Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Za obrtaje je sve ispod 2500rpm na 120/130km/h boza.

 

Kad se setim Astre, 130km/h sa tacno 4000rpm.

Em trosi kao luda, em buka i jos mali rezervoar pa mora cesto da se dosipa.

 

Mada me i na Leonu malo nervira kapacitet rezervoara, bezveze su ustinuli za 10ak litara sto je taman bilo da predje 1000km na otvorenom bez bojazni o nestanku goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo rezervoara... i to je jedan vid uštede na Škodi i Seatu u odnosu na VW i Audi. Octavia ima tank od 50 litara, dok Passat ima 70

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedan je gradski, drugi medjugradski a paja je expres :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktuelni pasat i superb imaju 66l, a audi a4 ima 40l, CETRDESET! ako se doplati za veci rezervoar na audiju onda bude 54l, mislim da je kod c klase nove i bmw3 (g20) takodje 40l ako se ne doplati za veci. To je vec uvredljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam gledao za B6 i B7.

 

Za C klasu sam znao, za BMW nisam.

A za aktuelni A4 su podaci od 58 do 63 litre.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja kukao na inzenjere sto su u odnosu na Stilo i 58 l, smanjili zapreminu rezervoara na Bravu na 57 l :lol: .

Posto pominjete Skode, evo i podatka za manju - sluzbena Fabia trojka trocilindarka je na 45l.

A 40l (ako je stvarno tako), za dva broja veci auto - stvarno bezobrazluk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvanicno audi kaze 40l, a to sam video i u praksi, a to kaze i vecina drugih nezvanicnih sajtova, mada postoji opcija za veci rezervoar sigurno, 54l ja mislim.

c5077263fd16a95d117256c87ae1ee1c.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slaba vam je to gradska kad trosite 7l. Kod mene kratke relacije (prva druga vecinom) oko 10l.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zvanicno audi kaze 40l, a to sam video i u praksi, a to kaze i vecina drugih nezvanicnih sajtova, mada postoji opcija za veci rezervoar sigurno, 54l ja mislim.

c5077263fd16a95d117256c87ae1ee1c.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока


Jbm li ga, ja gde god da sam pogledao je više od 40... ali nebitno

https://autoportal.com/newcars/audi/a4-2016-2019/feature/fuel-tank-capacity.html

https://m.cartrade.com/audi-cars/a4/faqs/what-is-the-fuel-tank-capacity-of-audi-a4

https://www.auto-data.net/en/audi-a4-b9-8w-2.0-tdi-ultra-190hp-s-tronic-26624


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.cars-data.com/en/audi-a4-2.0-tdi-190hp-quattro-design-specs/70192

 

https://www.ultimatespecs.com/car-specs/Audi/73817/Audi-A4-(B9)-20-TDI-150HP-S-tronic.html

 

https://www.encycarpedia.com/audi/16-a4-avant-2-0-tdi-190-estate

 

Gledamo na razlicite strane izgleda, ja bodem meso, ti krompir :lol:

Svakako znam zasigurno da ih ima i sa 40l, a znam da moze biti i veci, ima ih i po forumima da se zale sto su prevideli opciju da se poruci veci rezervoar

 

 

Evo ga u konfiguratoru. Jos je besplatna opcija, ali da bi se hvalili da su skinuli kile i da auto manje trosi i zagadjuje ne sme biti standard pretpostavljam.e303b97e8196c62cb183857cbb0da262.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta 1.6mjet 5.8l ,prosecna brzina 45kmh.Kombinovano grad-otvoreno

Dal tu nesto nije u redu sa autom?Isto trosi kao i bmw moj,koji je em jaci,em stariji i malo vecu prosecnu brzinu ima.Rezimi voznje isti,vozac isti bio tj ja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko precizno i redovno proveravaš BC?

Sem toga, mjet je prema mom ličnom iskustvu najmanje štedljiv dizel.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kaze Nidza, prvo da pitamo je li to po cepu? Drugo, znas li da Delta ima oko 1.5t prazna, pa sa relativno slabasnim motorom za tu karoseriju nadam da ne ocekujes fabricki deklarisanu bajku od oko 5l kombinovane. Trece, 1.6 u praksi nema ni T od deklarisanog torque na niskim obrtajima, pa mora malo i da se zgazi, a tu naravno i srkne.

