Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

On 3/28/2022 at 2:18 PM, mitros said:

Pun rezervoar plina 40L (4000din),presao 313km,ispade 12,7L plina,ne znam sta vise da radim,a mozda je i ovo normalno?

Lancia Y;2002;1.2;8V.Vozi se za dostavu hrane WOLT.

Ima neko neku ideju?

Kratke relacije, pali gasi. Koliko ti je benza pojeo? 

A verujem da, zbog brzine dostave, se gazi malo vise od semafora do semafora. 

Jeste to mali motor ali niko ne kaze da ne moze da popije. 

Samo se setim 1.2 16v sto je isao u sporting punta. 

Ps

Proveri mapu za plin. 

 

Kod mene potrosnja 6.5L/100. Kratko do posla (12km, 60-70%AP, ostalo malo ispod brzine za magistralu), bez guzve (6:30 izjutra, povratak 15h, guzva slabo do umereno, najveca kod TC Piramida na NBG). Ostalo su relativno kratke relacije (2km pijac u pravcu, klinja na pregled isto 3.5-4km, babe&dede 6.5-14km u pravcu) tako da realno je sigurno veca nego po bordu.

Cep-cep metoda.... Paaa... Nece biti u skorije vreme :lol:

 

Samo da se manem terena i sedam na bajk do posla, ne moze macola u ranac da stane :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/27/2022 at 8:32 AM, moron said:

Ta poslednja sekcija od 463 km, koji su ti to uslovi vožnje ? Pa i u smislu dužine deonica.

 

Gradski uglavnom, duzina od 2 do 11 km, dosta kratkih relacija, a ovih 11km to je od mene pa do KC-a, a zavlacio sam se dosta po gradu prethodnih nedelja.

 

Pala je jedna voznja do naplatne rampe i nazad na pola ove racunice, da nije, prosek bi bio drugaciji, ovo je pre obradovanja DPFa.

IMG-e5cef34840d428bda4c0d99f3eda561c-V.thumb.jpg.0da9b14e0264daca6ca39f63df791dbd.jpg

Je l se CRVicu poklapaju bord i cep?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, te kratke gradske relacije dižu prosek potrošnje u nebesa. Posebno ako su u zlo doba dana, pri hladnom vremenu i uz dosta hladnih startova. I moj 500L u tim uslovima zna da troši "kao da je šupalj" :) Sreća za njega, on vikednom često ide na Fruškać (pa i ja sa njime, da mu društvo pravim), pa se sve to "ispegla" u smislu proseka potrošnje ( blesimetar mu na poslednjih oko 14.500 km pokazuje 39 km/h i 5,4, a aplikacija i dalje zakucana na 5,55 na predjenih oko 53 hiljade kkm ).

 

Što se tiče Honde i odstupanja blesimetra od realnosti, kao i kod Fiata, sve zavisi od toga posle koliko kom dosipam i bord zapis testiram ( posle 300, 400, 700 km ili kao kod pežoa nekada i posle više od predjenih 1.100-1.200 km ) i kako sipam ( koliko još dugo sipam nakon što je pištolj za sipanje sam "iskočio" ). Pežo je redovno lagao 2-3 dcl ( toliko je bord pokazivao manje ), dok Fiat i Honda "pravila nema". Mogu da budu "tačni" (da je razlika na drugoj decimali), ili da bord odstupi do 1-2 dcl na jednu ili na drugu stranu. Sličan njima je i bord fabie TSI 95. Jako je tačan. Za Yaris 1,5 od 111 ks nikada nisam testirao, jer mi je onaj bord tako iritantan za prikaze da je to nešto neverovatno :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gradska voznja nije ista u malom i velikom gradu. Obicno se misli da je u vecem gradu "gora", ali obratite paznju na distance. Ako vozite po malom gradu, auto cesto i ne dostigne radnu temp do krajnje destinacije dok po BGu distanca po gradu neretko bude 10-20Km u jednom smeru do posla npr. 100Km gradske voznje u malom mestu moze da bude 50 paljenja automobila za distancu od 2Km u jednom smeru do posla, a u vecem manje od 10 paljenja i mnogo vise voznje pod normalnom radnom temperaturom tj sa mnogo manje "sauha". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se potpuno...Zimi nema šanse da se zagreje i cele dane do radne temperature...Možda do trećine skale..

Hvatam sebe da vozim na posao i sa posla 30 kmh,zbog ograničenja kod škola...

