Jump to content
FAS Goran
nenavid

Punto mk.2 - promena kontrolne table?

Recommended Posts

Trebalo bi da radi, kad sam kod mene stavio tablu, lampica za city je stalno svetlela, posle uparivanja je prestala i sve normalno radilo. :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sada mi je mnogo lakše, sad mogu mirno da spavam sa tim saznanjem. Hehehehehehehe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari, interesuje me može li se instrument tabla iz mk3 ubaciti u mk2 ? Lepši mi je board computer.

Dakle, može li se ova:

cxca5870.jpg

Zameniti ovom:

cxca5871.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto ne moze? Je l' ne odgovaraju dzekovi ili je problem ECU? Te table su potpuno iste dimenzije i oblika....ako ima neko ko zna da objasni bilo bih lepo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinite na ovako brutalnom odgovoru, ali jednostavno ne znam strucno da objasnim zasto ne moze, bilo je nekih pokusaja ovde na forumu koliko se secam, ali ne moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pronašao taj pokušaj , zato sam i otvorio temu... video sam nešto slično odnosno da je neko tablu hteo iz mk2 u mk2b, tako nešto...

Ako su džekovi u pitanju to ne bi trebalo da bude problem, malo poslića oko prespajanja i to je to ali ako je ECU, onda ništa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, neko je to pokušao ali nije uspeo. Probaj da nađeš temu, ima je sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm bilo bih lepo kad bih znali koji je problem....:)

Ni ja nisam nasao tu temu pa se nadam da cemo razjasniti u cemu je problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tema, Cmiro je to pokusavao, isti su dzekovi samo redosled nekih zica nije isti, ali dzekovi se otvaraju pa namestis kako bi trebalo i ona opet ne radi, posto ECU ne podrzava, tj BODY ECU, a da bi njega zamenio morao bi i motorni ECU zbog code kljuca, tako neka prica je. Ako ne mozete da nadjete temu kontaktirajte clana Cmiro pa nek vam on da link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jedno pitanje, hteo bih da stavim obrtomer na puno 2, jer ga na kontolnoj tabli nemam, i sad ne znam gde da ga prikljucim, ne razumem se bas u elektriku, ako neko može samo da mi objasni gde se nalazi bobina :)

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi fabricki km sat sa obrtomerom i nemas sta da razmisljas. Dobijes i skalu za obrtaje i skalu za temperaturu i board komp i sve ti radi istog momenta. Tabla se samo ubode u fabricki dzek i sve radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Km sat imas skoro svuda po otpadima ili naruci postom, krece se oko 20e, zavisi kako gde..

Share this post


Link to post
Share on other sites

   Fiat-Punto-2-1-9D-kilometar-sat_slika_O_da lije moguce da na puntu 1.2 8v 2002 godiste ima ovakav km sat ali za englesko trziste sa miljama.I gde je tu indikator za temperaturu motora.

Edited by SrdjanNS86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da nema,ali kako covek da zna da limu radi dobro termostat ili termodavac.Auto mu prokuvao i riknuo mu dihtung glave.Ja sam mu rekao da promeni tu tablu kao sto imam i ja na 1.2 16v i da ode kod elektricara da to sve nasteluje kako bi mu lepo pokazivalo da lifunkcionise sve kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima upozorenje kad se upali lampica ali mi se čini da je onda već kasno. Samo neka promeni tablu ( a one sada nisu skupe ) i neće imati problema

Послато са Skate користећи Тапаток 2

Ne mora kod električara,ako neko od vas ima dijagnostiku možete to i sami.:D

Послато са Skate користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako:da li moze da se ubaci tabla (mislim samo na onaj deo sa brzinomerom i obrtaljkom) od novijeg tipa,to bi uradio iz razloga sto mi se svidja onaj mali lcd displej gde pokazuje kilometrazu,potrosnju bla bla...verovatno da moze,ali kakve su prepravke?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...