Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

U pitanju je Stilo JTD. Uz drapanje po gradu ne prelazi 7.7 L,a normalna vozhnja (do 2500rpm) troshi oko 6.5. Na otvorenom oko 5l...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Dejanom...kod mene je ista prica, grad oko 6.5-7.5, na otvorenom ko upaljac :) Mada naravno rezim voznje utice na potrosnju samo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Posto sam nov na forumu za sada ukratko o potrosnji a za koji dan i kompletno predstavljanje Kappe sa slikama i utiscima posle 7 meseci i 18k kilometara voznje

Kappa 2L 20V turbo pretezno na relaciji Surcin - Novi BG - Zemun sa laganom voznjom i ponekom proverom limitatora 11.5L plina + 1-1.5L benzina zimus i oko 0.5L sada, cak sam uspeo i 9.5L plina po onom snegu zimus ali tada nisam presao 1500 o/min, na auto putu prosek 12L plina na 150-160 km/h 3600-3800 o/min sa klimom sa izletima i do 200. samo benzin nisam vozio duze od 50-60 km u odjednom tako da st se tog dela potrosnje ne mogu nista da kazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Posto sam nov na forumu za sada ukratko o potrosnji a za koji dan i kompletno predstavljanje Kappe sa slikama i utiscima posle 7 meseci i 18k kilometara voznje

Kappa 2L 20V turbo pretezno na relaciji Surcin - Novi BG - Zemun sa laganom voznjom i ponekom proverom limitatora 11.5L plina + 1-1.5L benzina zimus i oko 0.5L sada, cak sam uspeo i 9.5L plina po onom snegu zimus ali tada nisam presao 1500 o/min, na auto putu prosek 12L plina na 150-160 km/h 3600-3800 o/min sa klimom sa izletima i do 200. samo benzin nisam vozio duze od 50-60 km u odjednom tako da st se tog dela potrosnje ne mogu nista da kazem.

pazi, to je sasvim skromna potrosnja za toliki auto pa jos i turbak. moracu jednom da bacim oko kako je odradjena plinska instalacija. sekvent?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je bilo malo cudno, ali sam se brzo navikao inace najveca potrosnja koju sam uspeo da postignem je 13.5L Nis-Bgd pri 160-180km/h sam u kolima zimus, verovatno bi po centru grada u spicu bila i nesto veca ali tamo i u to vreme zalazim par puta mesecno. Gas sipam na razlicitim pumpama i razlike su max 0.5L tako da ni pritisak punjenja ne utice bitno na prosek od 11 do 12L.

Sekvent EGAS sa matrix diznama ugradjen u AC Rasic pre skoro 4 godine, od tada je presao nekih 80-90k kilometara bez ikakvog veceg servisa (samo menjani filteri) tako da me uskoro ocekuje nov isparivac i provera dizni (jedna crkla prosle nedelje, srecom imam jos 2 nove u rezervi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juche izmereno,Stilo JTD 115hp,pri brzini od 200km/h na oko 3800 RPM troshi oko 13 litara shto i nije tako puno za tu brzinu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juche izmereno,Stilo JTD 115hp,pri brzini od 200km/h na oko 3800 RPM troshi oko 13 litara shto i nije tako puno za tu brzinu :)

3800 nije 200 na Silu jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog zanimljivog sajta u vezi sa potrosnjom. Vlasnici beleze predjenu kilometrazu, sipano gorivo, novac koji su da liza gorivo, a neki beleze i ostale troskove kao sto su servisi, zamene pneumatika i slicno.

http://www.spritmonitor.de/en/

Ono sto je dobro je sto osim gore navedenih podataka moze da se vidi po kakvom vremenu su vozili i da li je u pitanju gradska , voznja na otvorenom ili voznja auto putem, pa cak i da li su tokom voznje koristili klima uredjaj.

Nije lose za poredjenje sa potrosnjom u nasim uslovima, posebno jer se zna koliko Nemci umeju da budu pedantni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.2 16v 85Hp K&N filter punto sporting, kako kad od 23km/l do 11km/l kad ga vozam u 6 na 2000 ide 50-70 bez kocenja....sa pravilnim odstojanjem i slabim dodavanjem gasa trosi izmedju 4.2l do 5l , a kad ga cepam na 4000o-5000o/min trosi do 9litara, s klimom malo trosi vise,al je neznatno ... inace ovo su podaci na prazno vozilo 945kg + moja kilaza 80-90kg...kad ide 4u kolima trosi 13km/l ili 7-8litara ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je malo skočila na 6.5-7 litara ED, ali sa 140-150 km/h po auto-putu i sa uključenom klimom. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve kritičare kvaliteta domaćeg ED.

