Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

3 hours ago, djomla said:

Potrošnja na magistarali. 

Nadam se da su se malo slegli utisci - kako ti se u praksi cini taj DV6 sa performansama, na tu tezinu auta? Sto se potrosnje tice, znam da su upaljaci.

Imam neke sulude ideje u vezi Francuza :D , gde bi ipak vise odgovarajuci bio 2.0 HDi (165/180). Ali i ovih pisljivih 140 KS sve manje i manje imam gde da vozim kao covek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu, slegli su se
Svakako planiram i temi da iznesem utiske nakon par meseci, da ovde ne off-ujem a i kapiram da će možda nekom značito, nego nikako da uhvatim vremena.


Sent from my HRY-LX1T using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po bordu, trenutna potrošnja na Puntu mu je na oko 19km/L, na pređenih 500km, isključivo prigradske i gradske vožnje sa semaforima, ravnica. Zimus, ovisno o periodu i hladnoći se kretala od 13 do 14.6km/L.

Tojota Rav4, 2.0 D4D, po bordu 6.6l/100km, mešovita vožnja i duže relacije sa 30% auto puta, 10% grad i 60% planinski asfaltirani putevi, uzorak na pređenih 2000km.

 

Na oba auta u glavnom lakša noga na gasu, bez naglih ubrzavanja i kočenja, šaltanje od 2.000-2500 rpm.

 

Edited by Bojssa

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, Mijailović P. said:

Sve neke brzine na kašičicu

Infastruktura, bato... Em putevi puni kao oko, evo za praznike ne znam ni sam koliko sam vremena proveo uz i niz Zlatibor, u koloni koja mili. Em cekanje od skoro sat vremena na granicama, em priucenih sporaca i teskasa koliko volis. Em kamere, radari na sve strane, pa se pokusaji eskiviranja svega toga svode na bahatu voznju, a iz te price nisam... Kad sve saberes, sto moj matori kaze - kad mora "u brazdu", tj. cutis i smrdis u koloni :D . Gomila nasih puteva ne moze da svari ovoliku kolicinu saobracaja, na to dodju i neka izuzetno losa resenja regulisanja i protoka saobracaja, kao da ti "inzenjeri" nisu prosli pored pojedinih deonica. Do pre 10-ak godina mi je prosek od blizu 70 km/h magistralom bio kao dobar dan, u zadnje vreme to ne retko bude od 55 do jedva preko 60 km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglo je i kraće vremenski, da nisam pokusao da se vratim na NBG jutros nakon pokušaja sam se vratio do Taš-a 3a7f8d281bf475612500623116a4407a.jpg

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, igor0511 said:

Ja sam skontao da vecinu stvari po gradu daleko brze obavim biciklom nego kolima, verovali ili ne :D 

Toliko o guzvama danas

Sto ti ne bi verovali... Jutros odbacio suprugu na posao, kisa i naravno kolaps. Trebalo mi je vremena koliko bih presao peske istu rutu (inace 1 km pretabanam za malo manje od 10 min). Bicikl je tek space shuttle :) .

U petak sam se vracao sa posla neverovatnih 1h 20 min (koje inace predjem za 20-ak min). Gradski deo autoputa je bio u totalnom kolapsu u oba smera, sto se prelilo na dobar deo grada.

Za BG mi je to 'ajde i normalno, ali se slicno desava i na putevima u sve vecoj meri. Ne daj Boze tek neke kise ili praznika :D ...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto mk2 1.2 8v.
99% gradske vožnjeScreenshot_20210517-134036.jpg

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vagenovac said:

Ih sad, a kada sam kacio 10l potrosnju punta 1.2 i 8l proseka 1.9jtdm alfe 147 onda svi cute i gledaju u pod :D

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока
 

Moram da pitam kako si to uspeo? Je l bord ili cep metoda? Ziveo sam jedno 4 meseca na Ceraku i u povratku sa posla (Dunavska-Cvijiceva-Takovska) i po najvecim stani kreni guzvama nisam uspeo sa Alfom da prebacim 6,5l, po bordu, nisam merio cep metodom nikada..

Sto se tice kise i Beograda, to je fenomen, cim padne kisa ljudi izgube i ono malo pameti i nastane kolaps..

Dok sam ziveo u Kraljevu, bord mi je pokazivao 5,3l prosek, a sada mi pokazuje 5,7-5,9, ne znam koliko je tacno ali nek odstupa i litar ja sam zadovoljan.

