Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Alfa ima 1770kg prazna i konstantno pogon na sva 4 i da, 19" tockove tako da ima i toga...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Vule said:

Jeste, 12 13 je previse, to je vec potrosnja za neki 2.5, 3.0...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

3.0d mi nije presao 10 u gradu sa gasiranjima i guzvama lepim, u normalnim uslovima nikad preko 8.5

 

2.0d 0.5-1l manje zavisno od rezima voznje, na otvorenom i manja razlika.

 

Zavisi sve od motora do motora, npr.audijev 2.5 tdi trosi kao tenAk, on ispod 12-13 retko ide :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, mozda ima malo i do stila voznje. Ne volim da gusim motor, mora to da se tera inace se ulenji


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tebe je opravdano, velika masa i pogoni cine svoje, cudi me samo da na otvorenom trosi 9, to mi je vec nekako puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvoreno mislim auto put 150-155 magistrala je oko 7l.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod tebe je opravdano, velika masa i pogoni cine svoje, cudi me samo da na otvorenom trosi 9, to mi je vec nekako puno...


To je previse, mada zabisi do brzine.

PS slikano na privatnom putu pista...:)f1429e0678929a4fc922b2e674fd892d.jpg

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Ticma said:

Alfa ima 1770kg prazna i konstantno pogon na sva 4 i da, 19" tockove tako da ima i toga...


Sent from my iPhone using Tapatalk

ova Alfa u klasi velikih dzipova,bas ima kilazu,a i kubikazu,a i Sale je cepa samo jako

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio malo do C.G. pa da pokazem potrosnju realno ocekivao sam vecu,pozajmio burazerov 500 l 1.4 auto udoban,nisam osetio putovanje,goodyear gume full.Na OMW na vidikovcu napunio pun lampica od rezerve upaljena sipo 43 l . U Prijepolju cisto da proverim potrosnju na NIS napunio pun 13,2 l a presao 283 km po kompu potrosnja 4,9 a cep-cep 4,7 ,trebalo bi da komp pokazuje manju potrosnju a ne vecu...Preko Zabljaka do C.G. Zaboravim da u Radovicu napunim rezervoar cisto da ponovo uporedim potrosnju.Dole malo se vozali po primorju pa do Ostroga i Lovcena .U povratku bio nesto do Budve pa sam se vratio preko kanjona Morace. U Budvi nasuo gorivo za 30 € 1l je 1,19 znaci 25,2 l .Ukupno presao 1'525 km a sipao 82 l sto mu dodje max 5,5 l po meni super potrosnja.U Bg. skazaljka od goriva je bila do rezerve ali se lampica nije upalila

20170627_195248.jpg

20170627_125650.jpg

20170627_195024.jpg

20170627_180928.jpg

20170628_093543.jpg

20170628_121623.jpg

20170629_201737.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki auto je odlican kad izadje uz grada :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Vule said:

Uh sta bi dao za ovakav prenos :D

Dao bi dosta od ubrzanja. Šta da se radi, nešto negde mora i da se izgubi. Lično više volim kraće prenose, ali to je najviše zato što uglavnom vozim po gradu.

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi Neso, verovatno je ovo 6-a brzina :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites


13 litara dizela za moderan 2.0 nije realna potrosnja, nego prevelika. Jedino ako pogoni 3 tone, a ovde to nije slucaj. 10ka max, ne bi smeo preko toga da ide, a nece bogami ni ispod 8, koliko god neki to hteli da istaknu

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Vule, ne voziš od juče... znaš koliko bilo koji auto troši na relacijama 2-3km... napravicu ja prosečnu gradsku na 8l opušteno.. ali onda neću ići najkraćom relacijom Naselje-Stadion već ću ići malo duzom relacijom... ako napravim 10km već je potrošnja ispod 10l...
kad idem sa vikendice, 4-5km vozim 20-30kmph i tu sam na 13-14l, čim izadjem na put gde vozim 50-60kmph i nemam semafore na 100m smanjuje se i kad parkiram ispred zgrade, na tu relaciju od 15km ukupno imam 7-8l/100km..
Na nekih 6000km koliko je auto kod mene prosek je 6.6l/100km...
Kad idem na selo kod Vršca, dok izađem iz grada prema ZR imam 10l/100km a dok stignem na selo, 5l/100km..
Tako da, sve je potpuno u redu sa autom od 1505kg ali nije u redu to sto taj auto meni služi za relacije 2-3-4km u 80% relacija...
Prešao sam 6k km za 3 meseca i u odnosu na prethodni Benzin+gas od 1200kg mi je poprilično ojadio novčanik


Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ova Alfa u klasi velikih dzipova,bas ima kilazu,a i kubikazu,a i Sale je cepa samo jako
 


Mislim da je prenos samo drugaciji ali kilaza skoro ista.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/2/2017 at 2:31 AM, DraganUS said:

To je previse, mada zabisi do brzine.

PS slikano na privatnom putu pista...:)
 

 

Jel' ima šestu brzinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci 6. za krstarenje po autoputu.

Bravo ide 120kmh na 2000 obrtaja, a potrosnja je tad 4.8-5l.

 

Kombinovana voznja 80% (otvoren put) i 20% grad mi je oko 6 litara sto je za mene bilo neverovatno.

Morao da merim po cepu, nisam verovao.

Jos da se trudim moglo bi da se spusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites


Mislim da je prenos samo drugaciji ali kilaza skoro ista.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Croma 1650kg, Q4 vuce dosta potrosnju...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Ticma said:


Croma 1650kg, Q4 vuce dosta potrosnju...


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Alfa 1690kg, Q4 ne moze da vuze 30% vise potrosnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...