Jump to content
FAS Goran
eudriver

Fiat Marea / Bravo 1.6 - gasi se

Recommended Posts

ja sam imao slican problem na benzinu, reseno tako sto je ociscenja klapna gasa ...mozda je i kod tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocistio klapnu gasa, malo je bolje ali se opet zna ugasiti... Sta bi mogao jos uraditi? I gori mi lampica od injektora da li je to normalno s obzirom da ima plin, jer sam cuo price kao da mu javlja da je losa smjesa goriva pa zbog toga gori ili je nesto drugo u pitanju? 

I jos sto se desava kad stoji u mjestu i radi, jedno vrijeme radi na 1500 (ne znam da li je to puno za normalno) i onda pocne padati do 800 pa kao da neko pritisne gas i ide do 1500  tako varira non stop.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/6/2016 at 1:16 AM, black321 said:

Zdravo, imam jedan problem, vozim Fiata Brava sa plinom, u zadnjih dva dana mi se poceo gasiti i na plinu i na benzinu, npr kad mijenjam brzinu i stisnem kvacilo ako drzim duze i spuste se obrtaji, on se gasi, vozio sam i izbacim ga iz brzine on se ugasi, cim ubacim u brzinu on se upali i dalje nastavlja normalno, koji bi problem mogao biti? Kad stoji i izbacen je iz brzine obrtaji normalno stoje na 1000, nekad se ugasi, nekad ne. Unaprijed hvala 

 

nije normalno da ti auto u leru radi na 1000 obrtaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana sam imao problem od jednom mi auto poceo da se gasi na leru,u voznji isto pocne da varira obrtomer hoce da se ugasi. u pocetku je palio na pola kljuca ali nakon par sati sve teze i teze dok na kraju nije mogao ni da upali.. odem kod majstora kaze senzor radilice.zameni auto pali kao mina sve super,dok nisam izvalio juce da mi se auto ponovo ugasio u leru,reko ajde mozda sam se istripovao ali i danas ista stvar,vozim ga oko 100km dnevno evo i danas ceo dan sve super kad ispred kuce ugasi se opet. i od kad sam zamenio taj senzor prvo paljenje duze zavergla upali i ugasi se drugi put zaverglam upali kao mina(to samo kad je hladan). Da nije pumpa oslabila? ili sta vec....

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreneš prvo od pumpe dal ima dovoljan pritisak ..Mozda je zaprljan filter ako ga ima spolja..Ako ga nema onda je u kućištu same pumpe ..Ako je sa pumpom sve ok onda kreni dalje..Pogledaj klapnu gasa ..

Mada je kod mene kad je pumpa bila začepila u leru normalno radio a na većim obrtajima nije primao gas uopšte..

Edited by kreator

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kreator Pumpa zuji normalno bez oscilacija... a filter mi je u kucistu pumpe posto je noviji tip(koliko znam menja se zajedno sa pumpom ako ne gresim).Evo jutros upalio kako treba ceo dan sve ok. tako je bilo i pre normalno ali mi se na recimo 500km  dva puta ugasio sam od sebe  od kad sam promenio sezor i to mi se desi da prvo paljenje upali ugasi se i drugi put okrenem na pola kljuca....evo danas kao sto rekoh prvo paljenje normalno sve. Radi na leru mirno na 800 ne varira,lepo vuce... Pogledacu taj filter pumpe... Reko aj da pitam mozda je neko imao slican problem. Hvala.

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tim situacijama kao da taj senzor zajebava ili nešto treće..Kod mene je situacija da kad je ladan neće da pali na pola ključa..Upali tek posle kraćeg verglanja..A kad se ugreje kasnije pali odma..

Tako je od kad sam ga kupio već 3 godine..A nikad mi se nije desilo da se ugasi ,da mrljavi ler itd..Zato ga nisam ni čačkao..

Edited by kreator

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kreator Evo sad sam opet testirao hladan ,pali kao mina :D . Ni meni nikad nije varirao ler,auto lepo vuce. Videcemo narednih danas sta ce biti. Mozda neki trun upao,haha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

valjda nisam omasio temu :D

desava se da se zagrejan(na plinu,sekvent) ugasi

mnogo brzo obori po meni obrtaje

i kad padaju padnu nekad i na 0 bukvalno i vrate se na 800

a nekad obori onako do 1100 i onda polako spusti na 800

a nekad se desi da obori i ugasi auto u voznji i onda mi napravi zejbanciju na sred ulice :unsure:

step motor skidan,pran,podmazan wd-om,leptir gasa isto skidan,ciscen,kanali u usisnoj takodje

bukvalno nema pravila kad ce da se ugasi,kad ce da obori onako naglo obrtaje

a ne daje mi se 4000-5000 za step motor a da nije on problem

evo jedan klip,na pocetku se vidi kako obori,a drugi put normalno

https://youtu.be/r1EyXzmmBvM

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se redovno desavalo da mi malo "propadnu" obrtaju po nekad, cak i na benzinu ali nikad nisam nista radio povodom toga, nije se gasio tako da mi nije pravio probleme.

