Jump to content
FAS Goran
nenavid

Punto mk.2 - promena kontrolne table?

Recommended Posts

mk2a ima jednu zicu vise nego mk2b, cemu sluzi ta zica?

edit: kakav je osecaj voziti auto sa 3258km na satu :)

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jednu vise zato sto je dugmic od borda na rucici od ablendera pa bi trebala i rucica da se zameni(ablender) :) A na jednoj tabli je 32xx km a na drugoj je oko 36000 :D nije komplikovano samo ako uspem da sredim proxy :) sad sam vratio staru tablu , za prepravku mi je trebalo pola sata... pa kad nabavim elm nastavljam sa radovima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na mom djuntu mk2b 1.2 8v 2004.god.menjao tablu.stavljena je od mjd 2005.god.zajedno sa ablenderom.probao sam preko elm-a 327 i fiatecuscan-a da nadjem neku opciju za uparivanje ali nesto me bas nije islo.Davno je to bilo vise se i ne secam tacno ali mislim da mi elm nije video tablu.jel neko to radio a da se seca kako je to islo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako danas sam pozajmio kabl od MilanLaki.. i nastavio sa radovima ubacivanja instrument table od punta klasika u mk2a .. prepravio sam opet instalaciju i povezo nakomp(ELm327) i povezao se na instrument tablu.. i tamo ima brdo opcija... i da probam da lirade sve lampice i skazaljke odradio sam test i sve radi... i onda odradio Proxy uparivanje i kao sav srecan bice nesto od toga kad ono nista :thumbdown: izgleda da Body komp ili ima stariji firmwire oa verovatno zbog toga nece da radi ... moram da pitam nekoga sta dalje ako ne table idu u prodaju... :(

HVALA Milanlaki-ju za pozajmljen kabl :thumbup:

Edited by cmiro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mi je činiti, kod mene ECU prikazuje ~127kkm, stara tabla 201kkm, a "nova" 237kkm i blinka.

FES verovatno može da uradi proxy align tako da tabla ne blinka, ali će ostati 237kkm, to pitam, nisam bio hrabar da probam :)

Vidim da FES ima samo opciju korekcije kilometraže na dashboard-u i to samo naviše, a sa kojim alatom to mogu da spustim naniže, znači ne bih ni stavio 127kkm koliko prikazuje ECU, nego ovih 201kkm što je na sadašnjoj tabli. Kojim alatom se to radi ili može li se nekako hardverski resetovati tabla?

Na ebay-u ima alat FIAT km tool, ali ne znam da li on menja i ECU ili samo dashbord kilometražu? Koja je razlika tog hardvera u odnosu na elm327?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko može da mi ovo moje sredi, neka mi napiše ličnu poruku, i koliko košta.... neću ništa da mutim, samo da taj novi sat uskladim sa sadašnjim stanjem, znači smanjim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze na Punto 2002 1.2 16v da se ubaci ova tabla sa novijeg punta nekako mi lepse izgleda a i ima ako se ne varam trenutnu potrosnju goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sestra je uzela punta koji je bio VAN I sada prepakovan u obican 1.9D pa me interesuje kako da promenim tablu na kojoj ima I obrtometar I pokazivac goriva I temperature,jer ona ima samo brzinometar kao na engleskim automobilima gde imaju milje a ne km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupis tablu, odvijes 4 imbusa sa onog okvira, posle mislim da ima jos 3 na samoj tabli, skines dzek sa stare, okacis na novu i posle odes kod nekog elektricara da ti resetuje nesto da ne blinka onaj sat , podesi kilometrazu na onu koju zelis i to je ceo posao, manje vise 10 minuta posla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam jer ni ja kod sebe nisam otklonio to blinkanje, meni ne smeta, ali kad imam vremena ispravicu to, ne bi trebalo da bude vise od 10-ak minuta. Valjda ga spoji na komp.

