Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

24 minutes ago, pivopija said:

Fiat bravo 1.6 16v 76kw meni po gradu trosi okruglo 10 litara benzina na 100 kilometara. Voznja autoputem 110-120km/h prosecna potrosnja 6.5 litara. Mereno metodom pun rezervoar na pocetku voznje i punjenje do cepa po zavrsetku. Ovih 6.5 litara na otvorenom su mi o.k ali ovih 10 litara po gradu mi zagorcavaju zivot :) Da li je po vama to normalna potrosnja za ovaj auto???

pa mislim da ti vise trosis,mislim piva,nego tvoj auto goriva

a to je to otprilike,taj motor je na 120 rasterecen,jer je jak,al zato u gradu i preko 10 l,ima moj drug

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, silenci said:

pa mislim da ti vise trosis,mislim piva,nego tvoj auto goriva

a to je to otprilike,taj motor je na 120 rasterecen,jer je jak,al zato u gradu i preko 10 l,ima moj drug

hahhaha :) Ma bez piva nista :) bem li ga brate sta je u pitanju ali malo mi je neverovatno da po gradu trosi koliko i bmw 320i 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji 320i? noviji ili stariji? Tvoj bravac je deklarisan na 10.6l gradske voznje u idealnim uslovima kada je nov, tako da je 10 odlicno, na otvorenom je deklarisan 6l idealno, 6.5l na autoputu odlicno opet.

 

A bmw 320i ako je sestak, a ne neki od novijih 4cilindra e90 ili f30, onda trosi 12l u idealnim uslovima po gradu, a lagano srkne jos kao i bravac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, ja bih bio srećan da mi stildžan 1.6 16v troši 10,7 po gradu. Realno to je više, jer mu bord manje pokazuje. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na kraju ste me utesili :) Nikakvih zamerki nemam na Bravo. Vozim ga skoro 2 god... ne kvari se, pali na najgorim minusima na pola kljuca ali guta gorivo vise nego ja pivo :P:):D Preko zime nisam imao hrabrosti da ga testiram koliko trosi po gradu. 

8 hours ago, vagenovac said:

Koji 320i? noviji ili stariji? Tvoj bravac je deklarisan na 10.6l gradske voznje u idealnim uslovima kada je nov, tako da je 10 odlicno, na otvorenom je deklarisan 6l idealno, 6.5l na autoputu odlicno opet.

 

A bmw 320i ako je sestak, a ne neki od novijih 4cilindra e90 ili f30, onda trosi 12l u idealnim uslovima po gradu, a lagano srkne jos kao i bravac.

bmw e90 110kw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzorak 400km po gradu uz koriscenje auto puta i NBG-a - 11.2l. Sad cu ga testirati na otvorenon prvi put, ocekujem oko 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki dan sam u gradu, ali I na otvorenom jer predjem cca 100km dnevno, a vozim I dosta zustro, jer kada sam gnjavio desavalo se da mi pali regeneraciju dpfa, a sada vec hiljadama km nije, mada mi se sa druge strane cini da je svukao malo ulja, pa ti budi pametan sta ciniti :D

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ova nerealna kontrola brzine definitivno utice na potrosnju povoljno.

Danas na relaciji Batajnica-Arena-Vrdnik prosek do tamo 4.3 i nazad 4.4.

 

Tempomat na 125 i spavam dok vozim. Na magistrali tempomat na 85-90 i me brinem za radare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rece mi drugar saobracajac da ne radi merenje na auto putu. Kao 36h samo radilo pa opet nesto nije u redu.. :)

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On Saturday, April 28, 2018 at 2:18 PM, dellas said:

Uzorak 400km po gradu uz koriscenje auto puta i NBG-a - 11.2l. Sad cu ga testirati na otvorenon prvi put, ocekujem oko 7

Testiran na relaciji BG-Mladenovac-Topola-Cacak 6.8l 70km/h, po mojoj proceni moze nize, npr do 6l ali da to bude neko mucenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni je prosek zadnjih 10k skoro 7l, jesi proveravao bord, jel ti I ovde laze?

f6a1160a6a6d7158cf08af463e976b28.jpg

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk


Svaki bmw bord laze kao pas.Mora da se uradi nekakva kalubracija. M57 u e60 bi trebao za litar manje da trosi nego u e39, prvo zbog transmisije koja je 6-to stepena ako je automatik u pitanju a pod dva koliko se secam osetno je laksi.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ustanovili smo da samo prastari bmw konkstrukcijski sa kraja proslog veka/milenijuma lazu, noviji ispravne e, a pogotovo f serije pokazuju izuzetno tacno kao i velika vecina ostalih auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ustanovili smo da samo prastari bmw konkstrukcijski sa kraja proslog veka/milenijuma lazu, noviji ispravne e, a pogotovo f serije pokazuju izuzetno tacno kao i velika vecina ostalih auta.
E60 se pojavio 2003, dakle njegov razvij je zapocet krajem 90-ih i pocetkom 2000 -ih, tako da i on spada u grupu PRASTARIH

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je trenutna prosecna potrosnja po boardu 7,8l, zimi je bila 8,6l al realno je da u proseku trosi 8l.

 

Na auto putu na 120km/h board pokazuje oko 4,6-5l.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 30.4.2018. at 9:50 AM, vagenovac said:

Svaki dan sam u gradu, ali I na otvorenom jer predjem cca 100km dnevno, a vozim I dosta zustro, jer kada sam gnjavio desavalo se da mi pali regeneraciju dpfa, a sada vec hiljadama km nije, mada mi se sa druge strane cini da je svukao malo ulja, pa ti budi pametan sta ciniti :D

 

Meni je 3km duzi put do kuce daleko uticao na regeneraciju DPF.
Sada imam nekih 17-18km do posla i nazada sto je taman da DPF odradi svoje ako treba. Bukvalno nisam video regeneraciju kad stanem od kad malo vize kruzim.

 

A voznja identicna, odnosno 110-130km/h 9km autoputa i ostalih 9km lagano 60-80km/h zavisno od uslova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim Fuelio aplikaciju za telefon, na uzorku od skoro 9000 km kaze 6,56

Voznja je 90% grad relacije Zarkovo - Novi Beograd - Vukov spomenik (stan-posao-zena)

 

Jedina muka je uvek uzeti racun na pumpi i upisati podatke u aplikaciju.

 

U poslednje vreme mi je klima stalno upaljena, voznja najnormalnija, bez kidanja ali i bez gnjavljenja. Za 1.7 i tezinu auta od 1400 kg ja sam izuzetno zadovoljan. Mogu cak reci da mi u gradu trosi za nijansu manje od JTD Punta a na otvorenom za nijansu vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja 90% grad i izlazak jednom ili dva puta mesecno na otvoreno i ukupno predjem 200km, sve ostalo je cist BG sa guzvama itd. ja sam prezadovoljan, neka laze bord za 0.5 opet je smesno :D
096dc6fbf8ff73f5ca135c8193c732dd.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...