Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Najveća greška je buljiti u BORD i potrošnju,nekako te podsvest tera da olabaviš nogu na gasu. Sebe sam uhvatio u toj budalaštini,više sam gledao u bord nego kuda vozim. Pričam ljudima koliko mi troši,normalno,niko mi ne veruje,svi misle lažem (a to me užasno nervira), e neće da može! Između bolesno spore i bolesno brze vožnje,razlika ne može biti veća od 2 litra. Nađi se na sredini, i uživaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem sa zadnjom recenicom !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi to je klackalica koja nema sredine, ili voziš ili si baba za sporu traku. Pa kako prevagne. 

Pa onom brzinom da putuješ negde, svi bi te mrzeli u kolima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

20l na MOL-u i 260km po BG-u. To mu dodje malo ispod 8l. Fabrika deklarise 7.8l po gradu za MJet 120hp, tako da sam ja prezadovoljan. Vozio sam brzinom ranjenog puža-priznajem. Nisam imao dva čepa da merim čep-čep, bord-čep, čep-flaša, čep-pumpadžija..., ali sam se već nekako snašao ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas nesto gledao nesto u trenutnu potrosnju,vozio drugom onako,lagano sa upaljenom klimom,pokazivalo mi izmedju 15 i 20 litara... Sad koliko je to tacno,nemam pojma. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je ok potrošnja. kao i sve ostale koje pročitaš na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mojim kolima prezadovoljan sto se tice potrosnje,ali ovo me zacudilo,nisam do sada obracao paznju na to.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uglavnom ne vozim u drugoj i služi mi samo za ubrzanje do 40 ili 60km/h i posle nastavljam u 3., a dok ubrzavam bude oko 20l potrošnja, nekad i 25 zavisno koliko pritisnem gas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vozim ni ja u drugoj,ali uska ulica,deca...takva je situacija bila,bacio poglled,kad ono medjutim.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u takvim situacijama ni ne gledam u potrošnju jer znam da će biti nešto nenormalno. Isto kao kad budu gužve preko Gazele, mogu lagano da nabijem prosek 10 litara ako tad restartujem potrošnju  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bord pokazuje 9,5 l. A po kazaljci nema sanse da toliko trosi.

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko da li postoji Senzor pokazivaca goriva u tabli ili gde vec sto se tice pomeranja same kazaljke ? Jer do pola mi se normalno ponasa.. A cim predje pola i krene na dole ispada kao da mi se potrosi gorivo mnogo brze i cas spadne u rezervu..a isto vozim, i iste relacije ! Ne tripujem garant. Ili je to sve do plovka ili potenciometra u rezervoaru ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezervoar nije pravilnog oblika, pa zato te varijacije. Proveriš na pumpi potrošnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni stilo sad troši skoro pola litre više jer je klima uključena non stop..blizu 7l, ali merak nema cenu, automatska klima radi za sve pare :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezervoar nije pravilnog oblika, pa zato te varijacije. Proveriš na pumpi potrošnju.

Ma to sam vec radio... Na skali mi pokazuje rezervu, ja odem na pumpu dolijem do vrha i max moze 44 Litara.... znaci imao sam jos 16 a on pokazuje rezervu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne možeš tako prizvoljno da postaviš pitanje. Nisi napisao da li je u pitanju grad, otvoreno, mešovito...

 

Koliko ti troši, 9 ili 9,5? jesi li merio po čep-čep metodi?

 

Meni bord pokazuje 9,5 l. A po kazaljci nema sanse da toliko trosi.

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gradska voznja,prosle godine mije trosio 6.5l. Nisam merio po cepu jer nemam love za to. A inace mi svaki dan po 10x pokazuje stop lamp failure,a sve radi ok. Mozda je do table,da ne idem u off

...

Edited by srkiv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi kako vozis i kuda vozis, meni su relacije uglavnom Zeleni venac - Cukaricka padina - Zeleni venac i obzirom da je mahom najuzi centar i konstantno stani kreni, potrosnja mi je 8-8.5 litara na 100km. Kako izadjem malo na otvoreni put tako padne potrosnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ili ti je nesto komp pobrljavio od vrucine, ili prekontrolisi "sitna crevca" da nije neko busno. Kako ti auto ide generalno, kakav je odziv na gas? Ja sam imao slicnu situaciju kada mi crevo interkulera (donje) puklo, a skoro mi je curkala corba u okolini EGR-a (vise ka levo gde ima vazdan nekih crevaca), pa mi je to dizalo potrosnju, sredjivanjem toga sve se vratilo u normalu. Kolega Underground mi je mnogo pomogao sa savetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto ide super,ja sam cistio interkuler,sve lepo vratio. Smrdi mi vise na komp. Stalno mi pokazuje stop lamp failure,a sve radi ok. Motor mi suv,onoliko koliko mogu ja da vidim. A kazaljka ne pada toliko

...

Edited by srkiv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...