Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

19 minutes ago, Ivan said:

Koje se sve metode odokativne sacometrije ovde navode :P .

Licno mi je validan jedino rezultat od cepa do cepa, a vidjao sam slucajeve da board laze i po 1.5l.


Kontam da nema razlike od čepa do čepa i što ja sipam od lampice za rezervu do lampice za rezervu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih smeo da se opkladim da ti Bravo (s obzirom na uslove voznje koje navodis) trosi manje nego sto mislis kada preracunas one cifre koje si naveo ;) , zato ti i kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam, nisam još uvek ni prešao nešto puno kilometara da bih mogao bolji "uzorak" da dam :) 
Moguće da je potrošio više zato što mu se "često" aktivira regeneracija dpf-a, tada mi i po bordu bude duplirano sve :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce slepah kuma par kilometara i skoci potrosnja sa 6 na 6.5 prosjecna danas malo otvorene, pade na 5.6 :-) i to je u prethodnih oko 300km

Tacno od kada sam uzeo scenica gledam cesce potrosnju jer imam bord. Sa bravom nisam nista gledao :-)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da krenem redom.

Juče me je Stilo dva puta iznenadio.

Prvi put vezano za tačnost sata. Nahvatao me radar i glupi uređaj je pokazao 147 km/h do je na satu bilo 150. Znači odstupanje 2%. Smešno i dodatna stvar da gume imaju 5 mm šare.

Druga stvar je nepreciznost board komp. Relacija P. Brdo -gazela - Mol pumpa Horgoš pređenih 215 km sa prosečnom brzinom oko 110 km/h (vožen uglavnom 150 i zadržavanje 10 min sa upaljenim motorom dok je žandar napravio zapisnik) sipano oko 11.5 litara što daje smešan prosek ispod 5,4 litra. Sipano je bukvalno do čepa (gorivo samo što nije prelilo). Bord pokazuje 6,3 litra. Da napomenem da je bila kiša i dve osobe u vozilu + dva kofera (50 kg) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je proslo leto za voznju po autoputu na 700km dugoj voznji board takodje pokazao vise za nekih 0.4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas primetio nešto veoma interesantno <_<

 

Uvek mi je za nijansu veća potrošnja ka Beču nego u kontra smeru, ali to može da se pripiše i većoj nadmorskoj visini, odnosno penjanju kad se ide ka tamo.

Nešto drugo sam primetio... Natankujem jutros na Shell pumpi do čepa (baš, baš) i posle 60 km vožnje do mađarske granice pokaže mi range distance


2016-05-03_09.41.01.jpg

 

Ovoliko nikad nije pokazao, max oko 1200. Vožnja nije bila kruziranje, već kroz najveći jutarnji špic i posle tempomat na 130.

 

Do mađarsko/srpske granice sa tempomatom na 130 prosečna potrošnja je bila

2016-05-03_12.34.59.jpg

 

A sad on čudno... Čim sam prešao granicu, počinje onaj jako loš kolovoz. Pod istim uslovima (tempomat 130 km/h) trenutna potrošnja ide na 6.7-7.2, a kad je počeo pljusak i kad je kolovoz bio dosta mokar, u pojedinim momentima je skakala i do 

2016-05-03 13.23.57.jpg

:blink:

 

Uslovi u principu isti - ravan put, vetar identičan, ista brzina.

Kad sam stigao kući, za tih poslednjih 200 km je podigao prosečnu potrošnju na

2016-05-03 14.43.03.jpg

što će reći da je kroz Srb trošio otp. čitav litar više, da bi digao prosek za pola litre za tih 200 km.

 

Da l' je moguće da kroz Srbiju toliko više troši :D

Obzirom na iste uslove vožnje celim putem, meni jedino pada na pamet kvalitet asfalta i veći otpor kotrljanju točkova, mada mi je sumanuto da bude tolika razlika.

Ima li neko racionalno objašnjenje?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je moguće. Skoro sam obratio pažnju na to jer sam na istom putu isti dan u uslovima bez i sa kišom imao takođe primetnu razliku u potrošnji po bordu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda Stilo puno troši. Ovaj moj em višlji, em dosta teži (preko 200 kg) , dalje više opterećen , (možda veće i šire gume) + nisam ga spuštao ispod 150 i skoro svo vreme padala kiša . Da dodam kraći prenos kod Stila. Ovo gore je put kroz Srbiju . Za povratak ću tek videti.

Kiša može kod kamiona da digne potrošnju i do 10 % , za kola nemam podatak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gradska vožnja, metoda čep čep 5.18 (sipao 42,27l prešao 816km) na bordu prikazuju 4.3 prosečna, smejurija

Sent from my E5823 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat idea 1.3mjet:

Posle prvog sipanja do vrha ustanovio sam realnu potrošnju:

(41,21l/646,9lm)*100=6,37l/100km. Bord pokazuje 5,5l/100km, što kaže kolega srdjos - opako laže   Od ovih 646,9km cca 100km sam prešao noću od Valjeva do Beograda, kada sam kupio auto, jedan odlazak u Inđiju - pun gas auto putem, ostatak je po gradu, sa užasnim gužvama, što se i vidi po prosečnoj brzini. Pre ovoga sam do izbacivanja pištolja sipao na pumpi u Valjevu. Sipaću ponovo na istoj pumpi na istom automatu kao i poslednji put, da smanjim grešku na minimum, možda ustanovim da manje troši. 

Prosečna brzina za sve ovo je 25km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3.5.2016. at 10:41 AM, ivan.ik said:

 

Druga stvar je nepreciznost board komp. Relacija P. Brdo -gazela - Mol pumpa Horgoš pređenih 215 km sa prosečnom brzinom oko 110 km/h (vožen uglavnom 150 i zadržavanje 10 min sa upaljenim motorom dok je žandar napravio zapisnik) sipano oko 11.5 litara što daje smešan prosek ispod 5,4 litra. Sipano je bukvalno do čepa (gorivo samo što nije prelilo). Bord pokazuje 6,3 litra. Da napomenem da je bila kiša i dve osobe u vozilu + dva kofera (50 kg) .

 

Nastavak priče i ukupno po bordu. Čeka da napunim do vrha pa da znam celu priču.

 

Beograd - Beč - Beograd 1246 km ukupno....av speed 95 km/h....av consap....5,5 l/100 km.....trip time 13,06 h

Beč - Beograd Trip b 623,5 km.....av speed 102 km/h......av consap.5,2 l/100 km....trip time b 6,07 h

Razlika u odlasku je zbog dužeg daleko zadržavanja na granici i svo vreme je motor radio. U povratku smo se zadržali na granici bukvalno minut - dva.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/3/2016 at 10:41 AM, ivan.ik said:

Prvi put vezano za tačnost sata. Nahvatao me radar i glupi uređaj je pokazao 147 km/h do je na satu bilo 150

Pisao ti kaznu za 147 km/h?! :rtfm:

 

Izgleda krajnje vreme došlo kad na autoputu pišu kazne do 150 km/h. I po Sloveniji i po Hrvatskoj niko ne dira do 150 jer su uglavnom mandatne kazne.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...