Jump to content
FAS Goran
SasaBgmk2

Fabrički vufer iz Sportinga na plejer ?

Recommended Posts

Drugari treba mi pomoć...

Da li može da se prikljući fabrički vufer iz sportinga na moj plejer i sta je sve potrebno:

 

Punto_2.jpg

 

Imam jedan u ponudi za 40 evra. Kakva je cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se nakaci. Je l' to cena sa celom instalacijom, ili samo kutija sa zvucnikom? Ako je komplet sve i radi, a ti neces - ocu ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Saša Bg mk2 said:

Imam jedan u ponudi za 40evra. Kakva je cena?

 

Mnogo je kume,jos malo i moze da se turi neki mnogo ozbiljniji vufer. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem da neko prodaje za manje.Parce sminkeraja sto stedi prostor,ko voli nek izvoli.Ko bi nesto sto stvarno sviri,treba mu nesto ozbiljnije.Ja sam za 2000 rsd odradio vufer koji je bar cetiri puta jaci.Vidi temu Bravo Big Foot.Ovo nije lose ko nema pretenzije da slusa muziku onako,bas jako. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Cannonu sam video oglas.

Ada iz NS ga prodaje po ovoj ceni.

Sada šta ide iz njega nemam pojma ali mi je jedino bitno da li može uopšte da se nakači na njega. Mislio sam da ne može da se veže sa vuferom. Drago mi je da može kao što kažete samo pretpostavljam da bi morao da sam izvlačim neke kablove od plejera pozadi ako se ne varam? :)

Dopada mi se jer ne zauzima mesta a kažu da malo znači.

Kažete da cena mora biti malo manja?

Edited by Saša Bg mk2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, to ce ti reci za sve :dry:

cena je ok isto kao i taj woofer, super radi, moj predlog je da uzmes

ako dodjes u nedelju mozes i da cujes kako radi pa odluci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konekcija tog aktivnog suba do radija:

"the fiat sub takes it sound signal from the normal rear speaker wires soo the 4 extra wires will be rear left + rear left - and rear right + rear right -"

preuzeto sa: http://www.fiatforum.com/punto/77525-punto...fer-pinout.html

ako dobro kapiram, sub se kaci na zice zadnjih zvucnika? Tj, nema nikakvog posebnog kabla koji ide od suba do radija?

edit: sta uopste onda daje napajanje tom ugradjenom pojacalu?

Edited by Punto Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super radi dok zapravo ne cujes pravi woofer, a onda dodje trenutak kad se smoris :D :D :D

Tako da, ako ga uzmes, nemoj slucajno da sedas u kola kod nekoga ko ima pravi woofer i pojacalo :p

Salu na stranu, solidna stvarcica ako nisi uopste zahtevan po pitanju ozvucenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam ceo komlet navigacija + changer + vufer. Changer prodao, navigaciju ugradio i vufer stoji u sobi.

Raskopa sam svoju instalaciju nazad i gledao sta i kako i dosao do zakljucka da se vufer kaci na zadnje zvucnike, ali gde ide napajanje. Nije me mrzelo da odem do otpada u Vinogradskoj i pogledam rasturenog HGT-a i njegovu intalaciju. Taj HGT ima posebni snop uvezan zajedno sa ostalim zicama, u snopu su zice za napajanje i zice za sam zvucnik. Auto je bio pun otpada tako da me je mrzelo da to sve vadim i nisam uzeo instalaciju ali se nadam kada budem imao vise vremena i strpljenja uzmem i ugradim. Tako da mislim da bez te instalacije ne ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na odgovoru.

Logicno, pored zica za signal zvuka woofer-u, (to su ove sa zadnjih zvucnika), idu i zice za napajanje tog pojacalca.

Sve sto je ostalo nerazjasnjeno je kud prolaze zice za napajanje i gde se kace na kraju koji nije u gepeku :)

P.S. Ako sam dobro shvatio, bitno je i potrefiti fazu, tj polaritet zvuka koji dolazi na sub, da ne bi tutnjao kontra od ostatka zvucnika.

