Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Marea Weekend 1.9jtd 2002.god , chip na 140ks.
Voznja u lokalu, kratke ture 2-3km, vrlo cesto voznja hladnog motora (ne zagreje se dok dodjem na posao)... Bez mazenja, normalna voznja, nekad je stisnem, nikad ne kilavim...

Uglavnom 7,5 lit/100 km i ne moze manje. Uostalom kako dobro ide tolerisacu joj do 8...

Na otvorenom nisam testirao...

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li.mi neko reci koliko trosi Ford Fiesta 1.4 benzinac 2004/2005 god. grad/otvoreno

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve ne-Fiat potrosnje od mene:

 

Oba automobila su bila na istoj ruti:

  • Autoput 140km (vecinom pun gas dokle auto moze)
  • Magistrala 60km voznjom 110km/h

 

Megane 1.6dci 130ks: 5.4l.

Verovatno i najmanja potrosnja na pomenutoj ruti od 50ak vozila koja sam imao priliku tuda da provozam. Ide jako lepo i hvata 200km/h na nizbrdicama.

 

A3 1.4tfsi 150ks: 7.9l

Ovaj motor mi se jako dopao jer gasi 2 cilindra i moze da trosi oko 5l na ~120km/h.

Pri malo jacem dodavanju gasa trenutna potrosnja se drzi na preko 20l dokle god auto ubrzava.

Medjuubrzanja su losija od 2.0tdi, ali maksimalna brzina je dosta veca..

 

I hoce dosta preko 200km/h bez previse buke :)

WP_20171006_07_41_36_Pro.jpg

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Stilo 1.6 16V 76 kW, 2002. godina, 145000 km

 

Gradska vožnja (prosjek) : 11.5 l / 100 km

Autoput (prosjek) : u vožnji do 130 oko 9l/100 km, iznad - lutrija :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zadnjih 950km skoro sve auto put tacno 9.2l uglavnom 140-150 svugde...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam prvi put probao Citroena van grada i na turi od oko 450 km ispalo je oko 7,5 litara plina. Na istom putu mi je i Marea 1,6 trošila otprilike tolikoTu je bilo oko 150 km autoputa i ostalo običnog. Nisam vozio brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko hiljadu km put do Bosne i nazad, relacija BG-Bijeljina-Zvornik pa onda do Sarajeva preko Sekovica i Olova (navigacija me navela - uzasan put i brdovit predeo), zatim Mostar, Stolac, Capljina Medjugorje, pa malo lokala po Capljini i Mostaru i onda finale za povratak Mostar - Nevesinje - Gacko - Foca (ovaj put je uzasan, sve krivine ogromni usponi (opet navigacija kaze bolje to nego Sarajevo) - Visegrad  i tu novo punjenje i potrosnja cep cep kaze 6.1l sto nije malo ali imajuci u vidu konfiguraciju terena mislim da je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dellas said:

preko Sekovica

Prvi put cujem za to mesto, morao sam da sacnem na GMaps - kuku meni, kuda te je provuklo :blink:. Po ko zna koji put se potvrdjuje ona stara "kartu gledaj, a seljaka pitaj".

Ne bih ni komentarisao, nego mi je privukao paznju prvi deo rute, posto je delom ona kojom sam isao na more zadnje 2 godine, a ti si se bas napatio. Pa cisto da pomognem ako opet ides, pisao sam vec na mojoj temi, iz licnog iskustva ti preporucujem kroz Srbiju do GP Karakaj (tj. Zvornik - najkrace, kompletno presvucen asfalt uz Drinu, nema guzve na prelazu). Onda preko Milica do Vlasenice i tu ne ides kao vecina uzbrdo na Han Pijesak i Sokolac, nego nizbrdo desno ka Kladnju (oko 30 km solidnog puta, uz 5 km zakrpa i tih 5 je i jedina losija deonica). Izlazis na magistralu Tuzla-Sarajevo, skreces levo i ulazis u Kladanj, prolazis kroz novi tunel koji je znatno olaksao put, prolazis Olovo i preko nisicke visoravni prilazis sa severoistocne strane Sarajevu (to je deonica koju si prosao). Odmah se u Vogosci ukljucujes na novi autoput (na oko 300 km od BG) i kompletno zaobilazis Sarajevo i guzvu. Posle 30 km (1.25 EUR) u Tarcinu izlazis na staru magistralu ka Mostaru do koga ovom rutom imas ukupno oko 420 km i 6h samo voznje (bez granice, pumpe). Manji 1.9 JTD Stilo mi je tuda imao potrosnju oko 4.3l normalnim tempom (cisto otvoren put, prosek je posle podizalo svrckanje po obali).

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je potrosnju obila deonica Mostar - Nevesinje - Gascko - Foca...Havarija od rute i naravno svrckanje. A i Sekovici su odlicno mesto, za zaobilazenje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nista nisam propustio :D .

Ma nije mi namera da poredim, nego cisto da ti kazem kako lepo obori potrosnju ovom rutom, a mnogo bitnije - relativno brzo se stize u dolinu Neretve zaobilazenjem Sarajeva i koriscenjem parceta novog autoputa do Tarcina.

Tek taj drugi deo tvoje rute u povratku je zahtevniji, verujem da vecina ljudi zna konfiguraciju i da je prosla bar preko Gorazda, Foce, Tjentista do gatackog polja (pri odlasku na severni deo primorja Crne Gore, npr.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle malo vise od jednog rezervoara goriva sipanog u Sloveniji potrosnja u identicnom rezimu voznje samo malo ka zapadu je pala na 8l. Litar i vise razlike samo zbog goriva... mislim da ce EGR i DPF biti reseni po povratku (eliminisani)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne mora biti Zapad, samo u Crnu Goru kad odem i posle se vratim, na njihovo gorivo uvek sam u povratku imao malo manju potrošnju. To važi za sve vrste goriva i sve automobile koje sam imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...