Jump to content
eudriver

Fiat Marea / Bravo 1.6 - gasi se

Recommended Posts

Neko je u nekoj od gomilu tema pisao da je bolje da se ne stavljaju dvokrake ako imas plin?! Po katalogu idu ove koje sam stavio, tj. sa oznakom 5. A sad, dal mu sta smeta dal su dvokrake ne bih rekao. Ove moje su presle preko 35000 km iskreno mojom nemarnoscu. Zaboravim uvek da ih uzmem. I onda po forumu kopao koje svecice, pa kopaj gde koje kupiti i tako unedogled a preslo se dosta. Mada, nisam imao nekih problema ni sa starim ali evo kad su poceli neki ozbiljniji problemi na autu da mi se desavaju setih se da na spisak dopisem i svecice. Iako sam to imao u planu, da me ubijes ne znam iz kojih razloga ih do sada nisam menjao. Ima ona stara, ako nesto radi ne diraj. 

Sto se tice dijagnostike imas konektore u motornom prostoru,kod mene na hgt-u je kod desnog amortizera,medjutim rekao mi je majstor da su stavljali te konektore gde su stigli po autima i da da polovini nije na istom mestu. Sto se tice ler gasa,meni je majstor sredio preko dijagnostike setovanjem nekih parametara a obrtaji su radili u leru ali ne tako drasticno kao kod tebe.

Problem uspesno resen. Elem, nabavim jos jedan polovan a ispravan step motor i zamenim i dobijem malo mirniji rad motora ali daleko od onoga kako bi trebalo biti. Odlucim da propratim sve vakume i na kraju dodjem do jednog koji ne znam bas cemu sluzi. 

U principu ide ispod ove crne plastike na neku sisicu.

Screenshot_1.jpg

Odatle je skoro pa spalo i vuklo fals vazduh. Kako sam ga vratio tako je auto poceo da radi kao singerica. Testiran i sve je ok.

Edited by sima21

Opet problem :o tj izgleda nije trajno uklonjen, obrtaji i dalje padaju na 0 pa se vrate na 850 i opet nema pravila kad ce to da se desi,sad se malo redje gasi. ne znam ni sta sam sve izmenjao

3 garniture dizni

5 step motora

4 senzora pozicije gasa

....

uspeo da povezem na dijagnostiku,resetovao ga,kalibrisao,proveravao sve parametre, sve ok, svi vakumi ok,sve racve promenjene, zubljenje ok...

moze da radi 100km kako treba a moze i 1km i da pocne da obara obrtaje bzvz

svaki savet,svaka ideja je dobro dosla,pomagajte dok ne poludim :D

Probaj da iscitas ovo i vidi sta je na kraju bilo resenje. Ja sam za svoj problem pretrazio mnogo slicnih stvari sto na ovom forumu sto na drugim, al kod mene je ipak bilo nesto drugo. 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/30436-ler-gas/

Edited by neshaoct
zamenjen link sa FLCS linkom sa istim sadržajem