Jump to content
FAS Goran
MilanLaki

Fiat Punto mk.2 - krovni spojler (kačket)

Recommended Posts

Nasao sam spojler za Punta, ali mi treba Vasa pomoc. Vec sam vidjao na nekoliko Puntica (mislim da je to Abarth spojler, nisam siguran pa mi nemojte uzimati za zlo :thumbsup: ) Ono sto me interesuje je sledece, kada sam stavio pomenuti ukras na krov kraci je za 1cm nego gornji deo vrata (gepeka naravno) znaci po 5mm sa svake strane. Ako neko ima ovakav spojler ili barem zna kako treba da stoji na autu neka kaze koju rec, da li je tako normalno da stoji. Koliko sam video radjen je po uzoru na opriginal, ima Fiatov logo i slova i brojke... :) utisnut sa donje strane. Evo i koja slicica pa procenite

spoiler2q.jpg

spoiler1x.jpg

spoiler3p.jpg

spoiler4.jpg

Ovo sto vidite izmedju je sada zalepljeno i izgleda kao da je iz komada :) Spojler je od poliestera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šmirgla + prajmer + nekoliko slojeva farbe i super će izgledati.

Inače nemam spojler, zapravo nemam još ni punta :) ali mislim da je logično da bude malo manji spojler, s obzirom da se diže sa vratima... ja bi to smatrao normalnim.

P.S. šta je ono na 3-ćoj slici što ulazi u kadar, još neki stajling dodaci? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze da se nategne. Mislim moze ali bi onda imao dva dela :lol: Malo mi nelogicno, i ja sam pomislio da je kraci jer bi smetalo necemu, ali definitivno ne smeta prilikom otvaranja gepeka.

Cini mi se da bi ovaj lakse zalepio ngo onaj kacketic :D

Decko radi uglavnom za Golfa kacketice i obrvice. Nego ja ga slucajno pitao jer ima za Punta i ispostavilo se da ima ovaj model.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri pre ugradnje kako ga je fabrika postavila.Nemoj da posle bude da zbog pogresnog ugla pocne da dize,umesto da pritiska auto. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vala ako to inace pritiska auto, onda cu definitivno morati i ja da poradim na aerodinamici :p hahaha

ako neces spojler, daj ga meniiii :p

Koliko si platio spojler? (i to je isto "kacketic", samo Abarth verzija :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne mozes da pogresis oko postavljanja. Lepi se odozgo i lepo je odradjen deo koji ide od stakla do vrha krova (onih 1 cm) tako da upadne u leziste i ne mrda. (Al sam objasnio, prosto se stidim. Radio sam ceo dan pa sam malo umoran :huh: .)

Decko je tek poceo da radi za Punta i cena ce biti nekih 20-25eur, ne bi trebalo da bude vise, barem sam tako zakljucio kada sam ga i kontaktirao za ovaj. Raspitacu se za cifru kad se budemo videli sledeci put pa ako bude ovde postojalo interesovanje za vise komada...Mada videcemo kako ce se sve uklopiti. Ja se jos razmisljam da li da jurim HGT kacketic, nekako mi deluje manje upadljivo, obzirom da vozim 1,3 MJ :)

Nemoj da posle bude da zbog pogresnog ugla pocne da dize,umesto da pritiska auto.

Ja se vise plasim da ga ne zalepim dobro pa da otpadne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nece praviti HGT/Sporting kacketic? Daleko mi je lepsi od Arbatovog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma napravio bi on samo nema original da odradi kalup. Napravio bi on i Abarth ili HGT pragove, samo treba prvo nekom skinuti sa kola :) (pozajmiti naravno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bude neka akcija za sporting kacketic u rangu gore pomenutih novaca, racunajte na mene...

Edited by Punto Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako...

Cuo sam se sa deckom koji bi pravio spojler i cena bi bila 20 eur. Za sada ima samo Abarth verziju, ali mu ne bi bio problem ni da napravi HGT kacketic. Da bi odradio kalup tebalo bi mu 2 do 3 dana (verovatno za vikend pet-ned). Spojler je po meni lepo odradjen, ima gelcoat (da li se tako pise, na nesem želkout :) ) pa je povrsina ravna. Sto se tice pragova opet ista prica. Nema original da skine kalup, a ako ih bude nabavio cena bi bila nekih 30eur ali ne moze sad da mi potvrdi dok ne vidi koliko bi mu materijala otislo za iste.

Meni bi trebalo do kraja nedelje da odradi ovaj gore (ostalo mu da spoji gornji i donji deo, prvi put nije dobro ispalo pa je morao ponovo. Tako je to kad kupujes prvi komad iz serije :lol: ). Malo je u frci sa vremenom pa i ako bi bilo porudzbina tek bi mogao da odradi za 10 do 15 dana. U svakom slucaju ja cu Vas obavestiti pa da organizujemo neki "group buy"

Ako je Vuk ozbiljan za kacketic onda ostaju jos pragovi.

PS1: chikavili gde se tacno nalazis u Zemunu i u koje vreme odlazis na :sleeping: pa da ja odradim posao :ph34r: (ovo je shala, nisam ja takav :) )

PS2: danas sam te video sa terase, prosao si Prvomajskom i sa te daljine folija na krovu se i ne provaljuje. Moracu i ja da se pozabavim time :thumbup:

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma napravio bi on samo nema original da odradi kalup. Napravio bi on i Abarth ili HGT pragove, samo treba prvo nekom skinuti sa kola :) (pozajmiti naravno)

Share this post


Link to post
Share on other sites
eo ti vrata za vrata onda... :) samo svako farbne svoja, a i ne mora :)

da pozajmim ne da menjam :p

i ozbiljan sam sto da ne, naravno ako se ne ostacuje oreginal pri uzimanju kalupa, ali kapiram da ne bi trebalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...