Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

...to je normalna trenutna potrošnja u toj situaciji.

Stilo 1.6 u 5. brzini pri 80 Km/h ne troši više od 6-6.5 L

Ali...isti auto pri 160 Km/h troši oko 11.5 L

U gradu sa prosečnom brzinom koja je oko 15 Km/h, obično pokazuje prosečnu potrošnju oko 10L

Ako pričate o gradskoj vožnji, JEDINO merilo na osnovu kojeg znate da li je zaista u pitanju gradska vožnja je prosečna brzina kojom ste se kretali.

Ako vam prosečna brzina nije ispod 20 Km/h, to NIJE gradska vožnja...pa samim tim ni cifre o prosečnoj potrošnji koje se iznose nisu relevantne i ne mogu se zvati gradskom potrošnjom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri 130km/h autoputem Bratstva i Jedinstva koji je stvarno odličan sa one strane granice... 6,5l/100km. Ispod toga jedino bi moglo sa Cruise Control sistemom...

A na 150-160km/h nema šanse ispod 7,5l/100km.

Jedino sa Cruise control-om može se smanjiti potrošnja, ali ja nemam to čudo, pa ne znam za koliko je to manje...

1.9 M-jet 140KS...

A što se tiče laganja boarda, ja sam vozio više od 100km, a na boardu mi je bila prosečna 2,8l/100km

u 5-toj brzini (imam i 6-tu) pri 75km/h po GPS-u, a 80km/h po tabli... Nisam žurio pa sam se malo igrao sa merenjem potrošnje. Ali nema šanse da je potrošio ispod 4l, zato što je fabrička potrošnja na otvorenom oko 4,2l/100km

Tako da board laže pri manjim potrošnjama, ali kada pokazuje preko 4l/100km veoma je precizan...

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam se malo igrao sa cruise control-om (tempomatom)

Namjestio na 70km/h u cetvrtoj brzini. Obrtaji (ako se dobro sjecam) nesto malo ispod 2k

Trenutna potrosnja varira izmedju 2.7 i 2.8

Stilo 1.9 JTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Punto mk2 1.2 8v 60+hp

trosi kao :scooter: - 14.5 km/l zimske voznje

sad je zakovao na 17 km/l i ne mice, to je za 1000 km otvorenog puta i 1500 km grada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo 1.2 16v.Benzina po gradu 8.5.Plina po gradu 9.Na otvorenom 7.5 plina.Benzin nije meren na otvorenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marea 1.9 JTD, u proseku od 6 do 7 litara ED - bez oštre vožnje, sa šaltanjem na 2500 obrtaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.2 8v, benzin-TNG, benzin po gradu priblizno 7.5l/100km, plina 8l/100km, otvoren put po litar-dva manje!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi ga Nesha ne sme da kaze koliko mu trosi Stilic pa se tu kao nesto buni :D

moj Stilic 1.9 JTD 115hp trosi oko 6.5l u proseku (grad,regionalni i auto put zajedno), zimi je oko 7l a po snegu na planinama 7.5l

eh da mi je ta sesta brzina :S

a miki to lepo kaze, koliko sipam toliko potrosi :S ne stedi me auto uopste

Share this post


Link to post
Share on other sites
vidi ga Nesha ne sme da kaze koliko mu trosi Stilic pa se tu kao nesto buni :D

Moj auto uopšte ne troši...niti se kvari... :D

Najniže po gradu što je ikada pokazao board je 9.9L...ali verujem da nikada nisam bio ispod 10-10.5 po gradu...zimi jos malo više... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po gradu 9,5L , otvoreno 8,5l ,cruise control na 130km/h 8l, ali retko vozim 130 na otvorenom putu :animier:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo opet, na otvorenom uz normalnu voznju potrosnja mi se spusti ispod 4l, a po Sapcu (namerno necu da napisem po gradu) je potrosnja nesto oko 5 l. U pitanju je punto 1.3 multijet... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel' to treba da pišemo na svakih 10 000km podatke o potrošnji? :D Evo ja sam išao sad za vikend u BiH gde imam oko 175km u jednom pravcu i prešao sam po gradu još sigurno ~150km... Znači ukupno ~500km sa nekih 30-33l. Pretakao sam nešto gorivo pa ne znam tačno, ali okvirno to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto mk2 1.2 8v 44kw

Po gradu prosečno 14km/1l = između 7.0-7.5l

Zimi ide na 8.0-8.5l umerene vožnje

Prosečna brzina oko 20km na sat

Otvoreno: 5l pa naviše u zavisnosti od puta

Uvek sipam od čepa do čepa pa je sigurno merena potrošnja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subotica-Sutomore starim putem, svratio u NS,BG,pa preko Divčibara do Kolašina,zatim i u Podgoricu i na kraju Sutomore naravno kroz tunel. 710 km po kompu 5.9 a stvarno 6,056(sipano do čepa). Stilo 1.9 JTD karavan krcat. Nisam pazio na potrošnju nego da što pre i bezbednije stignem.

p.s.U CG dizel 1 evro!

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntić clasić, domaća proizvodnja... :robo:

Benzinac, pa se često na semaforu zapitam da li motor radi koliko je tih i miran. Inače, troši 5,5 litara!!! :wine:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo 1.2 16V do Ohrida 7l plina sa klimom nesto prtljaga dve osobe puni i jedan i drugi rezervoar na autoputu nasem 170km/h na Makedonskom autoputu 140km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo da potvrdim ono sto sam vec odavno rekao - ponovo sam pratio potrosnju - Punto 1.9D, leto, grad, bez klime: 6.25l/100km, otvoren put: 5.2l/100km.

Euro dizel sipan na EKO pumpi (YUBC), MOL-u (visnjicka) i JP Zmaj - poredjeno i potrosnja identicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...