Jump to content
FAS Goran
nenavid

Punto mk.2 - promena kontrolne table?

Recommended Posts

nesto gledam punta 2004 sa km satom extra mi izgleda pa nesto razmisljam da li moze da se iz 2004 god stavi na moju masinu 2001? jel to uopste izvodljivo...

Ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mojih saznanja. Imam problem sa instrument tablom, tačnije sa kilometar satom u njoj. Kad god izgubi napon (kad se vadi akumulator ili se skida tabla), ja izgubim totalnu kilometražu, resetuje se na neki određeni broj (uvek na isti), tako da nikad ne mogu znati koja mi je prava kilometraža... Kontaktirao sam neke majstore, svi su davali svoja neka mišljenja, otišla baterija i slično, i na kraju sam došao do pravog majstora (ovde u Pančevu), i rekao mi je da je crkao neki mali čip na ploči i da sa tom pločom više nikad neću imati pravu kilometražu, tako da moram da je promenim, i rekao je da obavezno mora da se uskladi sa kompjuterom, inače će blinkati display i neće raditi. Sada sam u potrazi za tablom kao mojom, ali sa nekog HLX-a, da ima u sebi indikaciju za otvorena vrata/gepek jer to moj nije imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svejedno ti je samo nađi tablu da ti odgovara ovisno da liie dizel ili benzin kod tebe. Na diagnostiku uradi proxy aligment i sve ce biti ok neće ti blinkati display.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam OBD kabal za dijagnostiku, jel mogu preko njega to da odradim ili da teram kod tog majstora? Nemam program za taj proxy.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko to probao pa je potvrdio? Što ne bi radilo, nisam imao ni prednje maglenke, pa sam stavio prekidač za prednje maglenke i radi sve. Koliko vidim, idu logikom da im je lakše da sprovedu sve instalacije, samo ne ubace krajnji deo nečega da bi radilo. Kao na primer za svetlo u gepeku, sve sprovedeno samo fali prekidač u bravi gepeka, promenjena brava i sve radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tražio sam, ali niko ne kaže da ne može ista tabla samo sa više opreme. Uglavnom se priča o tome da li se može staviti sa jedne generacije na drugu, sa dizela na benzinca dizelova tabla itd.

Tako je, drugi sistem komunikacije, ne mogu da se upare.

Mozes iz mk2 HGT-a ili Sportinga da stavis u obicnog mk2, kao sto si iz bertone u obicnu astru G. Ovde je rec o razlicitoj generaciji automobila.

A ovo kaže chikavili, a ta iz HGT-a ima indikaciju za otvorena vrata, malo je drugačija od ove moje, ali ako si otvarao instrument tablu ikada, onda znaš da se to sve može staviti iz jedne u drugu i da izgleda isto, samo sa više funkcija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema samo iz njega, nego njega dajem za primer. Hvala na mišljenju u svakom slučaju, probaću pa ću reći šta je i kako je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

promenio sam instrument tablu na puntu 19 d i stavio sa pokazivacem temperature pa me interesuje gde mogu da uradim uparivanje table sa kompijuterom od kola da mi ne blinka onaj diusplej!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš to kod autoelektričara koji ima dijagnostiku i slične sprave. Ima u Pančevu jedan što to radi, Jelača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni stiže za par dana druga instrument tabla, predpostavljam da će trebati da se upari. Imam kabl, treba mi samo program? Ako ima neko, može na pm. Tražio sam po netu, ali su sve neke falične...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooo svaka čast, baš sam malopre gledao taj topic, i nisam video taj post, hvala majstorčino! :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, da podelim svoje iskustvo, imam punta mk2b, imao sao obicnu tablu bez obrtaljke i ostalih stvarcica, znaci klasik. Pre par dana kupio drugu sa obrtaljkom, prosecnom potrosnjom itd itd...stavio, odradio uparivanje jer mi je blinkao displej i pojavile se par greskica, to sredjeno sa dijagnostikom, stavio TRIP dugme jer nisam imao (to je ono trip dugmence na ablenderu na rucici za brisace).

Ne mora da se menja ceo ablender vrlo je lako da se izvede drugo dugme...

Pa ako neko hoce da odradi to isto a ima nekih poteskoca ili pitanja neka se javi...cak sam napravio i par slicica dok sam radio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam drugu instrument tablu, treba samo da je uparim, jer blinka ekran, ali postoji jedna stvar koja mi nije jasna. Kad kliknem dugme za City, ne upali se indikacija u tabli, a sve ostalo radi. Zasto? Jel ce to proraditi kad je uparim? Zasto samo to da ne radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...