Kad kupujes tablu gledaj da kupujes od dizela da bi imala i signalizaciju za grejace ... drugih razlika medju tablama mislim da nema i naravno da bude od Punta mk2a

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko može da mi ovo moje sredi, neka mi napiše ličnu poruku, i koliko košta.... neću ništa da mutim, samo da taj novi sat uskladim sa sadašnjim stanjem, znači smanjim...

sam svoj majstor :) ... hvala ebay-u i Kinezima, još jedan kabl u kolekciji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacio sam tablu sa obrtomerom u svog 1.3 mjt (ex-van),posto nemam ablender sa rucicom na kojoj ima TRIP dugme,morao sam da namestim posebno dugme da bi menjao opcije na displeju.Nije mi se davalo 50-ak eura za originalni ablender :)

Nisam nasao na forumu da je neko to vec uradio pa evo da malo pomognem.Zice se moraju izvuci direktno sa ablendera,na samom satu (instrumentu) se nista ne dira.Nisam slikao kada sam ovo radio tako da cu ovih dana pokusati da uslikam sta sam napravio pa ce vam biti jasnije.Sve u svemu mora se skinuti ablender sa auta i rastaviti,na stampanoj ploci postoji mesto pripremljeno za opciju sa TRIP dugmetom,tako da treba odatle izvuci 2 zice i spoji ti ih na prekidac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam ubacio tablu sa obrtomerom u Punta 2,1,2 8v,2001.Sad mi stalno blinka ali to nije nešto što mi jako smeta.Hteo sam da nešto podelim sa vama.U postu od SrdjanNS

Posted 08 September 2012 - 23:53 on piše da je stavio dugme da ne kupuje ablender sa rucicom na kojoj ima TRIP dugme.Kad sam probao da menjam opcije na displeju sa dugmetom iznad podešavanja sata sve sam mogao da vidim :trenutnu kilometražu,ukupnu kilometražu,potrošnju,količinu goriva sa kojim mogu preći dalji put ...Kako se to meni pokazalo a drugom ne ?I još nešto,ima li u Somboru član foruma da mi namesti da ne blinka i da postavi kilometražu stvarnu na bivšem satu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto mk2a ima dugme gde si opisao, noviji odnosno mk2b ima trip dugme na rucici za brisace pa ako neces da menjas i rucice onda se odradi kao sto je Srdjan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja i menjam sa tim dugmetom sve na displeju ! Nije mi jasno zašto se ugrađuje posebno dugme kad i sad sve radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam ubacio tablu sa obrtomerom u Punta 2,1,2 8v,2001.Sad mi stalno blinka ali to nije nešto što mi jako smeta.Hteo sam da nešto podelim sa vama.U postu od SrdjanNS

Posted 08 September 2012 - 23:53 on piše da je stavio dugme da ne kupuje ablender sa rucicom na kojoj ima TRIP dugme.Kad sam probao da menjam opcije na displeju sa dugmetom iznad podešavanja sata sve sam mogao da vidim :trenutnu kilometražu,ukupnu kilometražu,potrošnju,količinu goriva sa kojim mogu preći dalji put ...Kako se to meni pokazalo a drugom ne ?I još nešto,ima li u Somboru član foruma da mi namesti da ne blinka i da postavi kilometražu stvarnu na bivšem satu ?

Kao sto je i ranije pisano, blinkanje table znaci neuskladjenost konfiguracije vozila, a uskladjivanje moze da se uradi samo pomocu dijagnostike. Kilometraza je memorisana u satu a njena korekcija takodje se radi sa posebnim uredjajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacio sam tablu sa obrtomerom u svog 1.3 mjt (ex-van),posto nemam ablender sa rucicom na kojoj ima TRIP dugme,morao sam da namestim posebno dugme da bi menjao opcije na displeju.Nije mi se davalo 50-ak eura za originalni ablender :)

Nisam nasao na forumu da je neko to vec uradio pa evo da malo pomognem.Zice se moraju izvuci direktno sa ablendera,na samom satu (instrumentu) se nista ne dira.Nisam slikao kada sam ovo radio tako da cu ovih dana pokusati da uslikam sta sam napravio pa ce vam biti jasnije.Sve u svemu mora se skinuti ablender sa auta i rastaviti,na stampanoj ploci postoji mesto pripremljeno za opciju sa TRIP dugmetom,tako da treba odatle izvuci 2 zice i spoji ti ih na prekidac.

Druze,jel moze neko detaljnije pojasnjenje kako sve to spoji.Ja na svojoj tabli nisam nasao nista priblizno sto bi mogao da uskladim i spojim s dugmicima s desne strane!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nesto gledam punta 2004 sa km satom extra mi izgleda pa nesto razmisljam da li moze da se iz 2004 god stavi na moju masinu 2001? jel to uopste izvodljivo...

Edited by milos66
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...