Srbija - Grčka, sipano na NIS-ovoj pumpi, potrošnja 6.2L

Grčka -Srbija, sipano na ELP pumpi u Gr, potrošnja 6.8L, vožnja na istoj deonici slični uslovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se slozim sa koletom na 3800 okretaja nema sanse da je 200kmh.

Prije par dana se vratio s mora i isao auto putem i po komjuteru sa prosecnom btzinom oko140kmh i upaljenom klimom 7,2L/100km,stim da sam ga vozio negdje i 190 i 200 uglavnom po meni ispod 170 nisam bio.E da pricam o stilu 1.9jtd 115ks i chipan na nekih 140ks.A prosle godine starom cestom sa klimom oko5.5L/100km(nije bio chipan serijala).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu ponovo van grada da vidim koliko je RPM na 200km/h,garant mi se neshto pobrkalo u glavi x)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ukupan put oko 3500 km, prosecna potrosnja 16.6 km/l.

Od 3500, jedno 1000 je auto put, mozda 700 otvoren, i ostalo Novi Sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i od mene svežih podataka.

Beograd - Crna Gora prosek 5.6

Crna Gora - Valjevo - Bajina Basta - Tara prosek 6.0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 500 1.2 koji trenutno vozim trosi mnogo malo, koliko tacno, nisam merio jer sam auto uzeo sa punim rezervoarom i presao sam oko 450 km, a po bordu mi pokazuje da imam jos za 134 km-a. Da napomem da je auto prelazi oko 30 km dnevno uglavnom gradske voznje, i tek mi se danas upalila lampica. Isto da dodam da su ovo podaci za voznju u Svajcarskoj sa njihovim gorivom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ficko je jutros natankan, stalo je 26.5 litara bezolovnog od 98 oktana, i po bordu pokazuje da sa celim rezeroarom moze da predje 632 km, a prosecna potorosnja u gradu je 6.8l po bordu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od početka jula do danas ~4000km. Uglavnom se radilo o otvorenom putu, malko autoputa i nekih 4-5 dana gradska vožnja na vrlo kratkim relacijama sa mnogo, pali/gasi. Bez štednje na gasu i klimi, sveukupna prosečna potrošnja je 7,7l / 100km. U gradu (Bijeljini) je trošio 8,5l (maksimalna vrednost), a na putu Bijeljina-Sarajevo-Bijeljina 7,3l (najmanja vrednost).

Svo gorivo sam sipao na EKO pumpama (u Srbiji i Crnoj Gori lafo Avio dizel ku*ac, palac), a u BiH sam sipao lož ulje (na jednom mestu u Bijeljini) za koje provereno znam da je to ED nasut u tank za lož ulje. Zanimljivost se sastoji u tome da je minimalna potrošnja postignuta sa lož uljem. Slučajnost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja slučajnost? Pa kod dosta potrosača ispada da je u Bosni ložika kvalitetnija od bilo kog dizela u Srbiji. Nisi jedini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja nisam ništa rekao samo sam primetio da mi je potrošnja bila za oko 0,5-0,8l manja sa ložom tj. ED-om koji se prodaje u BiH... evo napunio sam ponovo ložu i potrošiću je do vikenda pa ću videti jel' slučajnost ili ima nešto u tome ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, gorivo je mnogo bolje kod njih reklo bi se. JA razliku osetim po mirisu sagorevanja u garazi, tj kad sipam gorivo u Bjeljini ne oseca mi se nikakav miris prilikom sagorevanja, dok je sa nasim gorivom neki onako ostar oporit miris, nekako stipa.

Ja uglavnom sipam na Nesic ili Neskovic pumpi, preko puta tempa na ulazu u Bjeljinu. Reci mi gde sipas ti to loz ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa predjenih odprilike 500 km prosecna potrosnja izracunata 4,9l, 80% voznje u gradu

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Terza

Ne znam koliko se snalaziš u Bijeljini ali pokušaću najlakše da objasnim... na tom kružnom toku kod Tempa odeš ka Brčkom... ima sigurno 6-7km tim putem i dolaziš na drugi kružni tok i ideš ka Brčkom iliti odmah desno... čim izađeš iz kružnog posle n3kih 200m sa desne strane ima neka plava pumpa jbmliga kako se zove nešto dradex, draxtex... :/ elem svintaš skroz desno ne ideš na točilice nego desno iza pumpe i videćeš sa desne strane jednu manju točilicu i tu je to... inače trenutna cena lože je 1,45KM ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...