Jump to content
FAS Goran
chikavili

Još malo 'talijanske egzotike na BG ulicama - Maserati Shamal

Recommended Posts

Vi'te sta sam navatao danas na NBG:

 

shamal 01.jpg shamal 02.jpg shamal 03.jpg shamal 04.jpg

 

 

Za one koji ne znaju, u pitanju je Maserati Shamal iz '89. (do '96.) Dizajnirao ga je Marcello Gandini (Lamborghini Countach i Lamborghini Miura), ima V8 twin-turbo motor od 3.2l i 325KS. Od 0 do 100 za 5.3s. Proizvedeno ih je samo 369 komada, tako da je ovaj lepotan sa slike zaista egzotika :)

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server / dopuna naslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra autic nemam reci jos kad se zna da ih je tako malo... nego Vili reci mi na trecoj fotki na haubi jel to neka mrlja ili neki odsjaj bilo bi steta da takav auto ima tu fleku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusmane, nije fleka, vec refleksija od sunca. Auto je u apsolutno besprekornom stanju,... ma savrsen.

E da, identicna boja kao moj djunto - tiziano rosso :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidjao sam jedan beli u bulevaru kod madere na sinama dok se radila ulica svaki dan je bi tu parkiran sa crnogorskim tablicama u srednjem stanju, ne znam kakva mu je sad sudbina posle preregistracije...to su te 90te kada se pravio Quattroporte 2.0 biturbo sa 287 konja i legendarna lancia thema 8.32....prokleti euro 3 !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno lep primerak,a dodao bih i idealan primer za savrseno dizajniran auto ostrih linija :clap: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slučajno poznajem vlasnika (odmah da kažem da nije sportista, ni tajkun, ), pretstavnik je nekoliko firmi, odavno ima kancelariju u Moskvi, a ovde ga uglavnom garažira. Uživanje jeste, za vožnju, ali održavanje... servisi .... pravac - Italija. Ovde mrka kapa-

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj beli nije Shamal vec Ghibli II. Razlikuju se u nekim detaljima tipa Bstub, farovi, prednji branik itd... i naravno motor. Ghibli je V6 2.0 ili 2.8 twin-turbo.

Edited by zverko

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo letimičnih podataka o vozilu koje je u naslovu "egzotike":

Year (of specifications) 1992

Engine 3217 cc Twin Turbo V8

Transmission 6 speed manual RWD

Max speed 168 mph

0-60 mph 5.3 seconds

Horsepower 325 bhp @ 6000 rpm

weight 1417 kgs / 3123 lbs

Ukupni broj proizvedenih komada 53!

Vrednost: nema cene!!!

Poznanik ga je kupio davne 1995 - polovnog, za debele pare, držao ga u Beogradu, a vozio 3-4 meseca godišnje ostalo vreme bio u garaži - dok se ovaj bavio zastupanjem inostranih osiguravajućih kompanija u Moskvi. Da li zbog nevoženja ili ko-zna već čega, znam da je u periodu od 95-99 u vreme kada je boravio u Beogradu, bar dve nedelje provodio kod Maseratija na štelovanjima i mukama oko elektronike. Od 99-te godine se nisam čuo sa njim, ali je vrlo moguće da ga je i prodao . . , al da je reč o tom vozilu - više je nego izvesno (ukupni broj proizvedenih komada - u odnosu na broj komada koji su još u voznom stanju, pa još da bude u Beogradu!!!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep primerak. Prepoznatljiv klinasti dizajn koji je Maserati furao u to vreme.

Ovaj izgleda kao jedan sa postera koji san držao tokom srednje škole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj beli u Bulevaru je 422, nije Ghibli. Ima 4 vrata, bio na cg tablama, sada je preregistrovan. Vrlo ruzan primerak, bar meni...

Shamala je napravljeno negde 350-400 komada i nisu bas neverovatno skupi kao polovnjaci, ali imaju perspektivu da postanu stvarno vredni u narednim godinama

Evo jos malo slika Shamala u servisu ...

http://www.arcs.org.rs/forum/viewtopic.php...=a&start=25

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podatak o broju proizvedenih komada koji sam nasao i naveo u prvom postu je 369.

Ghibli II je jako slican i na prvi pogled se tesko razlikuju, ali neko je vec naveo ranije osnovne razlike (branik, farovi, B stub, motor...). Jednog crnog Ghiblija sam video pre par godina u beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da Vili tako sam i predpostavio da je refleksija od sunca ali aj da pitam da budem siguran jer bi bila velika steta da nije refleksija od sunca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maserati Project Rekall

 

maserati shamal03.jpg

 

Maserati najavljuje Project Rekall, u stvari restomod verziju nekadašnjeg sportskog modela Shamal. Originalni Shamal iz devedesetih godina prošlog veka je pokretao twin-turbo V8 motor sa 326KS, a napravljen je u samo 369 primeraka.

 

maserati shamal02.jpg

 

Što se tiče Projecta Rekall, za sada i nema mnogo detalja. Maserati je samo najavio da je za Shamal 21. veka predvideo oštre ivice, izražene blatobrane, najmodernu tehnologiju i ukus naučne fantastike.

 

208996-maserati shamal01.jpg

 

Ostaje da se vidi kako će to na kraju izgledati.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmmmmmmmmmm :)

Ljubav :wub:

 

Jos samo da stvarno bude nesto od ovoga, pa da krenem da biram banku sa najslabijim obezbedjenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maserati Project Rekall

 

maserati rekall 03.jpg

 

Maserati je još u novembru prošle godine najavio Project Rekall (u stvari restomod verziju nekadašnjeg sportskog modela Shamal), a sada je objavio i novu teaser sliku kao najavu skore premijere. Originalni Shamal iz devedesetih godina prošlog veka je pokretao twin-turbo V8 motor sa 326KS, a napravljen je u samo 369 primeraka. Što se tiče Projecta Rekall, i dalje nema mnogo detalja. Maserati je samo najavio da je za Shamal 21. veka predvideo oštre ivice, izražene blatobrane, najmoderniju tehnologiju i ukus naučne fantastike. Ostaje i pitanje da li će ovo biti samo unikat ili se možda radi o najavi neke manje serije...

 

maserati r 02.jpg 208996-maserati shamal01.jpg

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...