Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Premalo. Za klasican 1.9 8V je pa veca od tebi sa borda, a motor je bolji 'sredisa' i konkretno je Bravo u pitanju koji je maaalo laksi od Delte. Oko 8-9 je potrosnja meni, a u pitanju je gore navedeni motor. Dodatno sto je zimski period i vise trosi i na zagrevanje (duze je), TT vise trosi po defaultu (fabricka deklarisanost odstupa) i tonaza Delte. Jedino ako ti je 'grad' voznja po NBG i u periodu od 6-7 izjutra kada nema guzve i vracas se sa posla oko 2 popodne. Meni tada uspeva prosek biti dosta nizi od prave gradske jer radim na Dusanovcu, picim sa NBG iz blokova i krenem u 6...Zeleni talas uhvatim i AP-om dodjem (sto i nije grad) a isto tako i odem jer sa posla mi je AP na doslovno minut (Dusanovac posta) i nema mnogo guzve oko 2 popodne. Sve ostalo je nemoguce za smanjenje potrosnje posebno pravi grad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to videlo gradske voznje. Kad se kaze gradska podrazumeva se guzva i prva, druga, treca maksimalno. A ne izadjes na magistralu ili AP, cepnes u 5-6 i kazes evo gradska.
Meni Stilo zimi trosi oko 10 cisto gradske voznje, sve ostalo je zavaravanje.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, Flex said:

Nije to videlo gradske voznje. Kad se kaze gradska podrazumeva se guzva i prva, druga, treca maksimalno. A ne izadjes na magistralu ili AP, cepnes u 5-6 i kazes evo gradska.
Meni Stilo zimi trosi oko 10 cisto gradske voznje, sve ostalo je zavaravanje.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Za pocetak - zivim u Novom Sadu, na periferiji.

Kod table Novi Sad/Veternik. Radim u sirem centru grada, 5km udaljen od kuce.

 

10-12 minuta mi treba da dodjem na posao, malo vise mi treba da se vratim.

Na posao idem svaki drugi dan za 7.30h, a svaki drugi za 6.30h, pa uglavnom izbegnem guzvu, a cak i kada je guzva - nije ni za porediti sa Beogradom. :)

U svakom slucaju, ne mozes reci da nije gradska voznja, samo je dosta manji grad.

 

Ovo sam slikao jutros kada sam dosao na posao.

IMG_20200120_073015.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to je glavno, izbegavas guzvu. :)
I ja zivim u malom gradu pa cepa potrosnja jer jedva da i u trecu ubacim.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ToE to, pojam 'gradske' voznje podrazumeva bas gadan spic, stajanja u mestu, 1.-2.-3.plafon. U BG taj auto ne bi spustao ispod 11L sigurno u ovim uslovima, a drugo je kada se rastereti i ide marginalno po gradu, pa je ta potrosnja sasvim pristojna, kao kod tebe. Inace srkno bi on dobro pa kad krene skala goriva da pada brze, ne bude ti dooobro :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje. Punto mk2b koliko bi mogao plina da trosi?Motor 1.4 95ks.

Npr po mojoj računici, mikra 1.2 80ks,trosi 7l plina,e sad valjda ne bi punto prelazio 8l ili bi mozda trosio isro kao mikra zbog 6 brzine, plus ima dosta raspoložive snage za njegovu tezinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

6-9 ako je sve ispravno

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se toliko plasis te potrosnje :D Trosi kao svaki auto u toj klasi, be spada u velike potrosace, ako je ispravan naravno :)

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

godina me ljudi, koji ne voze reno4, ubjedjuju da malo trosi.. ja se nerviram sto pricaju "napamet" jer moj trosi kao FAP!

prije neki dan montiram ventilator (farbao nosac) i vidim mokro oko crijeva od benzina… :blink: zakljucujem da meni evo dvadeset godina koliko se druzim sa rendzerom curi gorivo i da zato "trosi" jer karburator je Ok. :(

Potrosnja inace, debelo preko 10l grad..vise trosi nego Panda.

 

IMG_8728.JPG

IMG_8729.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites



Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Kod nas ne mozes da nadjes da bude ovako zdrav u kosevima, ovde gde se spajaju sa krilima

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo crijevo u koje ulazi cijevčica je bas nisko, zavučeno.. da nisam "ušao" pod haubu zbog ventilatora nikad ne bih primjetio!

znao je ponekad da me zapahne benzin kad radim oko njega.. al obzirom da se ništa nije vidjelo (oko karba, pumpe, filtera sve suvo..) mislio sam da to mora tako ("čuje" se benzin), staro auto.. :crybaby:

IMG_8730 - Copy.JPG

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites

I posle se neko cudi zasto smaramo sa cep-cep metodom i sto vecim uzorkom kilometraze.

Ali voli nas covek da veruje boardu, pa jos na par desetina km... Mada slazem se da lepo izgleda :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bordu ne verujem, pogotovo VW :D

 

Cep-cep je najrealnija metoda, a svakako uvek sipam pun, gubljenje vremena mi je sipati 4 puta po 2000din na primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 159 1,9 MJ/120 KS, zimske gume, nešto sam se ulenjio ovih dana = potrošnja 9,2 l/100 km

Ja zadovoljan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...