@Ivan Praznikom izaci sa AP u Preljini je ekskurzija, svaki put krecem dan ranije da ne bih zaglavio, ko sto je bilo sad za uskrs, kolona 6-7km..

@vicent kolika je to potrosnja kad ne sme da se pomene? :D

Edited by Dzimbo
dodatna pitanja

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, Dzimbo said:

@Ivan Praznikom izaci sa AP u Preljini je ekskurzija, svaki put krecem dan ranije da ne bih zaglavio, ko sto je bilo sad za uskrs, kolona 6-7km..

Cuo sam od par ljudi da su brze stigli do Preljine, nego sto im je trebalo da plate i iskljuce se :lol: . Bilo je i "snalazljivih" koji su se iskljucivali u Takovu, pa zaglavljivali na onom ogromnom pravcu pre kruznog toka u Preljini. Jednostavno tolika kolicina vozila ne moze da se "odlije" cak ni iza kruznog toka. A pisao sam X puta - obilaznice upravo oko Cacka i Sapca su po mom misljenju jedne od najlosije semaforski regulisanih u Srbiji. Koja je logika da brze prolazis kroz grad, nego obilaznicom :D ?

22 minutes ago, Dzimbo said:

po najvecim stani kreni guzvama nisam uspeo sa Alfom da prebacim 6,5l, po bordu, nisam merio cep metodom nikada..

Sam si sebi odgovorio :) . A board-ove na JTD sam vidjao od prilicno tacnih, do onih koji lazu po 1.5l na verzijama sa pocetka 2000-ih.

Meni je na Stilu JTD 8v generalni prosek za 10 godina bio 6.1 l po cepu. A jos auto nije bio ubijen BG guzvama i uvek je imao lep procenat otvorenog puta. Tako da tesko da auto slicne tezine i sa istim motorom, u zestokoj BG guzvi, moze da trosi malo vise od kombinovane potrosnje ;) . Na stranu sto je fabrika za Stilo JTD za gradsku deklarisala 7.2l, za 147 JTD 8v 7.8 l. A tek oni zestoko lazu, komotno se za grad dodaje jos litar. Koja ti je verzija JTD u 147?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 147 je deklarisana na 8l gradske voznje u teoretskim uslovima sto svi znamo da je teska laz, bord je prilicno tacan, odstupanja su zanemarljiva tj do par decimala maksimalno.

Tako da u realnosti 147 jtdm trosi oko 10l po gradu ako vozi opusteno, niti agresivno niti da se pazi na potrosnju, znaci moglo bi malo manje, a moglo bi i vise ako bi se agresivno vozila.

Uzorak moj od 8l je kombinovana voznja otprilike pola otvoreno pola grad, na otvorenom trosi oko 6l ako se vozi opusteno uz preticanja po potrebi.

Punto 1.2 sa potrosnjom od 10l, mada ide i do 12l nekad se vozi iskljucivo po gradu krace relacije 1-2-3km u komadu, nekad su guzve jace, nekad nisu, ali nema otvorene voznje.
Mada je za to njakanje po gradu puntijak idealan.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Surak je taj dan isao za NS, poslao mi je snimak, traje 2 minuta, reka kola na ulazu.. Posle su se i izlazak u Ljigu i Takovu isto naguzvali, a ne dobijes prakticno nista jer te ugusi kruzni tok iz pravca Brdjana. Guzva ce biti sve dok ne otvore AP ka Uzicu. Ja sam inace prosle godine jedva zivu glavu izvukao za 1. maj posto je bio karantin od 6 cini mi se, izasli sa posla po 3h ranije i kao stici cemo, navigacija mi prebaci u toku voznje na "bolju" rutu i ja kao hajde, posle izlaska na Takovu posalje me desno i tako predjoh planinu, seoski asfalt, pa makadam, pa blato i onda stene i planinski put za izvlacenje drva.. izlupao sam alfu odozdo za sve pare, od tog dana smo poceli da zrtvujemo po 1 suprugin slobodan dan (ja radim remote jbg) i da krecemo ranije.