Cisto primedba, sa prosecnom brzinom od 45 km/h to skoro da prave gradske guzve videlo nije :) . Jedino ako je bio cist autoput i cista gradska guzva, ali je ovo onda dobar rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, danijel55 said:

Delta 1.6mjet 5.8l ,prosecna brzina 45kmh.Kombinovano grad-otvoreno

Dal tu nesto nije u redu sa autom?Isto trosi kao i bmw moj,koji je em jaci,em stariji i malo vecu prosecnu brzinu ima.Rezimi voznje isti,vozac isti bio tj ja :D

Delta trosi za litar manje od 320d u gradu, e46 laze kao pas po bordu , a delta malo ;) Imao oba auta , e46 4 komada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lazu maltene svi BC, samo je pitanje koliko, cesto zavisi i od konkretnog primerka auta. Zato cifre sa boarda koje se ovde ostavljaju uopste ne uzimam za merodavne i uvek dodam potpitanje da li je to po cepu (pogotovo ako neko sumnja da nesto nije u redu). Jedino ako je u pitanju dugogodisnji vlasnik pa zna auto u sraf i na osnovu BC moze relativno tacno da kaze potrosnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laze e46 po bordu.To sam i ranije pisao.Moja laze nekih od 1-1.5l,na bordu mi je magicnih 4.4 :D

Nije to ni g od gradske voznje kao po Bg-u.

Potrosnja bmw je po cepu,a delte po bordu.Drugar kaze da joj je bord tacan ,mozda 0.2l laze.Sto se tezine vozila tice,slicno su teski.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lazu maltene svi BC, samo je pitanje koliko, cesto zavisi i od konkretnog primerka auta. Zato cifre sa boarda koje se ovde ostavljaju uopste ne uzimam za merodavne i uvek dodam potpitanje da li je to po cepu (pogotovo ako neko sumnja da nesto nije u redu). Jedino ako je u pitanju dugogodisnji vlasnik pa zna auto u sraf i na osnovu BC moze relativno tacno da kaze potrosnju.
Ne lažu svi. Vozila novijeg datuma su vrlo tačna. Duže vreme vozimo razne Octavie, sve su tačne u deci.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvenstveno sam mislio na polovnjake godista za koja je pitanje postavljeno, a i tu sam vidjao da su tacni u deci do toga da lazu po 1.5l . Isto to vazi i za fabricke podatke - bas u tim godistima su lagali opasno, a od kada su nedavno NEDC zamenili sa WLTP standardom merenja je vec druga prica.

@danijel55

Pa eto, kombinovana joj je negde oko 5l po fabrici, a koliko su lagali caskamo iznad. Komotno se na to dodaje i po litar za ukupni prosek u realnim uslovima (bar neko moje iskustvo sa Zabarima, turbo dizel/benzin). Sto se proseka brzine tice (ako nije bilo dosta AP) hteo sam da kazem da je tu dobar deo otvorenog, za ostvarnih 45 km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve tačno.

45 je otvoren put gro. Moji proseci su 45-50, a najveći udeo tu je autoput 130+, možda i 90% kilometraže (ne i vremena, logično).



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je to bez auta puta.Ibarska magistrala.Grad bez zastoja.

Al saltanja 2500-3000rpm i ne davljenje auta.Znam da jtd motori nisu stedljivi,libra u tim uslovima je znala da posrce do 6.5l cak.Nisam od onih sto gledaju na potrošnju, sto manje da trosi.Vec cisto da znam koliko trosi.Tako kad sipam ,reset km i znam koliko cu preci km.

Edited by danijel55

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, danijel55 said:

Kod mene je to bez auta puta.

Onda je to gro otvoren put. Na magistrali je 60 i kusur km/h solidan prosek za neku dalju relaciju. Ono da vozis nesto preko ogranicenja, pretices, a opet ne ulazis u veca prekoracenja. 45 km/h ukupno je samo deo u gradu i to bez nekih vecih guzvi i stajanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na otvorenom putu bord tacan dok u gradu nije ali tu pokazuje vise :D mnogo radi u mestu pa ne moze da se sabere :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...