Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ne samo da je lepa, već veliki broj ljudi nije ni svestan koliko je ona redak auto:

Quote

Na sajmu automobila u Ženevi 1997. godine, predstavljena je Kappa Coupe. Kappa Coupe je imala za 120mm kraće međuosovinsko rastojanje u odnosu na limuzinu, i tri motora su bila ponuđena uz Coupe ( 2.0T 20v; 2.4 20v; 3.0V6). To je bio prvi Lancia Coupe još od 1984. godine kad se prestalo sa proizvodnjom Beta i Gamma Coupe verzija.

 

Nekoliko stvari čini ovaj model ekskluzivnim.

Fabrika se nalazila u mestu Maggiora, oko 90 Km. severnoistočno od Torina, a broj stanovnika u tom mestu je manji od 2.000. Skoro svi stanovnici tog malog mesta su se bavili ručnom izradom Kappa Coupe modela. Ručna izrada nikada nije jeftina, pa u tom pogledu nije bila izuzetak ni Lancia Kappa Coupe. To je u startu značilo da će automobil biti skup, redak...ali, veoma kvalitetan, tražen i ekskluzivan. Od starta proizvodnje u aprilu 1997. do kraja proizvodnje u martu 2000. godine, napravljeno je samo 3.620 Lancia Kappa Coupe automobila. 

Lancia Kappa @ FLCS Forum

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra je priča, i stvarno mi je prelep auto kao što sam i pisao u temi pre par godina... Ali ja kad vidim slike imam takvu želju da napravim Kappu Coupe Integrale da mi malo fali da počnem da tražim osnovu i donora   :wallbash:     :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, PremieRacing said:

Extra je priča, i stvarno mi je prelep auto kao što sam i pisao u temi pre par godina... Ali ja kad vidim slike imam takvu želju da napravim Kappu Coupe Integrale da mi malo fali da počnem da tražim osnovu i donora   :wallbash:     :rofl:

Imas donora na jednom otpadu u Bg-u.Za 300 eura,ali moras psihicki i finansisjki da se spremis ozbiljno. :)

Edited by DelPiero

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/30/2021 at 1:47 PM, DelPiero said:

Imas donora na jednom otpadu u Bg-u.Za 300 eura,ali moras psihicki i finansisjki da se spremis ozbiljno. :)

Na koji auto mislis da bude donor? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, jevta BG said:

Na koji auto mislis da bude donor? 

Pardon,mislio sam na osnovu.A za donora ne znam,i kako bi uopste bilo budziti ovaj model kao Deltu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, DelPiero said:

Pardon,mislio sam na osnovu.A za donora ne znam,i kako bi uopste bilo budziti ovaj model kao Deltu.

Nikako, zato sam i pitao koji auto za donora

Share this post


Link to post
Share on other sites

mala dobila nove dizne-4 kom,nove amrtizere zadnje,i novi termostat-sad je mirna,nema više trošenja na nju-ide na prodaju i gotovo

 

20210927_115310.jpg 20210915_100037.jpg 20210915_100249.jpg 

 

20210824_141427_(2).jpg IMG-407b8318f1c471a7702da98416ac78f0-V.jpg 20210919_162122.jpg 20210803_095708_(1).jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj komšija,ja sam slabo na FB,ali dobro videću kad dođem kući popodne sa posla-a da nisi možda sinoć oko 7 zvao???

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, integralac said:

Kolega Sinisa, pisao sam ti na FB, ako mozes i kad mozes javi se, pozdrav

nema ništa na F-buku,mora da si pogrešio profil

Share this post


Link to post
Share on other sites

nakon dosta vremena stajanja na parkingu i uglavnom vožnje Jeepa,danas malo posvetili pažnju i maloj.Oprali je izvana,dopunili benzin,produvali malo motor,protegli noge,razdrmali je malo i vratili na parking da spava.:D

 

05.12_21_191.jpg 05.12_21_192.jpg 05.12_21_194.jpg 05.12_21_196.jpg

 

05.12_21_198.jpg 05.12_21_202.jpg 05.12_21_205.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Branislav said:

Jel na prodaju kappa? Koliko para?

jeste,na prodaji je.sve na autu radi,odlično radi i na benzin i na gas-atestiran,samo je vozačev sic oštećen,materijal malo poderan na naslonu

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo smo se vozali danas da ne zarđa,da ovu mrcinu od motora malo razdrmam,malo benzin,malo plin,ide lepo za sve pare(kanda mi se čini ali malo bolje prima gas na plin-il mi se samo čini):yes:D

 

2022_kappa_152.jpg 2022_kappa_154.jpg 2022_kappa_155.jpg

 

2022_kappa_156.jpg jeep_22_004.jpg Albanija_2_018.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...