govorili su mi idi cisti ovo idi cisti ono, ja sam umesto toga pri zaustavljanju ili kocenju sacekao da se spuste obrtaju na malo jace od 1000 i onda stiskao kvacilo, znaci nisam zabadao kvacilo cim malo pipnem kocnicu., i sad sam se tako navikao. pokusaj bas me zanima. kod mene su obrtaji najvise propadali kad sam na nizbrdici i samo stisnem kvacilo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamenjen step motor,ali problem nije resen,ista prica

auto se i dalje gasi kad mu dune u glavu

ostalo mi je da skinem kompletnu usisnu i da je operem i predihtujem lepo,ako ni to ne resi problem onda da ga parkiram dok mi ne padne na pamet vise sta da mu radim :D

evo ovako se ugasi

 

a evo kako varira,kao negde fals vazduh da ga zeza

 

a ovde se vidi kako obara i koliko ih nisko spusti

pred kraj klipa ih polako obori,do 1000 i posle spusti na 800

a na kraju ih obori na 0 al ga ne ugasi :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo 1.6  2001 godiste, bez plina samo benzin.

Pre 2 meseca auto iz cista mira u punoj brzini poceo da se gasi, tj cim izbacim iz brzine ( iz viseg stepena u nizi) i cim bude na leru duze od 2-3sec on obori obrtaje na 0 i ugasi se. Zamenjena klapna gasa cela i auto isao super ko nov, pali odmah bez problema, vuce normalno sve sueper. Do pre 10 dana kada se iz cista mira ugasio na leru dok sam cekao ispred zgrade (vozaoga par kilometara, zagrejao se na radnu temp i cekao ispred zgrade nekih 10ak min sa upaljenim grejanjem). Od tada poceo da se gasi na svakom semaforu , svaki put kad ostane na leru malo duze , tako da sam morao da divljam sa obratijima dok nisam stigao do majstora a i tad je se gasio. Kad se ugasi nece odmah da pali, vergla al nece da upali vec moram da sascekam jedno minut i onda opet upali bez problema sto kazu na pola kljuca. I sve tako dok na kraju nije izvukao akumulator, sva sreca vec sam stigao ulicu do majstora.

Stavljen drugi akumulator i sad se desava da uapli bez problema, drzi na leru par minuta, ne osciliraju obrtaji lepo stoji na 850 i cim se da malo gasa da krene on digne malo obrtaje tipa do 1500 kao da proguta knedlu i   odmah ugasi auto.

Zamenjena klapna cela sa svim senzorima, bobina, kablovi od bobine do svecica, svecice proverene, proveren step motor, filteri vazduha, stavljana i druga pumpa goriva, na dijagnostici ne prikazuje ni jednu gresku.

 

Kod elektricara sam bio on kaze da moze biti da je otisao komp i da brljavi i da bi bilo najbolje da se zameni komp ceo (ecu, i sve sto ide uz njega).

Ima li neko jos neki predlog sta bi moglo biti , sta pogledati ili uraditi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja da se javim,izgleda da sam resio problem :D

problem je bio do brizgaljka,neki bicmanin je nekad polomio plasticni deo pa ih je lepio super lepkom,ali to nije bilo to posto je pokidao konektore

pa je kad kad mrdalo i bio los kontakt i gasilo brizgaljku

tj 2 brizgaljke

to ne bih video da na masini dok su testirane posle pola sata nije ugasio obe 

sve je ok bilo i od jednom je prekinula prvo jedna pa druga

malo sam ih razmrdao i pocele su da rade

skinuo ih i klimao malo i eto sta sam dobio 

20180134.jpg

Edited by miljanxXx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav clanovima. Ovako pitanje, skoro sam bio pisao da me mucio ler, pa su neki pomogli step motor da nije, kupio zamenio, kad ono nije. Pre kvara auto je radio da kazem ok al cim sam stiskao kvacilo ili je zaglavio obrtaje na 3000 ili je skakalo od 1ooo do 15000 klackalo veoma brzo. dosao kuci i posle toga vise ni da mrdne, stanje je ovakvo. Evo sta se desava, dam kontakt sve cuje se pumpa , vergla dobro al nece da upali, ali kad palim pod gasom upali. i sve dok drzim gas on radi, cim ga pustim obrtaji padnu na nula i ugasi se. ne drzi ler. Vozio bih do majstora ali tesko je voziti u tom stanju pod gasom, a treba stati, skrenuti. Jel imao neko slicnu situaciju? Samo radi na benzin. Hvala unapred. fiat bravo 1.6.

