Jump to content
FAS Goran
nenavid

Punto mk.2 - promena kontrolne table?

Recommended Posts

Ovako ako nekome treba da se upari km sat da ne blinka posle zamene istog a blizu je Kraljeva uradicu mu dzabe posto sam se namucio da ukombinujem i nastelujem dijagnostiku i posto su mi trazili 1500din za tu operaciju od pola minuta a puno njih je reklo i da to ne moze uopste....pozdrav 0658738224

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam punta 1.3 multijet koji ima tablu bez obrtomera, i ne prikazuje nista sem kilometraze i trip (nema prosecnu potrosnju goriva itd)

 

tabla.thumb.jpg.541d8bfd258bc29df71ac81501e6b88f.jpg

 

nasao sam par za mjet

https://www.polovniautomobili.com/auto-delovi/14737445/kilometar-satpunto-3-13-mjet-za-fiat-punto-od-2004-do-2011-god

https://www.polovniautomobili.com/auto-delovi/12639347/kilometar-sat-za-fiat-punto-od-2003-do-2006-god

https://www.kupindo.com/Ostalo/37866151_Kilometar-Sat-za-Fiat-Punto-3-1-3-mjt

 

Da li mi treba i ablender sa trip dugmetom? Ima kod Pedje na otpadu u Indjiji i to... Ja imam sa desne strane trip i h dugmice, da li mogu sa njima i tablom sa linka da vidim potrosnju itd?

 

Glavno pitanje je: da znate nekog pouzdanog u Beogradu da mi to zameni (posebno ako mora i abledner da se menja) i uradi proxy alignment? Ja se slabo razumem...

 

P.S. Da li nakon proxy-a stoji kilometraza sa stare table (prava) ili ona koja god je bila na novougradjenoj tabli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je punto mk2a (uski farovi) do marta/aprila 2003 onda trazis od mk2a i ne treba ti ablender sa trip dugmetom na rucici, samo nadji km sat od dizela za mk2a (ima manji displej i trip dugme sa desne strane kao tvoj trenutni), radice ti i od benzinca ali neces imati lampicu grejaca i neces moci proxi da odradis. U slucaju da ti je punto mk2b (buljavi) pa je neko budzio kmsat od mk2a, onda trazi od mk2b takodje za dizela i ablender sa trip dugmetom. Kada se odradi samo proxi ostaje kilometraza od tog novog km sata kojeg stavis, kasnije moze da se koriguje ako ti smeta (ne moze sa bilo kojom dijagnostikom). I radice ti bord comp., tj. potroslja...itd.

 

Videh da ti je punto 2005. tj mk2b buljko :-), bas me cudi da ima taj km sat kao na onom pre restajlinga, bio sam ubedjen da su sa restajlingom presli i na drugi km sat....mada ko zna mozda im zafalilo kao na yugicima sto su stavljali volane od fikusa...

Edited by bambi07

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorio uputstvo za punta mk2b i postoji i takva tabla za odredjene zemlje trzista, slicna je kao na prethodnom modelu ali nije ista, verovatno i ne pase, da ne bude zabune....pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, bambi07 said:

Ako je punto mk2a (uski farovi) do marta/aprila 2003 onda trazis od mk2a i ne treba ti ablender sa trip dugmetom na rucici, samo nadji km sat od dizela za mk2a (ima manji displej i trip dugme sa desne strane kao tvoj trenutni), radice ti i od benzinca ali neces imati lampicu grejaca i neces moci proxi da odradis. U slucaju da ti je punto mk2b (buljavi) pa je neko budzio kmsat od mk2a, onda trazi od mk2b takodje za dizela i ablender sa trip dugmetom. Kada se odradi samo proxi ostaje kilometraza od tog novog km sata kojeg stavis, kasnije moze da se koriguje ako ti smeta (ne moze sa bilo kojom dijagnostikom). I radice ti bord comp., tj. potroslja...itd.

 

Videh da ti je punto 2005. tj mk2b buljko :-), bas me cudi da ima taj km sat kao na onom pre restajlinga, bio sam ubedjen da su sa restajlingom presli i na drugi km sat....mada ko zna mozda im zafalilo kao na yugicima sto su stavljali volane od fikusa...

Hvala na savetima, vec sam se snasao i danas to zavrsio. Punto je mk2b 2005 mjet, pa sam uzeo tablu sa mjet dizela.

 

tabla_nova.thumb.jpg.4802657e4011a32de9aaf9acf78ae0ff.jpg

 

Kupio kod Nese u Indjiji, zamenio tablu kod majstora, odradio proxy da ne blinka. Bila kilometraza od tog km sata, vratio u servisu na onu koja je bila na originalnoj tabli. U pravu si, treba ablender sa trip dugmetom, to cu naknadno da kupim i povezem kod majstora, kako bih dobio trip funkcije. :)

Inace sem tripa koji cu naknadno da ugradim, sve ostalo radi kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto meni na tabli od mk2a vise ne pise kilometraza (preko 400 000 km), vodim se idejom da stavim drugu tablu.

