Jump to content
FAS Goran
SasaBgmk2

Fabrički vufer iz Sportinga na plejer ?

Recommended Posts

ma dao sam drugaru link ove teme, i kaze procitao je al nije siguran dal moze. Pa me zamolio da pitam ovde. Ja sam tek sad procitao postove i skapirao sam da nije nista procitao i ako je citao da nije lepo procitao :D

Sorry za spam. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

punto_vufer_9.jpg punto_vufer_10.jpg

Za pricvrscivanje nosaca koristio sam obicne plasticne tiplove i nosac usrafljen na mesto ;)

Jesu to 8-ce tiple? Kako si uspio da zavrneš nosač, a da se ne okreće tipla kad treba da ga dotegneš? Je l' dobro drži? Ja sad pokušao pa mi se počne tipla okretati pred kraj šrafa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su 8-ice. Pa drze O.K. Jedna je i meni malo proklizala, ali postoji stara stolarska fora...parce camovine cepnes ubacis u tiplu i onda uvrnes sraf sa srafilicom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosače sam naglavio nekako i dobro stoje. Stavio malo deblje tiple, a za ugradnju i razvođenje kablova bio je zadužen Dačo "Vitez" ;)

IMG_20121218_121320.jpg

Zadovoljan sam kako gruva ovaj fabrikaner. Kao što neko reče zajedno sa zadnjim zvučnicima rastereti dosta prednje zvučnike i daje sasvim pristojan zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:clap: ...ako si gledao kako je spajao mogao si da vidis da nije neki problem povezati ovaj vufer, ali ako neces da se zezas sa tim onda je vitez baba roga za te stvari.

Nego ja pre neki dan kada je bio onaj minus malo ga jace odvrnuo i poceo vufer da frflja i krlja, ja skinem kad vesanje skoro celo se odvojilo od zvucnika....ali malo sintelana i zalepio. Eno ga gruva kao i pre :D . Sreca pa vesanje nije puklo tako da nije bio velik posao, vec sam se bio smorio, ali dobro je :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhvatio se led na njemu, a sintelan je čudo :D

Gledao sam kako je radio ali sumnjam da bih tako pedantno i brzo odradio kao Vitez naročito kad je provlačio plavu žicu od HU. Ja bih krenuo da rastavljam komplet tablu, a vjerovatno bih se i smrzao i odustao na pola posla pošto nemam garažu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma korisna tema, hvala svima koji su ovde izložili svoja iskustva. Čim malo ugreje ugradnja, naravno uz pomoć mog kolege cmiro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam u gepeku 4 kanalno jbl staro pojacalo, kondenzator i 12" woofer i pola gepeka mi je zauzeto. Posto ce mi trebati ceo gepek jer putujem na duze vreme kupim ja ovaj fabricki woofer sa nosacem i dzekom. Nisam hteo da spajam na zadnje zvucnike kako svi pricate nego sam zeleo imati kontrolu sub-a preko HU gde imam dosta opcija za woofer. Spojim ja to chicevima kad ono radi duplo ako ne i 3x tise nego kad se spoji direkt na zadnje zvucnike , pao sam u bedak ali mi je palo na pamet da bi mozda moglo to sve resiti tako sto bi ostavio mog JBL ( koji ne zauzima puno prostora u gepeku) a iz njega izlaze za zvucnike spojio sa ovim puntovim wooferom. KOntam da bi trebalo da radi ok , pogotovo sto mogu na jbl-u da smanjim izlaznu snagu koliko hocu a dobijem na HU opciju za podesavanje woofera , tipa podesavanje freqvencije i jacine samo njega. Jel neko to vec probao ili ima neku sugestiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varijante su ti ili povezati fabricki sub na zadnje zvucnike (tako je projektovan da radi, nikako sa rca out sa plejera) ili da ga koristis pasivno preko tvog ampa i u tom slucaju imas full kontrolu al ces morati gain da zavrnres prilicno.

Sent from my GT-P5110 using Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. A jel mislis da nebi moglo da radi dobro ako izlaze za zvucnike iz pojacala spojim na njega ? To bi trebalo da dodje na isto kao i fabricko spajanje samo bi moj amp morao da smanjim na normalnu razinu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koji tacno amp imas al imaj u vidu da fabricki plejer ne izbacuje vise od 10W RMS po kanalu i da je sub navikao na toliku snagu na ulazu. Ako dovedes vise od toga na sub, velika je verovatnoca da ces da mu spalis ulaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojacalo je staro 4 kanalno JBL GTQ200 a specs su :

rms power @ 4 ohms 37w by 4 ch

rms power @ 2 ohms 50w by 4 ch

Svi se zaprepaste kako tako "slabo" pojacalo radi. Sad mi je spojen samo woofer na njega, prednji i zadnji izlazi u bridge pa u 12" zvucnik sa duplim namotajima i daje stvarno jaku snagu. Ali kontam ako samo koristim rear izlaze bez bridzovanja da je onda ok snaga za tog fabrickog , mozda staviti gain na minimum pa polako pojacavati do nivoa jacine koji je ok.

Edited by CrackFox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavrni ga dooobro na minimum i to 5x proveri pre ukljucivanja. Odmah da ti kazem, ako ocekujes pomeranje bubrega s tim fabrickim, bolje odustani na vreme.

Pravo resenje za tebe bi bilo izlivanje kutije u rupi sa strane iznad tocka. Gepek bi izgubio max 10% zapremine a dobio bi 20ak litara kutiju. Tu npr stavis neku desetku i sviralo bi to fino. Jedini problem je sto je to malo hevi procedura i ne znam koliko si vest s poliesterom, drugi neko bi ti uzeo bar 100e za izradu takve kutije.

