Jump to content
FAS Goran
MilanLaki

Fiat Punto mk.2 - krovni spojler (kačket)

Recommended Posts

Ja sam trazio onaj od poliestera racunao sam da je on lagan, ali Nemanja ih vise ne pravi tako da sam uzeo plasticni sa srafovima.. Da menjam treca vrata ili soferku ne isplati mi se, morao bih i to da farbam, a imam i foliju zalepljenu. Burazer, inace farbar, mi kaze da ce lepak to drzati.. Videcemo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gde da menjas celo staklo zbog spojlera... To je i meni proslo kroz glavu da bude oridjidji, ali cim sam stavio na papir odustao sam. I ovako je super ispalo.

 

I nervirala me crta tj lepak izmedju lima i kacketa :)
U stvari ja preterujem, ali....

Ja sam lepak namerno izvukao do te crte da se ne skuplja vlaga i stroka izmedju lima i spojlera. Paralelno sa linijom spajanja zalepio krep traku i na spojler i na 3. vrata. Kada sam zalepio, lepak se istisnuo i prstom sam uoblicio i skinuo visak. Ucvrstio, skinuo krep traku za zastitu i ostavio da se osusi.

E sad, ovo sto pominje Jankela, a kako sam ja uradio bi se na svetlijem autu bas primecivalo, ali je auto taman i lepak crn, tako da se skoro i ne provali. Opet kazem, namerno sam tako uradio zbog eliminacije stroke u zoni lepljenja.

Inace, moj je savet zastititi krep trakom i novinama delove van zone lepljenja. Vrlo lako se ustroka ako se ne pazi. Nije lose imati one najtanje rukavice (kurtonke :) ), jer se lepak bas tesko skida sa ruku.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zašto lepo nebi zalepio obostrano lepljivu traku po ivicama? Ona će sprečiti da lepak iscuri sa strane, ravnomerno će popuniti prostor između spojlera i lima, a ujedno će i doprineti čvrstini. Na kraju je možeš prefarbati markerom u boju auta da bude što manje primetna.

Edited by gzezelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

ravnomerno će popuniti prostor između spojlera i lima, a ujedno će i doprineti čvrstini.

Ako je aftermarket spojler, cesto se desi da ne prati bas 100% liniju krova, a to lepak fino popuni. Opet zavisi od modela, traka moze da zasmeta i pruzi mnogo manju povrsinu za lepljenje (npr. u slucaju Stila, deo celom duzinom iznad stakla koji je bas uzak). Sa lepkom se spojler vise pribije uz vrata.

A tesko da ce obostrano lepljiva traka doprineti cvrstini u poredjenju sa lepkom ;) . Traka mi vise ide u kombinaciji sa originalnim spojlerom i njegovim srafljenjem kroz staklo. Cisto moje skromno misljenje.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, ovo sto pominje Jankela, a kako sam ja uradio bi se na svetlijem autu bas primecivalo, ali je auto taman i lepak crn, tako da se skoro i ne provali. Opet kazem, namerno sam tako uradio zbog eliminacije stroke u zoni lepljenja.

Bas tako sam i ja uradio, beo auto, beo lepak i popunio rupu fino, ali opet nije to to. Beli lepak polako menja boju, upada u oci i meni je smetalo.

P.s. lepak je dovoljno gust da nece nigde da iscuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko imao iskustva sa montazom kacketa sa punta sportinga na punto sa 5vrata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja koliko sam cuo sa sportinga na 5v ne moze lepo da se upasuje...sad ako gresim,ispravice neko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra bi trebao da zalepim kacket, uzeo sam sika lepak za soferke, sad me interesuje ovaj prajmer, jel to moze bilo koji da zavrsi posao ili mora bas wurth kao sto je Ivan koristio? Nasao sam neki marke 4cr za soferke.

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, pilauda said:

Sutra bi trebao da zalepim kacket, uzeo sam sika lepak za soferke, sad me interesuje ovaj prajmer, jel to moze bilo koji da zavrsi posao ili mora bas wurth kao sto je Ivan koristio? Nasao sam neki marke 4cr za soferke.

Ja sam u farbari sa Sika lepkom dobio i Sika prajmer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovamo gde sam ja bio nisu imali, nista potrazicu jos u nekoj, bitno mi je da moze i sika prajmer, da nemora bas wurth

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, pilauda said:

Ovamo gde sam ja bio nisu imali, nista potrazicu jos u nekoj, bitno mi je da moze i sika prajmer, da nemora bas wurth

Ma dobar je taj sika lepak i prajmer, uhvati kao lud, na mom drži spojler već godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na pricu, drugar ima drugara koji radi u siki i prodao mi je foru u vezi prajmera, nemoram da kupujem prajmer nego da koristim aceton, ima slicno svojstvo kao prajmer, znaci dobro ocistiti povrsinu koja se lepi acetonom i to je to, bas cu da probam i da vidim kako ce da drzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa!

Nabavio sam krovni spojler sa mk2 Sportinga i htio bih ga staviti na svog Punta. Kao sto vec neki znaju, spojler ima dva "przunjera"  tako da pretpostavljam da Sporting ima dvije rupe na stražnjim vratima. Mene zanima, ako netko ima iskustva, je li moguće to ikako montirati bez bušenja?  :D

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mozes slike staviti da vidim ?
I ja sebi trazim da stavim, rekao mi je covjek da moze da se ljepi, pitao sam ga koje ljepilo kaze "silikonom ili onim za sajbu", ne znam tacno kakva su to ljepila ali ako se dobro ne zaljepi moze da otpadne tokom voznje.

Javio sam se drugom covjeku koji ima spoiler na autu,  kaze da je zaljepljen i ne moze se odljepiti tako da mozda ti je to opcija.

I ja trazim uglavnom da se informisem pa eto ako neko moze da objasni bilo bi super+

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BeefSupreme

@bratpuntisha

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom, tako da mozete da procitate dosadasnja iskustva.

Fabricki spojleri su najcesce pricvrsceni kroz rupe u zadnjem staklu. Ono se naravno naknadno ne busi, tako da je najlaksa, a sigurna opcija za montazu - lepak za sofersajbne.

Pretragom foruma se moze pronaci jos par slicnih tema i za druge modele.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i primera, fabricki spojler montiran na ovaj nacin:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...