Super radi dok zapravo ne cujes pravi woofer, a onda dodje trenutak kad se smoris :D :D :D

Tako da, ako ga uzmes, nemoj slucajno da sedas u kola kod nekoga ko ima pravi woofer i pojacalo :p

Salu na stranu, solidna stvarcica ako nisi uopste zahtevan po pitanju ozvucenja.

verujem da si u pravu. Medjutim, koliko god hteo ne znam kako dobar zvuk, meni je prece da je on

1) Neprimetan onome koji ne zna kola (necu da mi barabe lupaju neosigurana stakla da bi mi iscupali muziku)

2) Vufer ne zauzima mesto u gepeku

3) E sad dolazi na red kvalitet, jacina (kad zamenim sve zvucnike i negde neprimetno uvaljam pojacalo, to je kraj sredjivanja muzike za mene, pa kako je tako je)

Edited by Punto Abarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napajanje verovatno ide kroz pod posto mislim (ne secam se vise) da ne prolazi kroz pragove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto daje implicira sta? Da ako nije provuceno u odredjenom modelu, ni ne mozes da ga provuces ili sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve ide zajedno i napajanje i zice za zvucnike, ide sa prednjeg dela vozila i mene interesuje kao i vas na kom delu se napred kace zice, tj. odakle se vuce struja. Ako budem raspolozen i imao vremena pobecicu sa posla i raskupusacu tog HGT-a jer i meni treba istalacija, u narednih par dana.

Pozdrav

Punto Abarth i ja tako mislim kao i ti i zato sam i odustao ali me toliko kopka sta je i kako i da li moze da se ugradi da cu na kraju da raskupusam sve i pronadjem resenje ako postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnje pitanje, necu vise, mame mi:

znaci ko ima izvuceno za zadnje zvucnike, ni ne treba mu nista drugo? Trebale bi onda biti te dve zice viska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

File0001.jpgFile0002.jpg

radio_1.jpgradio_2.jpg

 

kad nece niko drugi, moram ja... :)

evo sema i objasnjenja iz satiza, jos samo da ga procitam... :D

 

edit: đuture, 7 žica dolaze prema fuveru, dve sa svakog od zadnjih zvučnika, dolazi masa od bilo gde, dolazi kontrola od radija (kako sam skapirao, deli se sa antenom nešto), i direkt napajanje preko osigurača F36 koji je u kabini.

Išao sam danas da vidim taj sub, dosta je izgreban i 40 evrova... Ide samo on i nosač, ne idu ostale žice za napajanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

žica koja dolazi na 3 pin konektora za sub nije problem, to je ova što ide do osigurača, ali kako provući ovu koja ide na pin 8? Mora cela tabla da se raz*ebava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja primetio imam provučeno samo za zadnje zvučnike...

Šema je odlična... ;)

Ako mora tabla onda je preveliki posao... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko da postavi sliku tog fabrickog vufera?

Uopste nemam predstavu o cemu pricate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte da kudite ovaj vufer, ne kažem da je nešto, ali ko ne veruje nek proba sa i bez njega, samo nek ga isključi na nekom Puntu koji ga ima, i stvarno je prevelika razlika sa i bez, a pošto ne zauzima prostor u gepeku, vredi tih 40 evra samo kućište pa i da zameniš zvučnik nekim drugim, mada to sad povlači mnogo pitanja kako će to raditi uopšte...tj koji drugi staviti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam juce do otpada, nema nista od toga, mora da se skida instalacija od playera pa do kraja jer je sve u snopu, jos su na ovim kolima vec neki dzekovi i zice ispresecani. Moguce resenje je ili izvuci zice posebno kao sto je kolega clan rekao ili naci nekog taze sa otpada koji nije izgubio delove instalacije i sve to prepakovati, posao od celog dana sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...