Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Eto resenja, ja od sada vozim samo nizbrdo i eventualno po ravnom.... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa,da budemo realni :yes ,ovako niske potrosnje ne idu zajedno sa uzbrdicom i nizim stepenima prenosa :no ,bar ne sa karavanom :huh:

Ali,evo jos jedne moje impresije o potrosnji JTD-a 116 CV,da ne bude da je samo upaljac nizbrdo :rofl:

Auto put:

do 80 KM/h 3.5-3.7 L/100KM

do 120 4.5-4.7

do 140 5.5-5.7

preko 140 KM/h 6L i vise.ali ne drasticno :lol:

Mislim da je to dosta skromna potrosnja :whistle: ,s obzirom da imate dosta snage u obrtnom momentu :unworthy: i da je auto spreman za preticanje u svakom trenutku B)

Regionalni putevi su takodje jako zahvalni za potrosnju :thumbup: ,em zbog ogranicenja brzine,em sto na nizim obrtajima ima snage,a potrosnja se drzi nisko :rolleyes: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

bg i nazad cca 800km potroseno 4000din za gorivo pa sad biiip li ga za prosek al mi se cini mnogo sa BMW 320d mi ode 5000din , samo 1000din vise a o voznji i udobnosti da ne pricam., jos ga ja spustio pa felne ovo ono bubrezi ostadose kod jagodine vec Mislio sam vise cu da ustedim :)

130-140 autoputem dakle nije mucen osim pravca gde sam ga probo i teo volan da mi izleti iz ruku na 185km/h mora radim balansiranje opet

Edited by bukovski

Share this post


Link to post
Share on other sites

130-140 autoputem dakle nije mucen osim pravca gde sam ga probo

Na tim brzinama 1.3 mjet prestaje da bude jako štedljiv. Mislim čak da mu je tada potrošnja ista kao kod stila 1.9jtd zbog kratkih prenosnih odnosa. Dok mu je međutim potrošnja u gradu manja za više od litra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas poosle ciscenja dizni... :ice: :ice: :ice: :ice: :ice: :ice: :ice: :ice: :ice: :ice: :ice: :ice:

8UR4A.jpg

:ice: :ice: :ice: :ice: :ice: :ice: :ice: :ice: :ice: :ice: :ice: :ice: :ice:

kojom brzinom na koliko obrtaja si ovo postigao :question:

Jesi siguran da su samo dizne ciscene? Da nije menjan motor? ;)

Po meni je ovo sasvim ok! Meni isto ovoliko prikazuje kad vozim u petoj. A dizne mi nisu ciscene :) Navodno mi je ato presao 140.000, a pre 7000 sam ga uvezao. Sad, da li je stvarno toliko presao i da li su dizne ciscene ili ne, ko ce ga znati. Uglavnom juce sam isao do Kragujevca, sipao na lukoilu u Arandjelovcu i poprilicno sam zurio, tako da sam morao da rizikujem, krsim propise i ukljucim antiradar. Kada sam se vratio pogledam na bordu 180km i prosek 4.5 l/100km E sad znao je bord da laze, ali negde od 0.3 do 0.5 litara, tako da iako je slaga malo to moze biti plafon 5 L/100km islim da je istovremeno prosecna brzina bila negde malo preko 70km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman sam izvukao 170 od Bubanj potoka prema Nisu, kad je moja gospodja povikala: Zaustavi auto, hocu da izadjem! I tako sam bar testirao kocnice i zaustavni put :wallbash:

Kad smo se smirili, preslo se na mirnu voznju... 300 predjenih km sa prosecnih 120 km/h i potrosnja je bila oko 20 litara...

u prevodu oko 7 litara/100 km... nije lose za 1.6 na autoputu

Edited by ZokiBubu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ne bude da samo Stilo sa 3V :thumbsup: ,moze ispod tri litre :D ,par fotkica sa boarda Lybre karavan :whistle: ,

cetvoro ljudi unutra,sa nesto malo stvari u gepeku,povratak iz sela,ibarskom,ako laze komp <_< -lazem i ja :unsure:

na ovoj prvoj inace stoji 2.6,pa je razumljivo zasto mi je ruka zadrhtala :w00t:

rdMm9.jpg

a ovde je vec malo jasnije :rolleyes:

rdORi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

motor 1.6 103 konja,benzin - krace destinacije (do 20km), u uslovima gradske voznje (gazelaaaa :realmad: ) i umerenom brzinom potrosnja je 9.4l na 100km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po nekim poslednjim proračunima, sa 26 litara ED (oko 3000 rsd) pređeno oko 400 km.

