Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo se i ja registrovao,zovem se Siniša,živim i radim u Kruševcu-

Vozim Kapu kupe 2.o turbo 16 ventila/4 cilindra/151 kw+sekvent plinski uređaj.

Auto pravo ludulo-ide ko što kažu" nevreme".Max.ga ja vozio 220 na plin-dalje nestalo pravog dela puta(autoputa)pa sam morao skinuti nogu sa gasa.

Kod mene je skoro 2 godine i jedino sam menjao stabilizatore balans štangle 2 kom(naši putevi) i 1 jabučicu na levom točku.

Tad sam promenio i silen blokove-iako nije baš bilo potrebe.

Uradio veliki servis(kaiševi,španeri i tako to-sad mi žao što nisam skinuo kaiš balanser,samo smeta i oduzima snagu)

Jedina mana koju sam do sad primetio,a i u servisu to potvrđuju je BOBINA-pošto se nalazi odma iznad izduvne grane pa oće crkne od vreline(meni 2 crkle)ali nisu skupe pa mi to dođe kao potrošna roba.

Još sam stavio nove kvalitetne kablove i svećice i ništa mi nije žao(svakog dinara uloženog u auto),jer toliko užitka u vožnji rjetko koji auto pruža(osim Alfi-imam i jednu staru Alfetu GTV iz 77 ludilo kako ide).

E da i na kraju sam zamenio auspuh sa ručno rađenim od prohroma-kad vozite na plin auspuh se više troši-propada brže.

Potrošnja za brzine kojim vozim sasvim zadovoljava: max 15 lit plina pri 160-2oo km/h,a do 12o ne prelazi 1o litara.

O benzinu ne razmišljam-ali kad imam priliku kad putujem u inostranstvo OBAVEZNO sipam bezolovni od 100 oktana i onda ga malo propuvam na to gorivo(ogromna razlika)kako ide i potrošnja/ne prelazi 10 uz sav gas.

 

zza4009.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Relativno retka :o ,a jako interesantna i lepa lancia :welcome: ,kupe-limuzina-idealan spoj elegancije i sportskog u jednom automobilu :thumbup:!

Secam se anegdote o njoj :coffee: ,kad je tek izasla,prvi od nasih vidjenijih ljudi koji ju je vozio je bio fudbaler,torinskog(fiatovog)kluba Juventus-Vladimir Jugovic,koji je bas nju izabrao,dok je na primer Zinedin Zidan,kao covek kog je bas bilo brige sta vozi uzeo punta keca :lol: ,ja bih se ipak odlucio za ovu Lanciu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Punto Abarth said:
uuuu, vise nego interesantno... Prvi put vidim, cak i na slici

 

To je zato što ne čitaš Forum... :harhar:

 

neshaoct said:
...Fabrika se nalazila u mestu Maggiora, oko 90 Km. severnoistočno od Torina, a broj stanovnika u tom mestu je manji od 2.000. Skoro svi stanovnici tog malog mesta su se bavili ručnom izradom Kappa Coupe modela...

...Od starta proizvodnje u aprilu 1997. do kraja proizvodnje u martu 2000. godine, napravljeno je samo 3.620 Lancia Kappa Coupe automobila. Ako ikada uživo vidite ovaj model, znajte da će vam se teško dogoditi još jednom takva prilika u životu, imajući u vidu retkost ovog automobila...

 

Lancia Kappa

Pozdrav Siniša...

Auto je... :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ...bila pored pijace-glavnog ulaza,neki momci pitali-ja odgovorio,a u stvari tražio sam neki motor da kupim od 500-900 ccm

al nisam ništa kupio-

Od sledeće nedelje gtv će nositi isto KŠ table :whistle::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redak zver - što bi rekli. Čuvaj Lanču-vozi Alfu GTV. Ovaj primerak (prvi) je toliko redak, da ćeš za par godina biti u prilici da tražiš za njega šta hoćeš. Veloće nije toliko redak - bar ne ovde, ali Italiji ih ima prilično. Ima samo jednu manu - osetljiv je na koroziju! Ako to uspeš da rešiš - napravio si posao.

Inače ta serija velikih Lanča kupea je bila i ostala jako popularna. Ne mogu da odolim a da ne prikažem i naslednika tvoje lanča kapa-kupea

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Tako i ja nešto razmišljam kao i ti-zbilja retka zverka.U Srbiji ih ima 5 koje se voze-Meni se čak desilo na N.Bgd u nekom bulevaru čekam na semaforu,pored mene sa desne strane staje auto-čovek iz njega nešto maše-šta je kad ono isto crna kapa kupe Bg tablice.

U Pančevu se jedna već dugo prodaje(metalik plava 2,0 turbo 5/2o ventila 220 ks,

E ako bog da i taj novi kupe jednog dana da vozim. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
^^^ ...bila pored pijace-glavnog ulaza,neki momci pitali-ja odgovorio,a u stvari tražio sam neki motor da kupim od 500-900 ccm

al nisam ništa kupio-

Od sledeće nedelje gtv će nositi isto KŠ table :whistle::thumbsup:

:thumbup: Ja sam pitao...autici su prelepi... :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajna Lancia.

Imao sam nameru da kupim bas takvu kupe, ali za jednu sam zakasnio, a druga, koja je bila bas kao tvoja, nije bila na prodaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strasan auto.To mi je najomiljeniji automobil.Retko imam prilike da ga vidim,jako ih malo ima ne samo kod nas nego i u Evropi.Taj model bi trebalo mnogo vise da kosta nego sto trenutno vredi.Secam se kad se pojavio bio je najskuplji Lancin model..negde oko 80.000 DEM.Ima jedan model koji se prodaje u Italiji za 65.000 EUR postavicu link,koliko sam ja razumeo taj model je vozio predsednik fabrike Maggiora licno,pravljen je za njega inace je 2.4L, jako ocuvan.Napravio sam grupu na fejsbuku pa ko ima fejsbuk nek se uclani. :))My link

A evo linka za unikatnu Kappu coupe.My link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...