Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

@dellas meni je nakon nekih 30-35kkm opala potrosnja za dobrih pola litra, pogotovu na autoputu.

Ne znam zasto tek tad, ali zadovljan sam :D

 

Ja u zadnej vreme najvise motor vozim, tj motorcic od 125ccm.

Prelazi ~400km sa 10-13l, zavisno od sipanja. Milina za voznju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parking Nis-parking Ns, jos uvek nisam uporedjivao pistolj

 

nis ns01.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

U modu smanjene guzve, presao sam 775km kad je upalio rezervu i na to sipao 49l.

Ako uzmemo da je prosli put sipana ista kolicina, ispada da je potrosnja pala na 6.3L sto je vise od litar manje od prethodnog merenja.

Videcemo sta ce da bude pri sledecem sipanju :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, igor0511 said:

@dellas meni je nakon nekih 30-35kkm opala potrosnja za dobrih pola litra, pogotovu na autoputu.

Ne znam zasto tek tad, ali zadovljan sam :D

 

Ja u zadnej vreme najvise motor vozim, tj motorcic od 125ccm.

Prelazi ~400km sa 10-13l, zavisno od sipanja. Milina za voznju :)

Ja sam trenutno na 31k km, nisam primetio da opada ali vozi se na AP malo brze, nekako trazi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 ture točenja goriva x ~56L po točenju:

 

image.thumb.png.ec7735c9b7aecdd150ca21cb06594a09.png

 

2835 km pređeno, 65% grad (BG, NS, Bijeljina) i 35% auto-put + magistrala. Barem nekih 2h ukupno sedenja sa motorom u leru.

Ispada da je realna potrošnja oko 7,9 L/100km odnsno board marginalno "laže".

 

S obzirom na to koliko ni najmanje ne pazim na štednju (evidentno i iz priloženog), i to koliko je auto težak a kako ide, ja zadovoljan. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, McSteel said:

4 ture točenja goriva x ~56L po točenju

Na koliko to cedis, kada je kapacitet rezervoar po fabrici 57l :) ?

Ili sipas iz vise puta (sa zadnjim do cepa) pa to racunas kao jedno tocenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Živim opasno :D 

 

Fabrički piše da stane 57, realno stane 60ak do čepa (ne baš da preliva ali skoro), i imam kanticu goriva u gepeku za slučaj da se preračunam. :) 

 

Otprilike kad se kazaljka goriva potpuno poravna sa "E" crtom, to je tih 3-4 poslednje litre, a sipam tako da stisnem još jednom pištolj na pumpi nakon što prvi put izbaci. Posle toga zapravo može još malo stati ali da ne rizikujem da prelije u filter kabine...

 

Ovo sam inače radio baš za potrebe merenja i upoređivanja. Obično sipam čim dođem na rezervu, ako sam ikako u mogućnosti.

Edited by McSteel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je uvek frka od mulja. Zato dosipam cim dodje LED pokazivac. na 3/8.

 

Na motoru isto kada pafnr na pola jer mu ne verujem u plovak uopste :D

 

Navodno staje 12l, a prakticno 20-23l. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sacekam da padne kazaljka skroz na dno, pa onda malo jos vozim tako, jer znam da moze, i onda posle toga ugasim/upalim auto, da se kazaljka malo resetuje, da vidim, nije li ostalo slucajno jos nesto, i onda jos malo vozim, i onda tek na pumpu. Redovno mi racun na pumpi bude za ~59L, a fabrika kaze 60L za Giuliettu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/19/2020 at 11:54 AM, totti said:
Tottika još malo pa neće ni znati da ima auto

Odmah cu da ti kazem da odavno nemas auto, jedino taj spacek ako racunas
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/20/2020 at 3:05 PM, neshaoct said:

Alfa Romeo 159 1.9 MJet karavan:

 

avg003.jpg 

Sa duplo manjom prosečnom lagano bi došao do nekadašnje potrošnje kolege @stefankmn od 12-ak l na 100km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E a @neshaoct, jel si probao nekad da izmeris koliko trosi po onom  'current consumption' na 200 kmh? :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni 20, al tad sam drzao do poda, posto mi to max v, ali mogao sam u sustini popustiti gas a da i dalje idem 200... kontam da bi spala na minimalno mozda ~16, ne verujem ispod toga da bi isla.... 16-18... A interesantno, Stilindzer 1.6 mi cepao ~25 pri 200 :D A znam za neke aute koji mogu 200 i sa ~10L... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ovo tema za potrošnju ili za max speed? 

 

I 159 i insignia su teški automobili, niska potrošnja nema tu mesto :D

 

 

IMG-325a663c196a58838d282a6d4d4f47fc-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

159 mi je trosila kao i nesi u slicnom rezimu voznje, bmw mi sad trosi oko 3l manje u takvom rezimu, odnosno 6-6.5, sto je bas ogromna razlika.

 

Pri konstantnom gasu razlika je oko 1-1.5l, ali u dinamickoj voznji se dosta poveca razlika, a mislim da znam i zasto.

 

Na 159 recimo kada zavrsim ubrzavanje i trenutna bude recimo 20l onda ona pada 20-15-11-8-7 i onda decimalu po decimalu pada na 6l, dok mi na bmwu mnogo brze opadne ta trenutna potrosnja, pogotovo ovaj zadnji deo sa decimalama, mislim da imas dosta ubrzanja u voznji, kao sto ja imam, da to napravi razliku.

 

Inace volim da cedim rezervoar do kraja i sipam pun, bas zbog mulja, jer sam cuo davnih dana da tako izbegavas talozenje mulja u rezervoaru, ako imas nekih cestica u rezervoaru treba da ih pumpa usisa i progura kroz sistem bez problema, inace se vremenom talozi sve vise i vise, pa em imas efektivno manji rezervoar, em rizikujes da jednog dana napravis stetu/kvar ako pumpa posisa gomilu mulja odjednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni potrosnja ovih dana 15+L po ravnom dok se navikavamo na auto... Ni danas ne smem ni da proveravam, devojka ce da vozi Kosutnjak Racunam, ako jos ovaj prda upali DPF, ima realna da skoci na +35L

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...