Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

 moj punto 1.9d trosi kolko mu sipam eurodizela.kako sam merio i racuno na otvorenom pri laganoj voznji trosi od 4,5 do 5 litara,a kad se malo ostrije vozi ide i do 6.u gradu,govorim nbgd,zemun i lokal oko 5,5l.zimi sam otprilike gledao koliko trosi i po mojoj racunici oko6.5 litara eurodizela :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, iz price sa vise vlasnika doticnog auta/motora, zakljucio sam da moze na otvorenom ispod 5 samo ako vozis kao baba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovim letnjim mesecima, kad je manja gužva u Beogradu, po gradu troši od 9 do 10l, inače oko 11l. Teško je standardizovati izračunavanje potrošnje po gradu, nije isto da li neko vozi svaki dan kroz Takovsku i preko Gazele ili se vozika po Novobeogradskim bulevarima. Par puta mi se desilo da zbog raznih zastoja par kilometara kroz Kneza Miloša i bul. kr. Aleksandra prelazim oko 40 minuta, uz čepove na svakom semaforu.

Na otvorenom putu je to lakše precizirati, i tu sa uključenom klimom troši oko 7l u zavisnosti od stila vožnje. Na autoputu troši više, 8 do 9l, zato što ne mogu da se obuzdam i vozim 110 km/h, nego to obično bude 150-180.

(Stilo 1,6 16V).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.9 JTD... bord kompjuter je pokazivao 5.7 za nekih 750 predjenih km po gradu sa 2 odlaska do aerodroma. Moja racunica za tu istu razdaljinu 6.2 na 100 km. Znaci laze mi bord pola litra na 100 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo baš u zadnjem SAT-u završiše test Punta 1.3 Multijet 51kw/ 69 ks i po njima gradska potrošnja je 6.2 lit/ 100km

doduše rekoše da je to sa 80% uključenom klimom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reset board-a pri kretanju na odmor, BG-Polihrono, Polihrono-Solun i nazad, muvanje po Kasandri i Polihrono-BG. Klimu maltene nisam gasio, a Polihrono-BG sam stigao za 8 i po sati, stajao sam da sipam gorivo u MK i u Predejanama pola sata stajanja - bez guzve na granicama (nisam ga gasio). Ide MK2b JTD kao zmaj, usput sam pobio pola tone insekata :). Koliko je stvarno potrosio me mrzelo da merim...

Ukratko predjeno 1845km, 77km/h prosecna brzina, 5.6l prosecna potrosnja.

78283057.th.jpg 94994179.th.jpg

91978670.th.jpg 70377897.th.jpg 27622318.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo potrošnja Lancia Lybra 2,4 jtd 105 kw. Sremska Mitrovica - Bos. Gradiška via Srbac.

Ts4srp0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj po gradu oko 7-7,5 ipak je automatik,ali kad ga brebacim na ekonomik potrosnju ne prelazi 5,5L ali sporije ubrzava...

a na auto put mi je torsio 4L,120km/h ali 1800 do 2000 obrtaja(takodje na ekonomik potrosnju)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule...ovi podaci znače jedino ako napišeš i na kom autu imaš tu potrošnju... ;)

Da sad ne čekamo Duleta da odgovori, u pitanju je Punto 1.2 16v :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybra 1.9 JTD prosecna potrosnja:

grad 7.0 – 8.0

otvoreni put (magistrala): 5.4 – 5.7

autoput (140km/h): 6.0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za vas ali ja imam osecaj da mi auto vise trosi kada mu sipam pun rezervoar,nego kada mu sipam za 500 din (za jednu crticu ) inace jos nisam siguran koliko auto trosi moracu to da proverim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brava 1.6 16v

U gradu trosi od 9 pa na vise, a na otvorenom od 6 pa na vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastava 10

7-7.5 grad (po boardu, ali grad sa vise duzih relacija, uglavnom van spica)

5-6 otvoreno (po boardu)

BMW E46 318d Touring

8 grad

5.5-6 otvoreno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni od kad se upalila greshka na motoru , pa sigurno ima 2 meseca.. Potroshnja drastichno skochila na prosek od 9-10 litara.. Sa shaltanjem na 3500 - 4000 i da kazemo .. Novi set NGK svecica , kablovi proshlogodishnji.. Povremeno Octan Booster .. Ali mi se chini da cu ipak morati da ga poteram na ultrazvuchno chishcenje dizni.. Kako ostali benzinci sa ovim agregatom stoje, zamolio bi nekog da podeli svoje mishljenje.. TNX a lot ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.8 16v po gradu najmanje 9 pa ide do koliko hoceta zavisnosti od potapanja gasa :thumbsup:

a na otorenom zadnji put mereno pre 4 dana bg-nova varos-zlatar i potrosnja 6.8 ali napunjen pun na zmaju1 i sipano kad sam se vratio i pokazuje tacno 6.8 i sve ibarska magistrala

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zimskim mesecima decembar, januar.

Kombinovano: grad relacije do 4km 2 x dnevno + vangradska.

thumb_0797c9e8.jpgthumb_01edbb62.jpgthumb_81c367bf.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po hladnom vremenu sad, uz cesta paljenja i gasenja prosek 13-14l kombinovane gradske voznje.

Kad je normalno vreme, moze da se spusti dosta, recimo 10-12l, gradske voznje, kombinovano cepanje+lagano.

Na otvorenom recimo 8l, normalne voznje...

kad bih ga vozio stalno pun gas, ne mogu da zamislim koliko bi trosio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitajući prethodne stranice pao mi je kamen sa srca. Nisam mogao da provalim zašto mi auto troši toliko, a sad vidim da je svima ista situacija. Mislio sam da je problem ženam koja ga vozi, međutim ni ja nisam uspeo da značajnije spustim potrošnju :wallbash: .

Prethodni dizeli su mi trošili manje kao i službeni 1.6hdi koji se ne štedi :thumbsup: (firmino gorivo) pa jedva bude prosek po bg-u 5.9l.

Puntu ispod 6.2 nema šanse ma koliko štedljivo ga vozio, kad tako vozim hdi buda 5.4 a još je veći auto. Bivši 1.3mjtd ji bio na oko 5.5 po gradu (doduše on poteže dosta slabije od 1.9).

Na otvorenom mi je potrošnja 1.3mjtd i 1.9jtd-a približno ista na istim relacijama .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.2 benzinac 8v. U gradu na relativno kracim relacijama, ispod 20 km u cugu, trosi oko 9-9.5 l. Na otvorenom, po nesto boljem vremenu je trosio daleko manje. Otkako sam naucio da citam :D , bord mi pokazuje iste vrednosti kao i kad ja izracunam.

Edited by radoznali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...