Jump to content
FAS Goran
SasaBgmk2

Fabrički vufer iz Sportinga na plejer ?

Recommended Posts

^svaka cast, pomogao si dosta. :thumbsup: Zahvaljujem

Predlazem da se ispod slike gore izmeni da je vlasnistvo clana -yayaki- :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam se bio zainatio, u Delti me majstor gleda u oči i laže da ne postoji ništa od instalacije za radio u Puntu clasic. Još kad su mi rekli da će me koštati skoro 200e samo da provuku žice i postave kojekakve adaptere, lepo sam ih odjebao i sam završio ceo posao.

;)

Edited by yayaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namestio sam i ja. Ovako posto sam uzeo navigaciju i vufer i sanzer(prodao) nisam se usudjivao da vufer ugradim sam posto sam slab sa elektrikom.

Nakon Milana i ja sam odlucio da to sam uradi, otisao sam do Milana i uz kafu smo porazgovarali i trazili moguce resenje. Bilo je planirano da struju uzmem sa upaljaca pa sam od toga odustao, pa direkt da vezem za glavni vod na kucistu osiguraca(debela crvena zica) i od toga sam odustao.

Kod sebe sam uz navigaciju dobio i dzek gde sam pogledao raspored zica i uporedio sa mojim dzekom koji je uz instalaciju kola. Falila mi je pobudna zica i nju sam sam sa sve zabicom prebacio na moj dzek, takodje sam video da na dzeku od navigacije i na mom dzeku postoji samo jedna zica za napajanje, mozda gresim ali to znaci da vufer sa te zice crpi struju u fabrickoj varijanti, rizikovao sam i povezao sam tu plus za vefer, minus sam vezao u gepeku za predvidjeno mesto gde se sve mase spaju u malu crnu kutiju koja se vezuje za karoseriju, a signal za zadnjih zvucnika sam izveo kako vec pise na forumu.

Meni vufer radi. Solidan je nista specijalno ali bolje on u gepeku nego u supi da skuplja prasinu.

Ovim putem bi se zahvalio Milanu koji mi je mnogo pomogao.

Edited by ficoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

tek sad pročitah ovu temu i zaključujem da sam se zeznuo što sam platio 50 eur Fabrički Wuf ( uzeo ga đuture sa novim Sporting enterijerom) jer će me ugradnja istog izaći najmanje još toliko :wallbash:

koliko stvarno izađu troškovi materijala (kablovi osigurači itd ) jer je moj vančić, pa nema pozadi uopšte instalaciju za muziku :question: i ako neko ima 1 mali zvučnik 10" na prodaju - poklon :thumbup::unworthy:

osim ako se nejavi neko od vas dobrovoljaca - wooferaša da to odradimo zajedno uz :cheers: - woof ide u oglase :cry::whistle:

pozz :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi sta bi sa ovim wooferima, jeste to ugradili?! Ja sam uzeo fabricki pre neki dan i planiram do veceras to da ugradim.... Imam i 12-icu ali mi jos stoji u sobi, cekam prolece da lepo provucem svu instalaciju pa da sve bude po PS-u :p

Ako neko ima problema sa ugradnjom fabrickog woofera samo se javite skroz je jednostavno cak i ako nemate instalaciju pozadi, nisam je imao ni ja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav avima, ja sam dobo woofer iz sportinga i zeleo bi da ga ugradim u mog punta 1.2 2002 koji nazad nema zvucnke pa samim tim ni zice za iste. e sad me interesuje da li neko zna boje zica koja je za sta? Posto na mom wooferu iz sportinga su boje zica razlicite od onih koje se pominju ovde na forumu. kod mene su boje zica na wooferu sledece : Crvena(+),Crna(-) e sad nastaje problem,bela(?),plava(?),zuta(?),narandzasta(?) i pink(?) da li neko zna koja je od ovih boja pobuda i da li mogu da uzmem + i - samo sa jednog zvucnika i spojim na woofer i ostavim preostale dve zice za zvucnik da "vise" da li bi u tom slucaju woofer radio? i da napomenem ja hocu da ga spojim na fabricki radio tj da li je to izvodljivo?

hvala unapred

Edited by zjaxe

Share this post


Link to post
Share on other sites

odgovor obojici:

pogledajte ovaj konektor kod suvozackih nogu. Ako su do njega izvucene zice za zadnje zvucnike - moze. Ako nisu - bolje se ne smarajte. Sve i uvek moze, samo pitanje vredi li.

Vufer ko vufer nije nesto po pitanju tutnjave, ali jaaako lepo rastereti prednje zvucnike kad se bass na fabrickoj muzici smanji na +2 ili +3. Citav ugodjaj bude mnogo prijatniji.

Oznacavanje svih, apsolutno svih zica i konektora vam je vec u temi. Samo detaljnije pogledajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odgovor obojici:

Oznacavanje svih, apsolutno svih zica i konektora vam je vec u temi. Samo detaljnije pogledajte.

kod mene i jeste problem posto mi je konektor iscupan tj. nema ga i boje se razlikuju od ovih boja koje se spominju ovde na forumu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

^znaci da je vlasnik pre tebe skinuo origigi konektor i prelemio neki svoj "univerzalni" kako bi lakse prikljucio vufer. Aj usklikaj lepo te zice pa mozda nesto vise zakljucimo. Mozes slobodno da otvoris vufer, mozda je samo nastavljao original zice na svoj konektor.