Sto se tice Alfe i potrosnje, ne znam, posto me je Stilo namucio, Alfi "prastam" sve, mada kada sam u nekoj situaciji merio, nije mnogo odstupalo od borda. Znam da u proseku trosim na mesecnom nivou od 15-18k dinara na gorivo, pa sad koliko ga stvarno potrosim u istom mesecu nemam pojma. Ja sam malo vise nub za kola, tako da nisam siguran da sam te razumeo koja je verzija, ima 85kw ako na to mislis? :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja tj zenina je 110kw odnosno 150ks.
Evo trenutna situacija bas, obrati paznju na visoku prosecnu brzinu, jer se cesto izadje na obilaznicu :)

 

IMG_20210517_150911.jpg IMG_20210517_150908.jpg IMG_20210517_150839.jpg
 

Edited by Ivan
Sredjene slike, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, Dzimbo said:

Ja sam malo vise nub za kola, tako da nisam siguran da sam te razumeo koja je verzija, ima 85kw ako na to mislis? :lol: 

Znaci stariji UniJet sa 8v, tj. JTD 115. Identican motor sam imao i u svom Stilu, zato sam te i pitao, jer sam ti navodio prosecne potrosnje za auto slicne tezine. 1.9 MultiJet 8v su bili od 120, a 16v najcesce od 140 i 150 KS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20210517_163114.thumb.jpg.c6022e220cea5cecb9aa7634f576b627.jpgIMG_20210517_163302.thumb.jpg.703966a8234755d44733d0679763ebdd.jpg

IMG_20210517_163351.thumb.jpg.fc5144c65e7f01e8b80e4d8c5264145b.jpgIMG_20210517_163225.thumb.jpg.0ea41d246aabaf14a3d45680f293d0c7.jpgIMG_20210517_162951.thumb.jpg.7460c362b7a51253254f067909b69599.jpgIMG_20210517_163203.thumb.jpg.e152a51463c421bb2ce75a9fae8cdacf.jpg

od svega samo to pratim. 

Zadnji put kada sam pratio, bilo je pre zadnjeg poskupljenja, sa cca 35L ladno pređem 450km kombinovane vožnje uz ovakvu prosečnu brzinu.

Jbg, ne zamaram se ciframa dok sve fercera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac kod mene je alfa zenina radnim danima za odlazak na posao, za sve ostalo je moja. :lol:

 

@Ivan hvala za objasnjenje :thumbup:

 

@Mijailović P. Bitno je da kotrlja, kad stane onda trazimo manu, meni je Stilo bio super prva 3 meseca, a onda haos:D

 

Evo i mog borda.

 

IMG-da2bea39673fc7e2e9bbf337128151b4-V.jpg IMG-f257399defef394dc3aa9ba648f04a49-V.jpg IMG-91cbde94cf35495426d63ce1eb33d9c3-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Dzimbo said:

 kolika je to potrosnja kad ne sme da se pomene? :D

Edited 3 hours ago by Dzimbo
dodatna pitanja

Posle 3-4 hkm., prosek je 7,1l/100km. Na dnevnom nivou ( trip B) je od 4,7 do 9,2 l, u zavisnosti dal je čist grad ili maaalo otvorenog put. Kako god, od Punta troši min. litar do skoro 2 litra više. OK., teži auto 250-300 kg., al nešto mi to puno, obzirom i da je JTDm, a Punto JTD (oba remap).

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/17/2021 at 1:47 PM, Dzimbo said:
Moram da pitam kako si to uspeo? Je l bord ili cep metoda? Ziveo sam jedno 4 meseca na Ceraku i u povratku sa posla (Dunavska-Cvijiceva-Takovska) i po najvecim stani kreni guzvama nisam uspeo sa Alfom da prebacim 6,5l, po bordu, nisam merio cep metodom nikada..

Sto se tice kise i Beograda, to je fenomen, cim padne kisa ljudi izgube i ono malo pameti i nastane kolaps..

Dok sam ziveo u Kraljevu, bord mi je pokazivao 5,3l prosek, a sada mi pokazuje 5,7-5,9, ne znam koliko je tacno ali nek odstupa i litar ja sam zadovoljan.

[mention=205]Ivan[/mention] Praznikom izaci sa AP u Preljini je ekskurzija, svaki put krecem dan ranije da ne bih zaglavio, ko sto je bilo sad za uskrs, kolona 6-7km..

[mention=1228]vicent[/mention] kolika je to potrosnja kad ne sme da se pomene? 

Meni stilo zimi po gradu pise ladno po9.2-9.4l / 100km uz prosecnu brzinu od nekih 14km/h. Leti je oko 7-8l / 100km isto po gradu i po bordu, gradsku nisam nilad merio cep metodom. Isti taj motor sa 85kw. Otvoren put je druga prica, ladno moze 4.5l uz normalnu voznju, auto put do 140km/h do 6l. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...