Npr nesto u ovom fazonu http://images42.fotosik.pl/482/df2d652a219d1b12gen.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam kako radi ovaj fabricki, probao sam ga kod mene spojeno na rear izlaze,nije nista posebno pogotovo posle ovog mog ali mislim da mi je to najbolja opcija jer mi gepek jako treba , auto ce biti krcat stvarima. Najvise mi treba opcija na mom HU da mu odrezem freq na 55Hz jer poprilicno lupa kad je na zadnjim izlazima. I naravno pojacavanje samo njega neovisno od pojacavanja basa na plejeru i prednjim zvucnicima. Ova varijanta da sam pravim kutiju iznad tocka je odlicna ali kao sto kazes treba kesha a za sad nemam toliko za taj posao. Mozda kasnije , jel imas neku preporuku koju bi 10-ku ili cak 8-cu mogao uzeti a da je dosta kvalitetna i dobra? Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal znas Dusana (aka DYNABLASTER) iz Futoga? Poznat je po audio/ice forumima i uvek ima dobru ponudu vrhunskih SQ vufera a takodje mozes da vidis s njim i oko izrade te kutije. Znam da je dosta jeftiniji od drugih sto se tice tih radova al je spor u pm :) Baci mu poruku slobodno i pitaj sta bi ti preporucio za taj amp koji imas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spremam se za vikend da ugradim fabrički woofer u Punta pa da pitam za par sitnica, onako - razmišljam naglas... :D  Da li bih mogao struju da "ukradem" negde sa svetla tablice odnosno odnekud bliže gde imam stalnu struju (ili je imam bar kada dam kontakt- pošto su mi svetla ionako stalno upaljena), da ne provlačim žicu kroz ceo auto? Ista stvar i sa pobudom... Ako ne - provlačiću, šta da radim...

 

Dalje, ta pobuda je na mom plejeru pin označen sa brojem 5 (antenna) i u taj slot je već uboden euro konektor... Šta ako u njemu ništa nije prikačeno na taj pin, odnosno ne izlazi kabal iz njega (prazno mesto)? Može li se u njega dodati/ubosti buksnica sa kablom? To su neke baš sitne buksnice, valjda ću ih naći... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

moraces da provlacis zice jer imas i zicu koja sluzi da kad upalis radio pali i pojacalo tj vufer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio bih fabricki woofer iz sportinga i ugradio na obicnog punta, imam instalaciju za zadnje zvucnike ali nemam fabricki radio pa me zanima da li je to izvodljivo, koji kablovi su mi potrebni i kako ide instalacija, verujem da nije bas lagano?

Preporucite neke auto otpade gde mogu naci woofere, hvala :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio bih fabricki woofer iz sportinga i ugradio na obicnog punta, imam instalaciju za zadnje zvucnike ali nemam fabricki radio pa me zanima da li je to izvodljivo, koji kablovi su mi potrebni i kako ide instalacija, verujem da nije bas lagano?

Preporucite neke auto otpade gde mogu naci woofere, hvala :) :)

 

 

Ja sam nedavno ugradio woofer u svog Punta, nije neki veliki problem. Moraš provući kabal sa napajanjem od akumulatora do woofera, a potrebna ti je takođe i pobuda sa plejera (još jedan kablić) koja će uključivati woofer svaki put kada ga upališ. Dakle, moraš samo pronaći slobodan pin na svom plejeru koji daje tu pobudu (na njemu ima struje samo kada je plejer uključen). Signal za rad woofera se uzima sa zadnjih zvučnika. Ovde na forumu postoji tema u kojoj je sve detaljno objašnjeno, a ja sam postupak ugradnje u svoj auto opisao ovde.

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo treba mi  pomoc na ovu temu,

Vozim punta 2a. E sad sto se tice same ugradnje vufera, sve sam shvatio, na mom puntu imaju cak izvedeni kablovi i ostavljene rupe za nosace. ali imam problem sa povezivanjem radia.

Uredjaj nije fabricki vec je kenwood cd-player. Kada se upali ne salje pobudu za vufer.

Izvadio sam uredjaj i pogledao konektore. Euro dzek je sve original i nista nije budzeno i prevezivano. E sad iz auta sto se tice dela eurodzeka gde su zice za napajenje imam 5 zica.

Crvena-+12, pored nje ZUTA-verovatno pobuda za uredjaj sa kontakta, i opet CRVENA-+12

CRNA-masa, zatim jedno mesto prazno, a zatim neka plavkasta zica.

E a sad Eurodzek sa radia:

CRVENA-+12, pa onda prazno mesto, pa onda ZUTA. (Ovde se vidi da obe spojene na stalni napon +12v, jer je zuta spojena na drugu crvenu zicu sa muskog dzeka)

CRNA-masa, i pored nje PLAVA. E sad ovde nastaje problem. Znaci ovde se vidi da se plave zice ne gadjaju. Kada ih namestim da se spoje, Dogadja se da kada upalim radio pali se kontakt na kolima, bez obzira da je kljuc unutra.

Da li moze neka pomoc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Drustvo nasao sam na forumu resenje za ovo sto se dogadja sa HU. Imao je jedan clan isti problem. I shvatio sam da moram da razvlacim zicu za pobudu sa HU.

E sada bih voleo ako neko moze da mi kaze kuda po kabini idu ovi kablovi od vufera. Kad vec imam tu sivu zicu za pobudu, da je ne razvlacim po celoj kabini nego samo da je vezem za drugi kraj i dovedem zicu do HU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...