Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Bem li ga, ja sam ga uvek vozio bez toga, i po gradu sam imao 6,4. E sad, to je onda verovatno razlika u samom stilu vožnje.
Hvala lepo.  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U predstavljanju svog Brava (doduše 1.9 Mjet-a), napisah da mi se jedino ne svidja menjač i da je kod konkurencije bolji... Ipak to nije bilo samo moje subjektivno mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, može li mi neko reći kolika je razlika u potrošnji na Puntu Klasik 1.2 8v, sa konstanto upaljenim City servom, i bez njegovog korišćenja ?

Sestra ga nikad ne gasi, po gradu nema teorije da joj siđe ispod 7l/100km...

Ako joj je 7l potrosnja po Bg-u to je fenomenalno, a city takoreci ne utice na potrosnju. Ako ti potrosnja po gradu prelazi 8,5l onda se treba brinuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam citao, ali realno kod mene je malo veca potrosnja (8-8,5l/100 po gradu, pri cemu je u pitanju 100% gradska voznja - NS) i to mi se potrosnja povecala u zadnjih mesec dana. Moguce da sam ga stiskao malo vise, pa me zato zanima ima li neko slicna iskustva ili je ovo stvarno previse, pa da trazim gde je problem :)

Novi Sad ima puno lakšu konfiguraciju terena od Beograda , i po nekoj logici ne bi trebao baš toliko da troši. Ipak sve je to individualna stvar , vozača, uslova kao i vozila. Prvog možeš da menjaš, drugo možeš u nekoj meri da koriguješ a treće moraš da proveriš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sipana puna boca plina. 33 ili 35 l ne znam kolika je boca. Sad cemo da vidimo kolko cu da predjem sa toliko.  Za sada 170km, na kolko ce da stane videcemo. 

Predjeno 211km i opet sipano do vrha. Stalo 30l okruglo. Sa mojom voznjom to je bombastican ucinak. Veliki deo km je gradske voznje, kreni-stani-pun gas. 

Zadovoljan sam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juce uzeh na NIS-u 40 litara za sledeci mesec da imam u rezervi kad ono ko voda providno, nit je plavo, nit zeleno ali mirise.standardno  :D ... Ko zna sta se ovo radi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juce uzeh na NIS-u 40 litara za sledeci mesec da imam u rezervi kad ono ko voda providno, nit je plavo, nit zeleno ali mirise.standardno  :D ... Ko zna sta se ovo radi....

Bezbojno je od ukidanja D2, i pojave MaxMottion,i imam utisak da je jače gorivo. Probaj potpali malo auto,pa napiši kako ti se čini!

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene sarenoliko u poslednja dva meseca.

Podaci redom: predjena kilometraza, prosečna potrošnja, prosečna brzina

 

424 km,  5.88 l/100km,  36 km/h - neka standardna potrošnja

573 km,  7.11 l/100km,  27 km/h - gro voznje po gradu

530 km,  6.56 l/100km,  34 km/h - malo vise nego sto sam ocekivao

313 km,  4.42 l/100km,  67 km/h - malo manje nego sto sam ocekivao (Cacak - Pozarevac - Cacak, preko Kragujevca Batocine)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ovo potrosnja po bordu ili pun do cepa sistem

meni 500L 8.7l/100 (na prethodnih 330km po bordu sa prosecnom od 27km/h

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekao bih da je po bordu jer je i meni identicna, trenutno 7.1, sa prosecnom 27, a to je u stvarnosti preko 7,5... uzorak za sada 450km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po bordu, po bordu... Meni je niža za po' litra najmanje, ali ona kad vozi obavezno ide iznad 7l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je super za Bg, citajuci postove ljudi iz Bg-a, punto hoce da trosi i po 8-8,5l Bg lokal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa svaka čast za 6,2l beogradske vožnje.  :turned: 

A jednom sam se nešto bio iznervirao, krenem kod devojke tako iznerviran, i resetujem bord pre polaska, ne znam ni ja zašto. Kad sam stigao, potrošnja 9,6l, ja prošao kroz grad samo.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošnja 5,4 l/100km,na pređenih 800 km (90% Bgd, 10% Ibarska),po bordu 18,8 km/l,prosečna 30,5km,oko 25 sati vožnje. Razlika potrošnje između borda i "čep-čep" sipanja,praktično ne postoji.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekao bih da je po bordu jer je i meni identicna, trenutno 7.1, sa prosecnom 27, a to je u stvarnosti preko 7,5... uzorak za sada 450km...

 

Meni se u Lybri nikada nije dogodilo da mi stvarna potrosnja bude veca od one sa board-a. Uglavnom je board precenjuje. Valjda zato sto uvek krene sa prosekom 10 l/100km, pa onda smanjuje. Mada, kada vozim u komadu duze teze da se izjednace... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

500l - 1.3 mjtd

- Po gradu  5.7 - 5.8    l/100 km (Novi Sad),

- van grada 3.6 - 4       l/100 km (zavisi da li je ravan put ili preko Fruske Gore),

- Autoput    4.8 - 5.1    l/100 km (120 km/h po tempomatu)

 

prosek 5.1 l/100 km za predjenih 1.400 km (prosecna brzina 22 km/h)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je skroz fina porošnja.
A u Puntu 1.3 je verovatno još manja jer je Punto lakši od 500l.  :turned: 
...sve mi se više sviđa taj 1.3 motor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam se iznenadio sa Stilom. Mislio sam da ovaj moj nema nema one cifre trenutne potrošnje 3,6-3,7 l. Lagano petom 92 km/h. Ljudi ludilo.

Nije ni čudo što ljudi polude . Koja crna potrošnja ispod 4 l. Tu ni lekovi ne pomažu. Uzdravlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaa, jesi li video da može! Opuštena,nežna vožnja (da ne kažem penzionerska), i iznenađenjima nema kraja. Moj rekord,na Puntu, je 3,3 lit/100km,prosečne potrošnje,na pređenih 550 km, ali je trajalo večnost (skoro 9 sati),sve po propisima (+ 10km),a u povratku,dobri,stari auto--put, *ebeš štednju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta kaže bord kod mene.

 

2013_06_15_434.jpg

 

Samo gradska vožnja i jedna od 180 km/h na autoputu. Stalno sa jakom nogom po gasu, vazda se nekud kasni i žuri.  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam se iznenadio sa Stilom. Mislio sam da ovaj moj nema nema one cifre trenutne potrošnje 3,6-3,7 l. Lagano petom 92 km/h. Ljudi ludilo.

Nije ni čudo što ljudi polude . Koja crna potrošnja ispod 4 l. Tu ni lekovi ne pomažu. Uzdravlje.

Ko zeva "da postizava" te cifre na dizelasu, toplo mu preporucujem 1.4 HDI (zeleno I :) ) od 68KS...

JTD/Multijet je kao stvoren za peglanje, s obzirom da je cumuras... Sto moj drugar imenjak i vicent kazu - merak nema cenu  :scooter:  .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...