Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

To je to. Meni Idea 1.3mjet 70ks (remap 80) troši po bordu 5l u istim uslovima kao tebi, sa prosečnom brzinom 30km/h. Realno to je 5,5-5,7l u zavisnosti od pumpe, neki automat izbaci ranije a neki kasnije. Pošto je auto kilav, veoma često ga teram gas patos, sa šaltanjem na 4700rpm. U proseku to je ta potrošnja. Nema snage pa ne može ni da potroši mnogo goriva :D, bez obzira na stil vožnje. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilav je do 2000 obrtaja, posle stvarno vuce kao lud za tako mali motor. I dosta puta nas je bilo 5 u kolima i pun gepek i nisam imao problem da se popnem na Kosmaj, Divcibare i Zlatibor. Ja sam stvarno prezadovoljan :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast dobra potrosnja,ja zadnja dva dana presao nesto oko 18o km,sa 1000 dinara presao 166km,kad sam stao na pumpu da sipam gorivo,a ima i auto puta i gradske voznje,prosecna oko 40 km,a po bordu pisalo 3.9 prosecna,stalo sipam ,vecinom na EuroPetrolu

Share this post


Link to post
Share on other sites

E60 525d automatik, zakucan je na 11 po gradu, nekad ode na 10.8 nekad na 11.2 ali 11.0 je na uzorku od 600km 29 km/h. Nije malo, ali veliki je auto jos plus automatik, mislim da i fabrika deklarise 10.6l. Na otvorenom 6.5-8 zavisno od noge na papucici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dellas, nemoj, to su strašne cifre. Koliko troši sa prosečnom brzinom 22km/h (moj režim)? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorio dušu momak sa e39 540i (4.4l).

Kaže za 5000din pređe 120km, nema plin, tera na čorbu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa po pravoj gradskoj vožnji, prosečna brzina 20-22km/h je realno. I automatik je. 

Pa kad bravo 1.6 16v troši 11-12 u gradu, koliko treba da troši 4.4l, sa automatskim menjačem i jedno 50% većom težinom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toyota 1.6 vvti, prosek 7.2 (bord 6.8)

Bravo 1.9mjt, prosek 6.4 (bord 5.9)

Ista rutina...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, marko.jovanovic said:

Otvorio dušu momak sa e39 540i (4.4l).

Kaže za 5000din pređe 120km, nema plin, tera na čorbu. 

haa dobro je trosi manje nego M84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo da probam sad malo po toplom vremenu da izmerim potrosnju. Cini mi se da se smanjila, rek'o bih odokativno, a i bord kaze.

 

Na 800km uzorak, ajde da kazemo 20% grad, 40% auto-put, 40% medjugradska, prosecna brzina 53km/h.

Bord kaze 5.2, cep kaze 5.4, ja sam prezadovoljan. Normalna voznja.

Kapiram da ga davim i trudim se da krecem sporije, menjam na 1700 obrtaja, mogao bih jos da spustim, ali cemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosečna brzina 28km/h, mešano grad i otvoreno, uz doooosta maltretiranja jadnog 1.3mjet u Midei. Bord kaže 5.3l/100km, na sipanju 5.9l.

Da ga davim ne može puno manje, lupam, 5.6l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, sad sipam obican ED, ne vise onaj aditivirani kao zimi. :D

 

Kapiram da mi najvise potrosi auto na onom delu auto-puta od Bg do Simanovaca gde se ne meri prosecna pa ga pustim malo da "prodise". :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i trenutne potrosnje Delte.

110-130km/h joj je sweetspot i tu bas smesno trosi.

 

Prosecna po bordu je trenutno 5.3. Sve u svemu super za ovoliki auto. Ispada da je koji deci manje zedna od Stila.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Holandska verzija :)

Ima 2.0tdi i sa 120ks, ali nisam siguran da li je 8v ili samo debelo zavrnut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tehnicki svaki motor koji moze da se cipuje je softverski zavrnut :D

To je isti motor kao tdi143, tako da I nije preterano zavrnut, 2.0tdi 170, a pogotovo 190ks su vec prica za sebe.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sledeće scene nisu za one sa slabim živcima :D i stomakom, šokantno!!!! Idea1.3mjet troši 8,1l/100km po bordu, što je realno 8,6-8,8l/100km. Resetovao sam bord kada sam se uključio na auto put na izlazu iz Grdeličke klisure, i vozio 160 po satu, koliko su uslovi dozvoljavali. Bili su neki radovi na putu u dužini par km, pa se tamo vozilo 80, pa opet gas do prve rampe. Distanca je nekih 41-42km, prosečna brzina 136km/h, klima je bila uključena.

 

IMG_20180701_150315.jpgIMG_20180701_151422.jpgIMG_20180701_151523.jpgIMG_20180701_151424.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update junske potrosnje :D

1140km predjeno sa 80 litara, po brodu je 6.8 a matematika kaže 7. Od toga je bilo 200km otvorenog puta a sve ostalo je NBG - Mirijevo u špicu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...