Jump to content
FAS Goran
nenavid

Punto mk.2 - promena kontrolne table?

Recommended Posts

Probaj ovaj broj 063 825 7829 to je neki auto-otpad u Sabcu,ja sam kod njih uzeo tablu moju za 50e + 250din dostava na kucnu adresu,deluju mi kao ok ljudi a tabla mi je stigla za 23h ...

poz :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima. Zamenih tablu na mom punticu, sve ok fercera, samo nece da pokazuje temperaturu. E sad rece mi Ivan iz Cacka da moram da zamenim termodavac posto moj nema tu opciju. Jel to ok? Ako se zameni jel ce pokazivati temperaturu. Ja sam tu tablu najvise i menjao zbog temperature motora.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki Punto ima termodavac i dovoljno je samo zameniti tablu. Kod tebe je ili neispravan termodavac, ili neispravna tabla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ok. Ispravna tabla i termodavac. Nije hteo odmah da digne temp. Sutradan sam ga vozio i odmah je podigao temp. Tako da je sve ok.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

a i meni nema table s obrtomjerom i temperaturom a JTD je Punto 2003 god ;)

sad i ja planiram da mjenjam tablu,kako bi to mogao,je li komplikovano? :) ako je zamjenim oce li odmah raditi obrtaji bez nekih velikih prepravki? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze sve ovo isto ali za seicenta nasao sam tablu sa pokazivanjem temp da li isto moze postojeci dzek da se zabode i da to sve radi? :thumbsup::question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav za sve puntase, imam punta 2002, 8v, i na njemu je instrument tabla koja nema skalu za temperaturu, nego se pale lampe, mada mislim kad se lampe upale da je vec kasno, narocito ako je lampa od temperature, sto sam i iskusio, danas, otisao dihtung na glavi, termostat zatajio, pa me zanima da li postoji mogucnost zamene cele instrumet table koja ima skalu od temperature , ili da se ugradi na postojecu pokazivac temperature, hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmes drugu tablu sa skalom za temperaturu i obrtomerom i samo ubodes konektore sa stare i to je sve. Jedino mora neko sa komp. da nesto cacne da ti newbi nonstop blinkala km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam punta 1,2 ,desava mi se da kad ga upalim pocne da mi treperi displej sa satom i kilometrazom.Molim za pomoc?!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri masu...

ako me pitas gde ne znam zanm samo da je masa najverovatnije u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostikom treba da se uskladi konfiguracija vozila. Verovatno je menjan sat ili je vracana kilometraza. Ceo posao od 2 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta moze da se sazna ovde...

Jedna od retkih egzotika, ali, eto, neko je i to imao kao problem i zna resenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel ti treperi stalno ili samo kad ga upališ? Ja i dalje imam taj problem, nije rešen na gore pomenut način, jer je, kaže majstor tabla već "resetovana" i sad mora da se stavi nova. 50 evrića kojih nemam. Vremenom sam navikao, ali se nadam da ću jednog dana i to rešiti :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god, ali nije moglo iz bilo kog razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo sam se igrao sa novom instrument od klasika tj probao sam da limoze na punta mk2a 2001 god i evo nekih rezultata :) Mislim da ostaje samo sredjivanje proxy...

Orginal instalacija...

IMAG0241.jpg

ovako izgleda prepravljena..

IMAG0243.jpg

IMAG0244.jpg

IMAG0245.jpg

Stalno sijaju lampice od serva i kocnice i blinka lampica od rezerve... pokazivac brzine i obrtaja i goriva i temperature ne radi... Sad sledi nabavka elm 327 ...

JEL IMA NEKO DA PRODA ELM 327 modifikovan sa pristupom u CAN opcije.. ali da nije daleko ? Hteo bih da dodjem po njega odmah :D

Edited by cmiro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora preko dijagnostike da se sredi... A i kad proradi trazices da ti prodam jedan sat :p

Edited by cmiro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...