Godišnji prosek mi 7,6l/100IMG-2f47cf1c927c04eb62104a07c534e21c-V.thumb.jpg.659e5b018a564a26b19a3a44f15d84b8.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gradska voznja nije ista u malom i velikom gradu. Obicno se misli da je u vecem gradu "gora", ali obratite paznju na distance. Ako vozite po malom gradu, auto cesto i ne dostigne radnu temp do krajnje destinacije dok po BGu distanca po gradu neretko bude 10-20Km u jednom smeru do posla npr. 100Km gradske voznje u malom mestu moze da bude 50 paljenja automobila za distancu od 2Km u jednom smeru do posla, a u vecem manje od 10 paljenja i mnogo vise voznje pod normalnom radnom temperaturom tj sa mnogo manje "sauha". 
Bravo, to pricam godinama ali mi ne veruju :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dale dosta je to individualna stvar, i u malom i u velikom gradu, ja u Kraljevu sam imao skoro sve na 10 minuta pesaka pa jedva da sam palio Alfu, prosek je bio oko 5l potrosnje, cim sam dosao za Beograd popeo se taj prosek za 1,5-2l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je individualno, ja pisao o prosecnom vozacu. Nisam tvrdio da je negde bolje ili gore nego da ne mora nuzno da znaci da je veliki grad gori od malog jer upravo zavisi od individualnih potreba i eksploatacije. Moji su imali u vlasnistvu tojotu korolu 22 godine. Prodali smo je sa oko 160K Km na satu. Verujem da je bar trecinu svoje kilometraze napravila "hladna" jer se mahom vozila po Cupriji. Ja sada u BGu nekada parkiram daleko onoliko koliko je moj otac nekada vozio auto jer nije hteo da ide peske :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

BMW F30 163ks po gradu prosek oko 7l dizela. Toliko pise na bordu, a toliko i jeste po cepu, mada ja volim da mu dajem gas malo, da nema toga kapiram da bi trosio pola litre manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beograd - Andrevlje ( na Fruškoj gori ) i nazad. Kombinacija auto puta, magistralnih i regionalnih puteva ... Neagresivno.

Ja sam bio samo putnik. A vozač totalni "početnik" :) 

 

1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas,sa jakim vetrom u leđa...33.3km/l- 3l/100km
Brzina oko 80kmh u 5. brziniIMG_1057~2.jpg

Sent from my moto g(8) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na FIorinu mi se potrošnja smanjila za pola litre od kako je otoplilo, sada je 5,3 l u proteklih mesec dana (po bordu i čep - čep). Gradska (SM i NS) i međumesna vožnja. Dok se 1.6 hdi drži na 5.2 l u protekla 4 meseca (čep - čep), na relacijama kao i Fiorino, plus možda 20% max autoputa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na autoputu bude oko 4.3l/100km, brzina se krece oko 130km/h, bez tempomata pa varira :lol: a u gradu (Beograd) popne se do 6.0l/100km. Mahom je ruta Karaburma - Novi Beograd, obično idem obilaznicom kod 25. Maja da bih izbegao gužvu po centru. Naravno Brankov most je priča za sebe.

U pitanju je 1.6 multijet 90hp bravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande Punto 1.3 75ks, po bordu potrošnja 4,2 litra prosečna, ruta od 245 km (nisam se setio da resetujem merač odmah na startu), Beograd - Maljen - Beograd, preko Ibarske i Mionice. 

Da, jedan deo puta je neasfaltiran, na usponu ka Maljenu / Divčibarama, tačnije radi se, skinut je asfalt, i stoji znak za zabranu prolaska, ali mi smo prošli, bila nedelja, nema radnika, a i drugi prolaze... 

Edited by pilgrim011

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/31/2022 at 7:48 PM, Stereo said:

1.4 multiair 105hp 8.5L na 100km Beogradske gužve. Obrni okreni ne može nikako manje :-(

Pisao sam ranije. Isti taj automobil kod mene troši 10 litara bez problema u gradskoj vožnji. Nisam uspeo ispod.

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moje potrošnje-Jeep Compass 1.4 140 ks benzinac,e sad to kaže kompjuter,a nisam nikad sam mjerio ono od čepa do čepa,a i ovo nije loše:rolleyes:

20220515_113310.jpg

20220515_113321.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi interesantno da pored tih podataka sa displeja, dostavite i podatke sa sipanje do čepa-100km-sipanje do čepa. Mislim da biste se i vi sami iznenadili

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/22/2022 at 10:20 PM, neshtry said:

Danas,sa jakim vetrom u leđa...33.3km/l- 3l/100km
Brzina oko 80kmh u 5. brziniIMG_1057~2.jpg

Sent from my moto g(8) using Tapatalk
 

Meni na 16v je rekord 24km/l xD

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, siki said:

Evo moje potrošnje-Jeep Compass 1.4 140 ks benzinac,e sad to kaže kompjuter,a nisam nikad sam mjerio ono od čepa do čepa,a i ovo nije loše:rolleyes:

20220515_113310.jpg

20220515_113321.jpg

Koliko iznosi maksimalno merenje, 1.000 radnih časova ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 147 jtdm +, 200km magistrale, 400 km Bg-a. Komp se bolesno slaže sa crevom.d35b7f191e53da12d35e67f3d28da296.jpga40ad968658fd7b2b33ade4be5b64feb.jpg1320af90d43d3264baa94d0374d114d0.jpg

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...