Ako je kao ovaj sa prve slike onda je verovatno prespajao zice, a ako je drugi onde je prtpostavjam lemio direkt na dzek ili plocu.

 

image (3).jpgimage (4).jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo slika,znaci dzeka nema uopste a unutrasnje zice su otkacene pa se moze videti njihova boja na drugoj slici.

Boje su,crvena,crna,bela,zuta,plava,narandzasta i ljubicasta. i da napomenem da nemam zvucnike pozadi a u pitanju je punto elx da li to znaci da je mozda bio van pa mi je podvaljen kao elx? i da li moze da se nakaci na fabricki radio tj da li on ima taj HU signal?

hvala unapred

 

IMG_0218.jpgIMG_0222.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcu sutra da rasturim ovaj moj pa da pogledam na konektoru na ploci koja zice gde ide. Sacekaj malo, resicemo problem :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto je boldovano su tvoje zice, pored ti stoje kakve zice dolaze na original konektor koji ide na vufer (ako slucajno naletis na original instalaciju) Ako ipak vezujes na neki konektor odnosno zice onda pogledaj i text ispod da bi znao sta je plus,minus,pobuda, signali sa zvucnika...

Crvena-crveno/bela

Crna-crna

narandzasta-siva

bela-plavo/crvena

roza-plavo/zuta

plava-narandzasto/zelena

zuta-narandzasto/crna

i onda primenis ovo dole i povezes vufer :)

Crvena zica + 12v sa kontakta

Crna zica - (masa)

Siva zica + 12v pobuda sa HU-a

Zuto/plava zica zadnji desni zvucnik +

Plavo/crvena zica zadnji desni zvucnik -

Narandzasto/crna levi zadnji zvucnik +

Narandzasto/zelena levi zadnji zvucnik -

I kod mene na vuferu su od ploce do konektora iste boje zica kao kod tebe. Ovo je raspored koji jekod mene na vuferu pa mislim da je ne svima isto. Nadam se da ti je sad jasnije kako dalje :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti care,vidi se da si se potrudio da mi pomognes,nemam reci :thumbsup:

Posto je hladno ovih dana nisam jos pokusao da spojim ali da li znas mozda jel fabricki radio ima HU izlaz i izlaze za zadnje zvucnike posto ih u mom puntu nema?

jos jednom hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu druze.

Mislim da svi imaju i izlaz za zadnje zvucnike. Ako nemas razvucenu instalaciju moraces malo da se cimas :) Provlacis ispod praga (po meni bolje kod suvozackog sedista jer ima manje zica)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda mi je promaklo ali imam jedno pitanje za vas,taj fabricki woofer je predpostavnjam za puna sa troje vrata i ti nosaci treba da legnu a kako da ga pricvrstim na punto od pet vrata jel se rupe negadjaju.pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje rupe se ne gadjaju?

Ako imas rupe uz levi kos tocka - to su rupe za vufer i moraju da se gadjaju. Ako nemas - izbusis ih. Ja sam imao samo gole rupe bez navoja, pa sam uz te rupe pecnuo matice i u matice dalje uvrnuo srafove koji drze nosac vufera.

Onu donju rupu, koja je na podu prtljaznika nisam ni srafio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde kad je tema o wuferu, jel postoji mogucnost da se ubaci drugi zvucnik, tj jel radio to neko posto je onaj zvucnik sa dva namotaja ili kako se vec zove a ne znam gde ima da se kupi . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

poenta i jeste da je sa "dva namotaja". Da stavis obican, ne bi se ni ovako culo kako se cuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ja to kapiram pa zato i pitam da li neko zna gde ima da se kupi neki da kazem moderniji tip zvucnika sa dva namotaja :rolleyes: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam se raspitivao. Ne u smislu moderniji, nego cisto bolje odradjen. Mrka kapa.

A i ne vredi i da ima. Kuciste je plasticno, litraza je mala... tesko da bi ista pametno dobio za mnooogo ulozenog novca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na to sam mislio, ovome fali malo snage, pocne da probija posle neke granice i to me nervira, u starom sam imao odlican wufer pa ne mogu da se naviknem na ovo . . . A jel bi mogao da iskoristim ovaj izlaz sto ide sa zadnjeg zvucnika da nakacim kao audio ulaz na neko pojacalo samo da ne moram da menjam CD posto je fabricki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

u principu mozes, treba ti "high input" audio adapter:

 

1085.jpg

 

sa jedne strane povezujes zice zadnjih zvucnika, a na drugi pojacalo. Adapter koji je izmedju teoretski pegla zvuk i skida sum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, ovo mi je ujedno i prvi post. Malo sredjujem Kragujevac Punta i dosao na red i woofer fabricki.

Kupih ga na netu dobijem ga medjutim nemam konektor za njega pa ne znam pinout, e sad da ga ne rasklapam da lineko mozda ima semu, na netu nisam uspeo da nadjem.

I imam problem sto ne znam kako das ga pricvrstim, nisam dobio nikakve nosace i ne vidim rupe gde bih mogao da ga usrafim.

Nisam modder, tunner pa nemam iskustva u ovome zato i pitam :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...