Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Potrosnja 1.3 Multijeta za predjenih 1100 km, uglavnom voznja sa upaljenom klimom. Nije bilo AP, samo magistrala.

 

Nasuto 46l goriva tj. 7.000 dinara. Board kaze 3.9l, dzep oko 4.1.

Kruševac - Bar - Zlatibor - Bg.

DSC_0898.JPG

DSC_0897.JPG

DSC_0896.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Stilo 1.9 JTD 85kw 691.4 km 48.71 L. Jednom do NS-a, ostalo Zemun Polje - NBG. Malo kroz Zemun, malo magistarala malo autoput. Bord kaže 7. A i matematika čini mi se :)

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

1900km za 55eur TNGa. Srednja cena plina srb-bih-cg oko 40 euro centi. 

cca. 7,2l/100km

Skoro pa za dž, zahvaljujuću jeftinom  plinu u BiH. 0,59KM-0,89KM kako gde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast, meni je za 1900 km otišlo 7000 din našeg dizela i 40 evra makedonskog. Prosek je bio malo ispod 5l ali se pokvario vožnjom po Neosu i Sitoniji i kasnije po Vrnjačkoj Banji, naravno klima stalno uključena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako kaze Fuel log kod mene:

Sa 523l predjeno 10600km sto izadje 4.93l.

 

Manje-vise se i bord slaze sa ovim sa odstupanjima do 0.2l.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/25/2017 at 9:15 PM, hansf said:

Zna se da je kod dizela najmanja potrosnja kada se tera u okvirima najveceg momenta.

Samo da znate da je ovo zabluda.

 

Najmanje troši na što manjim obrtajima, a kod turbo punjenih motora je, sticajem okolnosti, na niskim obrtajima povećan obrtni moment. Nema veze između, poklapa se iz sasvim različitih razloga. Atmosferski motor takođe najmanje troši na što manjim obrtajima. Turbaci su dobri sa potrošnjom jer im je kriva momenta/snage povoljna kroz niže obrtaje gde je potrošnja niža, tj. može normalno da se vozi u ekonomičnom režimu i može lepo da se ubrzava.

 

Takođe nema veze da li je dizel ili benzin, kad imaju turbo slično se voze (benzin malo bolje, ali uz veću potrošnju, cena komfora).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao sam 2181 km do Sitonije i nazad i po sitoniji sa 115,5 l sa dosta cekanja na granicama,klima , po racunu prosek 5.3l/100, na bordu 5.6l...

volim kad ovako laze....;)

Auto nisam mazio ni malo, kad bih se drzao ogranicenja sigurno bi bilo i ispod 5.

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami, isto Sitonija, 2300km ukupno, 6.5l/100km, ukupno u oba pravca 2h čekanja n svim granicama i ukupno oko 10 pauziranja i svracanja negde nešto...


Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam bio ove godine na Sitoniji, ali kombijem, jer sam slupao auto 4 dana pred put na more. I prošle sam bio na Sitoniji, i meni je potrošnja bila 6.5l/100km, al po bordu, na pumpi 7.2l/100km. Auto je Fiat Midea 1.3mjet, imao sam krovni kofer, i gazio sam je jer ne ide, pa je napor da se sa koferom vozi 140, pošto više i ne može sa njim :D

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

alfa 156, 1.9 mjet, 16v, 140ks

 

kroz bugarsku celu, metoda cep/cep, sa klimom : 6.2L / 100km

 

vozilo se 50kmh, ali i 150kmh (sa "gradskom" voznjom kroz Bansko levo/desno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je to, 5.9l/100km po bordu, prosečna brzina ti je oko 21km/h. Realna potrošnja 6,5l/100km. Provereno x^n puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je to otprilike kad je samo grasdka voznja,meni je prosecna brzina oko 30 i nesto na sat pa je samim tim i prosecna potrosnja manja

a letos kad sam bio u Banjaluci video sam dve Idee ,jednu sivu i jednu bordo,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sad skoro potpuno vozim na otvorenom putu potrosnja je opala drasticno.

Magistralni i autoput, vrlo malo grad, uglavnom je sve krstarenje po ravnom na 2200-2500 obrtaja, kad drpi zivac, odem i do 4000 #RoadRage.... :D

Cep-cep, 605km 31,5l... Jbga, nerealno bi bilo ocekivati bilo sta vise od auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, mali_zmaj said:

Maloprije gledao na bordu,5,9 litara,sve gradska voznja,ajd nek malo laze,opet je odlicno za gradsku voznju, 1,3 MJet...

Kod mene pak malo drugačije. Prosecna brzina varira od 27 do 30km/h a potrošnja po boardu 5.1 a džep kaže 5.3, isto 1.3 mjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaj u vidu da je Midea 1.3mjet od 70ks teška 1200kg, i da ima mnogo veći otpor vazduha od punta. Ja nažalost prosečnu brzinu od cca 27-30 nisam duuuuuugo video, jer stalno vozim po gužvi. Ili ponekad idem auto putem, ali mi tamo troši više nego u gradu, pa mi je prosečna potrošnja opet "velika".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad vidim 21 prosečnu u gradu, pevam... bilo je dana i po 12-13 da imam prosečnu brzinu... potrošnja... ni ne smem da kažem... a nije BG, NS je...


Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika ti je prosečna brzina od sipanja do sipanja, ili bar na 300km, lupam. Ti beše imaš vw tdi golf 6? On sam resetuje trip A na bordu kada ga upališ? Imam i ja prosečnu brzinu 12 ponekad, ali mi je od sipanja do sipanja 21, a to je oko 700km.

I još nešto, NS je manji od Beograda, verovatno su ti relacije baš kratke. Ja mesečno ubijem do 1500km po gradu, a to je baš smaranje sa prosečnom brzinom 21-22km/h.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

2017 Ford Fiesta 1.25 benzin sluzbeni, kombinovano grad - autoput - magistrala ravno 7.0 litara, 44kmh prosecna brzina na uzorku od 5000km. Bez nekog pazenja i mazenja, svakako je ne gazim kao privatni jer nemam volju i nema neke poente jer polozaj pedale gasa ne rezultuje nicim konkretnim na putu, ali eto, trosi mi 1.2-1.3 litre vise u proseku od 16 godina starog JTD-a bez protokomera sa hard mapom u istim uslovima, samo sa manjom prosecnom brzinom.

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...