Jump to content
FAS Goran
nenavid

Punto mk.2 - promena kontrolne table?

Recommended Posts

Jel odgovara mk2b rucica brisaca sa TRIP dugmetom na mk2a? Mislim, da li ce svetla, brisaci i  migavci da rade normalno? TRIP naravno ne treba da ima nikakvu funkciju, on bi sluzio za nesto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo.Posto mi je tabla juce crkla na Puntu,danas nasao nekog lika na otpadu,otisao da proverim tablu na auto,sve radi odlicno.Malopre se vracam kuci,kad ono trip dugme,cas radi,cas nece.Stiskam par puta, i od tih par puta,jednom odradi.Sve ostalo radi bez problema.Sta bi moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasturio malopre,deluje sve ok.Provalio sam jedino,da mora dosta jako da se stisne dugme.Da li zato sto dugo nije radila tabla,ili nesto drugo je u pitanju,ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost ne moze.Ne znam da li si nekad rasklapao tablu,ali to je jedna tanka stampana ploca i ti dugmici za(sat,trip,za spustanje/podizanje farova),su zatvorenog tipa i tu sprej ne moze da pomogne..Hvala tebi na idejama u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav mene zanima da li mora trip dugme na modele posle 2003 jer sad gledam covek prodaje tablu od zastave 10 a ima ista 4 dugmica kao kod mene 

 

sat.jpg

 

da li cu pritiskom desnih tastera menjati parcijalnu kilometrazu ili ne ili ipak mora trip dugme pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozovi ga pa ga pitaj. Ne znam kako je to kod Zastave ali kod nasih mora trip pa makar da ga izvedes na neko posebno dugme (mislim drugo, bez veze).

Kako te sluzi mjt?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok masina sluzi besprekorno malo onda zazancija oko velikog servisa al ostalo sve ko secer toliko sam zadovoljan da kad budem menjao auto opet cu isti uzeti samo mladji masine su neizderive.Pozdrav

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Levo dugme služi za nivelaciju visine farova a desno za podešavanje sata na bordu. Nemaju veze sa samim upravljanjem bord kompjuterom. Mora dakle ići i ručica sa trip dugmetom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bi da svoju kontrolnu tablu (Punto Classic Mk2b, 2011. god) zamenim sa onom iz 1.4 16V ili HGT-a (takođe Mk2b), pošto imaju bord comp sa više opcija i veći nego što je kod mene. Zna li neko da li je to izvodivo, odnosno hoće li raditi sve opcije? Dodao bih takođe i termometar, da i to funkcioniše pošto taj bord pokazuje i spoljnu temperaturu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih takodje hteo da uradim nesto povodom table. Imam fiat punto mk2a 1.9 JTD i zeleo bih da stavim tablu koja ima onaj veci ekrancic tj board na sredini. Pitao sam na par mesta u gradu i receno mi je da ne pasuje i da nece da radi lepo. Ima li neko nEko resenje kako da napravim ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem ti je sto mk2a ima tipku trip pored table, a mk2b ima trip na rucici brisaca. Mozes ju ubaciti, ali ti nece raditi board. Jedino mislim da nabavis i sklop rucica brisaca i zmigavaca od mk2b onda bi radilo sve, ali nisam 100% siguran

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andrija,stvarno ne znam zbog cega bi to radio,zato sto je bespotreban trosak. Bice ti ta tabla zanimljiva mozda mesec dana,posle neces ni obracati paznju. Mislim,mozes te pare da sacuvas za nesto drugo da uradis na kolima. Bez ljutnje,ali to je samo moje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman posla, nema potrebe ni za kakvom ljutnjom :) tu smo da delimo iskustva :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno Andrija je vec probao na Puntu mk2 jtd da stavi od hgt-a I nije htela ni da zasvetli, zato sam pitao ovde jer I mene tako nesto interesuje. A novac trosimo valjda na ono sto mi volimo I zelimo. Hvala na odgovorima I belom I komsiji iz Hrvatske, u predhodnom topiku !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...