Pretežno auto-put, brzina oko 140 km/h, sve sa klimom. Auto-puta oko 320 km, 80 km pređeno po gradu (SM i BG).

Prosečna potrošnja 6.5 litara ED! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da mi objasni kako da ja kod sebe na bordu pogledam kolika mi je ta potrosnja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išao prošle nedelje u CG i vraćao se preko NP i Kopaonika... rezervoar punjen od čepa do čepa dva puta... prvi put potrošnja ~6,67l/100km drugi put ~6,75l/100km. Prvi put bez klime, drugi put oko 30% puta s klimom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš Dovla, pomislio sam da mi auto troši malo više, ali vidim da je to to!

S obzirom na kvalitet naših puteva i goriva, 6-6.5 litara je ok potrošnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to što ide ispod 6l su mitovi... tj. nisu mitovi nego je to penzionerska vožnja... da sam hteo, mogao sam da spustim potrošnju ispod 6l ali bih onda putovao 14 dana do CG... moja sestra je umela da potroši ispod 6l kad je tek položila i kad je poštovala ograničenja i vozila na 2000 obrtaja... 7-8l je realnost ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednom sam spustio potrošnju čak do 4 litara, ali to je bila baš lagana vožnja, do 80 km/h....bio sneg, led, jbg...

Inače, ispod 6 ne može da potroši. Nema šanse!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta :) Ja stila ne stedim uopste i prosek negde uhvati oko sestice? Sta cu i onako po magistrali ne mogu da ga ganjam zbog ogranicenja, ali u principu uvek drzim pun gas, osim u petoj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybra na autoputu pri 100 km/h troši (po bordu) 3.8, na 120 je to već 4,8 a na 140 je potrošnja 5,6. Pošto sam imao ovih dana više dužih relacija autoputem, a nisam žurio preterano, umesto 140 držao sam se 100-ke (jeste malo čudan osećaj, al' posle nekog vremena se naviknem - em tiše em opuštenije), i na kraju sam uštedeo sigurno hiljadarku :thumbup:

Primetio sam da dosta novih i modernih automobila u zadnje vreme i voze 100km/h po autoputu jer ušteda može da bude velika. Npr. neko ko svaki radni dan ide po 80 km autoputem do i iz Beograda, to je na mesečnom nivou 3500 km, ušteda kad vozi 100 km/h a ne 140 km/h je skoro 7.000 dinara mesečno! A umesto pola sata putuje se 45 minuta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Put do CG (Ibarska, PG, tunel Sozine, primorje) je deonica gde ja merim ektremno nisku, nestvarnu potrošnju.

Nedavno sam uspeo da izmerim po bordu 4.9 L/100km a nazad neverovatnih 4.7. Proverio, tu je negde. Stilo 1.9 mjet 16v. Daleko od toga da je bila penzionerska vožnja, prosek brzine 63km/h sve sa čekanjem na granici.

Imao sam utisak da sam sa jednim rezervoarom mogao tamo/nazad 1200 km, da se tamo nisam vozao.

Ali to je samo na takvom valovitom krivudavom putu.

Prosek po ravnici (grad/van grad) je međutim oko 6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Put do CG oko 640km po bordu 4.8l a po mom racunu 5.12. Stilo 1.9jtd

Nisam ga stedio, preticanja gas-patos, prosjecna brzina je bila oko 75km/h al se na kraju zbog ogromnog broja radara u Srbiji (Priboj i Velika Zupa, ogranicenje konstantno 50kmh) spustila na oko 60kmh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Put do Crne Gore (Beograd, PG, Budva) oko 1300km sa vozikanjem dole i moj Stilo nije potrosio nista jer stoji parkiran u Beograda a i po bordu 0,0L na 100km, morate priznati dobra potrosnja...

A u CG sam isao sa burazerovom Astrom :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad se vratis, a ono neko ti istocio gorivo ima da ti bude najveca moguca zabelezena potrosnja, a i bord ce se cudom cuditi :harhar::rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratio sam se, ljudi kad Vam kazem nista bre nije potrosio, ma odlican auto... :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...