Jump to content
FAS Goran
SasaBgmk2

Fabrički vufer iz Sportinga na plejer ?

Recommended Posts

Imas ovde sve objasnjeno al ajd da ponovim:

Evo ovako, provjereno danas kod mene na fabrickom vuferu i evo sta kaze:

Crvena zica + 12v sa kontakta

Crna zica - (masa)

Siva zica + 12v pobuda sa HU-a

Zuto/plava zica zadnji desni zvucnik +

Plavo/crvena zica zadnji desni zvucnik -

Narandzasto/crna lijevi zadnji zvucnik +

Narandzasto/zelena lijevi zadnji zvucnik -

vufer1.jpg

+ dovuci s akumulatora (6kv ti je dosta) i stavi osigurac obavezno (sto blize akumulatoru). Masu uzmi negde u gepeku (npr. sraf zadnjeg sedista), pobudu dovuci sa plejera a ove 4 ostale zice sa zadnjih zvucnika.

Edited by podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Hvala na brzini, video sam taj post, nego nemam taj konektor pa ne znam koji pinuvi na vuferu odgovaraju tom rasporedu. Sto se tice struje, sa akumulatoraa direkt zicu da dovucem? I jos jedna stvar mi je problem ne znam kako da ga pricvrstim posto nisam dobio nosace za njega, nemam predstavu kako uopste mogu da izgledaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je da liuopste mozes i da ga zavrnes jer nemaju svi Puntici ostavljene rupe sa navojem za vufer. :veryangry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Da, struju vuces s akumulatora direktno, a pinove pogledaj prema slici koju sam ti okacio. Sto se tice fiksiranja, nisam nesto upucen u to, valjda ce se javiti neko ko ga je vec ugradjivao i ima iskustva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzaba ja rasturao kad ne citate :) . Ako ne mozes da se snadjes sa gornje slike onda najbolje da rasturis i pogledas zice koje dolaze do dzeka.

Iza tapacira imas 2 predvidjene rupe u koje se srafi nosac vufera pa vufer na nosac. Znaci samo rupe postoje, moraces da se snadjes za navoje, recimo da stavis 2 matice i malo pecnes (zavaris). Ali posto nemas ni nosac onda malo improvizacije i za srafove od pojasa zasfrafi nekako. Snadji se, napravi neki nosac, od lima..od zice neke deblje...

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38334&st=60

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li bi se neko bacio u upgrade postojeceg vufera?

Meni je moj malo vec dopizdio, da ne kazem da je preslab.

Da cupamo to sve fino napolje, i trpamo nesto drugo u postojecu kutiju (sa ili bez prepravki na samoj kutiji)?

Iko zainteresovan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bogami neces se bas leba najesti :) ... nema tu mesta nizasta ozbiljno .. a i sama kutija je od plastike i tandrkalo bi samo tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz ja planiram da pravim nesto na foru fabrickog woofera kao na stilu :DD sa drugim zvucnikom i nekim pojacalom koje ce biti u kutiji :DDd samo cekam burazera da nadje slobodnog vremena...

Evo sta sam planir'o...

rtu1.jpg

Kutzija od medijapana.....

woofer sal

Niskotonski zvučnik

XPRO2060

Dimenzije: 200 mm

Snaga :180/120 W

Frekventni opseg: 40 - 2500 Hz

Osetljivost: 88 dB

Kalem: 38 mm

Kalemsko telo: Alu

Težina magneta: 2 x 30 Oz

Impedansa: 4 Ohm

i neko pojacalo manjih dimenzija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam sve postove i nisam pronasao resenje za moj problem. :question:

Imam vec ugradjen fabricki vufer, i radio je sve dok nisam izvadio fabricki player,

sad kad sam stavio Pionirov player, vufer vise ne radi.

Da li nesto nije lepo spojeno ili je nesto drugo u pitanju? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak izvadi konektor iz vufera i proveri da li mu dolazi napajanje (raspored zica imas u prethodnom postu). Ako dolazi napajanje, proveri pobudu kad upalis plejer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dolazi napajanje, ali nema pobude kada upalim cd player, jel nesto nije dobro spojena ili je neki drugi problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Uspeo sam, izvadio sam plejer i sve je bilo lepo spojeno osim te plave zice.

Hvala ti puno na pomoci :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volio bi da dobijem šemu naknadne ugradnje Fabrickog Subwoofera, 100W

08092011659.jpg

08092011660.jpg

Interesuje me kako ga prikopcati nemam dzek, u gepeku ovaj kao na slici vec moram izvlaciti pa ako ima neko diagram povezivanja zica

bio bih mu puno zahvalan!

Unaprijed Hvala

EDIT: Post iz druge teme koja je spojena sa postojecom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazario sam fabrički vufer od sportinga sa idejom da ga stavim u moj auto Fiat Punto 1.2 8v... Imam orginalni nosač, ali koliko sam izvalio trebale su mi i neke šestougaone žabice da bi to moglo da se zavije baš gde treba, pa pošto ih ja nemam, izbušio sam po rupicu sa strane pored svake te šestougaone rupe i zakačio vufer... E sad ono što me zanima je povezivanje... Ja nemam instalaciju kablova do mesta na kom se vufer nalazi, pa me zanima šta mi od kablova treba, da li je pojačalo dvokanalno, pošto imam 7 žica koji izlaze iz muškog činča?

Edited by neshaoct
spojena tema. Thanks to MilanLaki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitao sam temu, otprilike sam skontao šta i kako!!! Hvala Neši po ko zna koji put!! :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy: :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li neko kako da povežem taj vufer iz punta hgt u pandu ispod suvozačevog sedišta? ja sam zvučnik sa pojačalom i ulazom prepakovao u drugu zvučnu kutiju da može da mi stane ispod sedišta jer se ne uklapa u gepek... imam 4 fabrička zvučnika u vratima od 40-35W i pionirov player, žicu za vufer sa tim džekom ću isto uzeti iz hgt... e sad me zanima kako to da nakačim na player na kome ima poseban izlaz za vufer sa pojačalom... ovo je slika pioneera deh-3050ub http://img88.imageshack.us/img88/9286/11142009022jpg.jpg

u uputstvu piše da se kači na taj vuferov izlaz ako ima u sebi pojačalo, ako nema onda na zadnje zvučnike. ja sam mislio da kačim na taj poseban izlaz a lik iz radnje za ozvučenje kaže da kačim na zadnje zvučnike, valjda ne zna da vufer ima pojačalo u sebi xD

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Crvena-crveno/bela

Crna-crna

narandzasta-siva

bela-plavo/crvena

roza-plavo/zuta

plava-narandzasto/zelena

zuta-narandzasto/crna

i onda primenis ovo dole i povezes vufer :)

Crvena zica + 12v sa kontakta

Crna zica - (masa)

Siva zica + 12v pobuda sa HU-a

Zuto/plava zica zadnji desni zvucnik +

Plavo/crvena zica zadnji desni zvucnik -

Narandzasto/crna levi zadnji zvucnik +

Narandzasto/zelena levi zadnji zvucnik -

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pobuda ti je zica sa plejera na kojoj se pojavi 12V kad se upali plejer. Sluzi da upali pojacalo, izvuce pokretnu antenu, itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deh_4000ub_back_large.jpg

e ja bi da vežem na taj crveni i beli izlaz za vufer L/R sa playera na vuferove žice za zvučnik... i onda napajanje +crvenu na crvenu i -crnu na crnu, a za tu pobudu nisam siguran da li na plavu ili na narandžastu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...