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav clanovima. Jos jednom ja nazalost. prosli problem. Nije hteo da pali bez davanja gasa , a sa gasom je hteo da upali, ali cim pustim gas ugasi se. Sada imam drugi problem. Sve odradi svoje i cuje se pumpa, upali lampicu onu u obliku brizgaljke dok odradi pumpa cuje se , posle se ugasi i za sekundu se upali opet lampica. i ostaje ukljucena sad samo vergla i ne pali uopste. Bravo 1.6. Dijagnostiku cu morati da sacekam posto ni jedan elektricar kojeg sam zvao nema kabl za ovaj konektor da odradi dijagnostiku, u svakom slucaju sta prvo da odradim dijagnostiku ili kod majstora ,a moracu da slepam ako bude. Zanima me sta vi mislite da je u pitanju? Hvala i pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta lampica u obliku brizgaljke znaci malo sire osim samo dizne. U sustini kad ona svetli auto ima neki problem vezan za sistem goriva. Kod mene na 1.8 se ta lampica palila zbog lambda sonde koja nije slala dobre parametre (provereno kod majstora na dijagnostici) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da je odgovarajuca tema, pa neka moderator prebaci ako je neka srodnija. Naime, vec neko vreme imam variranje obrtaja. Tacnije, sve je krenulo sa zamenom termostata mada se nesto slicno i ranije desavalo ali ne toliko izrazeno. Sa zamenom termostata, termoprekidaca (bio u kratkom spoju pa mi izvlacio struju), svecica doslo se do problema sa variranjem obrtaja. To je pogotovo bilo izrazeno ako naglo ubrzavam, pa obrtaji predju skalu od 3000+. Prvo stajanje (tipa na semafor) obrtaji mi ostanu na 1500, nekad na 2000 i uglavnom treba neko vreme da padnu. Neretko se desavalo da sa tih 1500/2000 krenu i dalje u obrtaje iz cista mira i zavrsi negde na 3000 do 4000 obrtaja. Logicno da mi se i potrosnja povecala. Ugrabim malo vremena i odlucim da zamenim i kablove i da ocistim step motor kao i klapnu. Iskoristim danas dan, trknem do majstora odradimo sve to ali nikakve narocite promene. Manje vise sve je i dalje isto. Pokusao je da nakaci komp ali bezuspesno. Za sada smo nasli jedan kabl sa 3 pina negde kod pozarnog zida blize suvozacu, i jedan onaj zuti kod kasete ali nesto nece da se nakaci. Kasnije sam procitao da ima i kod levog kosa, al to cu sutra da potrazim. Saznao sam i da mi je auto 2000 god a ne 2001,al sad to manje vise. U pitanju je 1.6 fiat brava sa tng-om Venturi. Posto nista nismo napravili, vratio se kuci i iscitao brdo slicnih slucajeva. Dosao sam na ideju da skinem klemu i probam da "resetujem" ecu. Otkacio - klemu na nekih sat vremena, vratio i upalio iskljucivo na benzin. Ono je blagi uzas kako radi. Kao traktor pa i gore. Po nekom savetu sto sam nasao na forumu cekao sam da se u leru zagreje na radnu temperaturu ali je bilo nemoguce jer se auto posle 3,4 min ugasio jer je radio na tipa 200-300 obrtaja. Upalio ponovo, dao malo gasa i primetio da mi je papucica gasa nesto tvrdja. Majstor je jedino "zategao" sajlu gasa jer kaze da mu se cinilo da je bila malo labavija. Auto uz neko trokiranje prima gas, preko 2500 obrtaja normalno prima. Probao sam tako drzeci papucicu da ga dovedem na radnu temperaturu i onda lagano dizao obrtaje do 4000 pa pustio naglo papucicu i tako 3 puta. Apsolutno nikakve promene. Ugasio auto, upalio ponovo isto sve. Na leru se gasi ili samo sto se ne ugasi. Dodjem na ideju da prebacim na plin i istog sekunda dize obrtaje na 1500 i tako radi nekoliko sekundi i ustalio se negde na 900 do 1000 obrtaja, prima normalno gas. Odlucim da napravim krug kako na benzinu tako i na plinu ne bi li komp skontao parametre, ali bezuspesno. Na benzin je poceo u jedno momentu i da trokira u voznji pa sam svratio da dospem jos goriva za slucaj da mu je malo 12l. Ali isto se ponasa i posle sipanja. 

 

Ima li neko neki predlog?! Pocev od spajanja na dijagnostiku? Da li mora biti neki odredjen program ili je problem do nekog kabla? Sutra opet idem do majstora pa ako vam sta padne napamet da bi mogli da gledamo pricajte. 

Jedino sto nisam uradio je "resetovanje" klapne. Negde procitah da treba da dam kontakt i da tako stoji 60 sekundi dok nesto ne cakne?! Negde pisu da posle toga treba da drzim na 5500 obrtaja i tako tri puta?! Sta je zaista istina?!

Na jednom forumu sam cak nasao da je llik imao slican problem koji se desavao i kod mene pre ovog ciscenja, i da je problem bio u najobicnijem konektoru. 

Mogu da napomenem da su svecice nove stavljene pre nekih 1000km NGK BKR5E, pre toga bile neke Bosch sa 2 kraka i ako se secam oznakom 6R? , filter vazduha je relativno nov (oko 3000 km), kablove sam stavi druge danas, jedino sto sam primetio je da je napuklo crevo sto ide od filtera vazduha ka klapni, pa se malo zalepilo dok ne kupim drugo.

 

 

Edited by sima21

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...