Stavio bih tablu od mk2b, samo sto bih zamenio postojeci LCD za neki drugi TFT, jer su oni malo tanji a mogu dosta na njima da izpisem, koji bih ja preko arduina ili r-pi zero "izpisivao" sadrzaj koji meni treba, citajuci ga sa CAN-busa.

Zanima me, da li sve, sem LCD-da funcionise na tabli od mk2b u vozilu koje je mk2a? Nece mi trebati drugi ablender, jer cu preko arduina drugacije podesiti TFT, pa necu tako birati sadrzaj, ali mi zanima da li obrtomer, brzinomer, signalizacija osvetljenja, gresaka (rucna, pritisak ulja, check engine, itd) da li sve to normalno funkcionise.

Napominjem da mi LCD njegov sa table ne treba, tavio bih drugi tamo.

Trazio sam na KP satove za mk2b, koji idu do 200kmh, ali nisam nasao. Ima li neko na prodaju neki, meni bi trebao jedan da mogu na njemu da "experimentisem"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,ne paše tabla od mk2b na mk2a,drugačiji su bord kompjuteri...

I ako zameniš tablu, odgovarajućom,računaj da ćeš morati proksi elajment da uradiš kod elektoničara...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proxy radim sam, imam aparaturu već sam radio jer je prethodni vlasnik menjao tablu bez obrtomera za tablu sa obrtomerom. Pa me zanima onda koja paše na mk2a, ima li tu nekog izbora sa većim displejom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas veliki izbor, obicna ili od sportinga i te table mogu da se malo srede, da im se zameni boja osvetljenja i budu lepse

 

123.thumb.jpg.3ad89dbf0b9b68f149075fc73495fdc7.jpg

 

Sent from my 21081111RG using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto mk2a, razmisljao sam da ubacim tablu sa 1.2 16v sportinga na svog obicnog 1.2 16v , e sad neki mi kazu lagano sve to pase dzek na dzek samo treba da se uradi proxy. A sa druge strane neki majstor mi kaze da ej to glupost da mi nikad odometar nece pravilno meriti kilometre da je to skroz drugacije itd.. pa sad kome verovati, ima li ko iskustva? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćao svima, detaljno sam prelistao temu i vidim da niko nije imao ovakav problem.

Imam Punta 2b 2005, bivši  van. 1.2 8v (davno je imao metan ako išta znači.

E lečeći svoje psihiče probleme izmedju ostalog promenio sam i tablu. Došao je sa onom odvratom Van tablom bez obrtomera. Stavio sam normalnu tablu, uradio proxy i nastelovo kilometrazu (stara je dosla sa 380 000 :o).

E sad šta je problem , nemam prosečnu potrošnju, stara tabla je imala trip dugme na sebi gore desno i tu sam mogao da vidim samo pariconalnu kilometrazu. 

Mislim da imam trip dugme na ablenderu na desnoj strani, ima klik....

Moja pitanje je kod koga da naštelujem komp da vidim potrošnju u bg ?

Hvala u napred svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/16/2023 at 5:34 AM, vlada01 said:

Ćao svima, detaljno sam prelistao temu i vidim da niko nije imao ovakav problem.

Imam Punta 2b 2005, bivši  van. 1.2 8v (davno je imao metan ako išta znači.

E lečeći svoje psihiče probleme izmedju ostalog promenio sam i tablu. Došao je sa onom odvratom Van tablom bez obrtomera. Stavio sam normalnu tablu, uradio proxy i nastelovo kilometrazu (stara je dosla sa 380 000 :o).

E sad šta je problem , nemam prosečnu potrošnju, stara tabla je imala trip dugme na sebi gore desno i tu sam mogao da vidim samo pariconalnu kilometrazu. 

Mislim da imam trip dugme na ablenderu na desnoj strani, ima klik....

Moja pitanje je kod koga da naštelujem komp da vidim potrošnju u bg ?

Hvala u napred svima!

Procitaj ovu temu mozda pomogne.

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/58141-punto-mk2b-zamena-instrument-table/

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/17/2023 at 10:38 AM, vlada01 said:

Iščitao sam, e sad koliko sam skontao, trebao bih da rasklopim ablender da probam da bocnem dugme?kapiram da moje nije povezano kao i kod tebe. Čim sam ja na staroj tabli imao Trip dugme.

Pa da, fali ti dugme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Jel ima nekog da je u okolini Niša uspeo da odradi Proxy, namučio sam se sa nekoliko ELM 327 modela, lik koji mi je prodao izašao u susret i dao nekoliko njih da probam ali bezuspešno.

Punto Classic 1.2 8V stavio sam onu belu, sve radi ali blinka display (kilometraža, sat, temperatura...)

 

Ima li pomoći :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...