Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

I razlika u konjazi, kubikazi, kilazi...na otvorenom je daleko prihvatljivije i ima rezona koristiti ovaj sto vise trosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na petici 29 na delti 26-27 iste relacije. Zakacim autoput gde vozim i 120 pa to malo podigne ali vecinom je kreni stani semafori i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog ove ludare u BG-u, sa prosečne 22kmh i pottošnje 5,5-5,8, brzina pala na 16-17kmh a potrošnja odmah to ispratila sa 6,5 l/100 km. Iako je leto, letnje gume i td.

Послато са LG-G5

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja imam duplo vecu prosecnu brzinu kad vozim bajs;)a potrosnja,samo kalorije

juce isao u Arandjelovac,sinoc se vratio sipao 2000 dinara goriva,stim da sam skroz bio na nuli sa gorivom,otisao ,vratio se i ostalo goriva jos jednom da odem do Arandjelovca,i nisam ga stedeo ni malo

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta 1.6 120hp, testirao sam koliko trosi na otvorenom opreznom voznjom tj voznjom sa promisljenim ubrzanjima, motornim kocenjima ali ne da se bas vucem po putu vec 1:55h Cacak-Novi Beograd preko Topole i rezultat po bordu je 4.1l - Smejurija za 1485kg. Moze verovatno i nesto nize ali je to mucenje a neke normale da se covek opusti je i dalje ispod 5l. Neke zustrije voznje oko 6l. Kada se uzmu u obzir dimenzije auta mislim da je to jako dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Držim Trip A i Trip B statistiku.

Trip A resetujem po sipanju rezervoara. Od skoro vozim auto, i eto jedan rezervoar sa delom otvorenim putem i onda gužvom od 40min na autoputu i nešto gradom, potrošnja na 1.200km je 5.5 litara.

Poslednji reset od pumpe do mesta gde sam je prikazao 4.0 litara babske vožnje.

 

Trip B, gde je uračunato sve od kada sam kupio auto, računajući i iživljavanja stoke i debila mehaničara u tri servisa je 5.8 litara sa pređenih 1.900km. 

Edited by OmenVeritas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče prvi put vozio Fićka malo više magistralom (240 km), relacija Subotica - Novi Bečej + neka sela, brzina ne viša od 80-90 (prosečna po bordu 55km/h), tamo gde je bio redak saobraćaj tempomat. Po bordu prosečna potrošnja 4.7l :D Ispade benzinac štedljiv kao dizel, pri ovim brzinama i normalnoj vožnji. Meni je ovo nerealno malo, mislio sam da ispod 6 nema šanse, mada je po kazaljki za gorivo to stvarno tu negde oko 5. Šteta što je u istom sipanju goriva prethodilo nekoliko dana gradske vožnje, pa ne mogu baš precizno da izračunam da li puno laže.

 

U gradu, prosečna brzina 17 km/h, otprilike se stabilizovalo na realnih 8.5 (dogurao po bordu i na 8.2, ali mislim da malo laže), otprilike sam nadošao koja mu vožnja prija, pa sam spustio sa prvobitnih 9, kada sam auto kupio.

 

Mislim da se uklapam u prosek većine, samo mi ono gore, na otvorenom, i dalje deluje malo neverovatno.

 

 

Edited by ivica su

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja e46 oko 6L,prosečna brzina 45-50kmh.

Kad sam isao za Pancevo,magistrala 100-120,auto put tempomat na 150-160,5l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bela Palanka(i malo okolina)- Niš (ulazak i izlazak iz grada oko 10km) i onda autoput do Stare Pazove, pa starim putem do Novog Sada. Ravno pun rezervoar plina tj 31litar. Za 390km. 

Tih 4-5 puta paljenja na benzin i ne računam. 

Ispada 7,9 litara plina na 100km. S obzirom da sam autoputem "jurio" 130-140km/h, što je nešto veći napor za Ideu od uobičajenog, ja sam apsolutno zadovoljan potrošnjom. Dakle, penzionerska vožnja 110-120 auto put i magistrala do 80km/h lagane vožnje, sigurno bi sišlo na 7l/100km. Bilo kako bilo- 400km za 2500din gledano kroz pun rezervoar TNG-a. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, danijel55 said:

Moja e46 oko 6L,prosečna brzina 45-50kmh.

Kad sam isao za Pancevo,magistrala 100-120,auto put tempomat na 150-160,5l.

Proveri samo koliko laze, umeju fino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Većina starih kola laže. Nova kola su vrlo tačna. Moj auto potpuno besprekoran BC, beležim u spritmonitor aplikaciju otkad sam ga uzeo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja recimo kod libre nisam imao problema.Ako je lagala to je bilo plafon 0.3l.Uglavnom se kretala potrosnja izmedju 6-6.5 ,6.3l prosek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za praznike se malo provozah do Azije: Beograd-Sofija-Plovdiv-Svilengrad-Edirne-Istanbul i nazad. Uz malo vozikanja po Istanbulu, cirka 2000 km. Posle Dalmacije prosle godine, nesto veca kilometraza i test za Sportaka. Naravno cepovano po kretanju, tokom puta i po dolasku. Tacno 1982 km, 127.4 l benzina, sto mu u proseku dodje 6.43 l. Za pun auto (4 osobe+prtljag), dobrim delom autoput uz kruzing 130-140 km/h i onaj uzas od guzve po Istanbulu - lep rezultat za MultiAir Turbo od 140 KS. Da ne pisem i u temi o cenama goriva, evo samo kratkog poredjenja cena benzina usput:

- Bugarska, "Shell": standardni "FuelSave 95" je 2.22 Leva ili 134 din. Ja sam sipao "V-Power", koji je 2.34 Leva ili 141 din.

- Turska, "Shell": standardni benzin je trunku ispod 7 Lira ili 123 dinara, "V-Power" 7.05 Lira ili 125 din. Evo ispod po jednog racuna iz Bugarske i Turske:

 

 

050520196586.thumb.jpg.689108f037c5b383de74d8e9c7d0d86b.jpg

 

Kod nas me je sacekala cena od 154 din za obican i 5-10 din vise za aditiviran benzin.

Sto se tice cene dizela, ED je u Turskoj vise od pola Lire jeftiniji nego benzin. Tako da je litar standardnog ED 6.4 Lire ili 113 din. Pa uporedite i sami sa cenama kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja Alfa 159/120KS, hiljadu km na otvorenom putu, put sa dosta krivina, samo oko 150 km autoputa = prosek 7 l/100 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada ponekad zaboravim da ga prebacim na OFF, pa mi se auto ugasi i zavergla sa svim upaljenim potrosacima, dize mi se kosa na glavi :) .

Za par dl goriva na sat vremena rada u leru, ne pada mi na pamet da akam sve ostale sklopove. Najjace mi je kada je neko pored mene u duzoj kreni/stani koloni sa ukljucenim Stop&Start, pa zavergla po nekoliko desetina puta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na nekih 600km do sada, 300km AP i 300km po gradu, sve je zustrija voznja ( nov auto ), prosek 6.4, prosecna brzina 37km/h ja mislim. Ovo je po board-u, nisam merio cep metodom.

Ko hoce da cestita neka cestita.

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, dekirs said:

Ko hoce da cestita neka cestita.

"Ko nece, nek ignorise" :lol::lol::lol:

 

Cestitam :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad te puste bubice pa malo smanjis tempo voznje ustalice se oko 8l prosecna, to mi je realno nekako :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...