Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ja bih, dok se razradi, samo cekao da ovo negde razvucem u obrtaje po krivincinama.

Greota ga daviti na autoputu :) , 140km/h @ 2200rpm, fin ratio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni 2.0 TDI CR u golf 5 Variant na 100kmph - tempomat - 4.3-4.6 zavisno od vetra i blagog nagiba u Vojvodini, ravnici...
ali zato u gradu krlja 10l opušteno
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Leonom nisam ni imao prilike da vidim potrosnju u strogo graskoj voznji, ali sluzbena Octavia 2.0 tdi lagano ima prosek 7-8l u rasterecenom lokalu.

To mi je i ok jer je ipak veci motor u pitanju.

 

@Ivan Sto se perioda razrade tice, meni su rekli da prvih 1000km maksimalno lagano vozim, onda do 3000km da ne prelazim 3000rpm i posle kako hocu.

 

Kolega je gotovo u isto vreme uzeo Astru 1.6cdti i receno mu je da prvih pae hiljada km ne spusta ispod 2000rpm.

 

ko se zeznuo oko perioda razrade saznacemo za koju godinu :D 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto ceo svoj vek ide onako kako ga dresiras u startu, informacija proverena vise puta :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/9/2017 at 11:50 AM, Kuvalja said:

Auto ceo svoj vek ide onako kako ga dresiras u startu, informacija proverena vise puta :)

 

Da, recimo Golf koji sam ja zadužio nov i prešao prvih 12.000 km po rečima onih koji ga voze i sad troši najmanje u firmi, a prešao je 500.000.

 

Inače meni sad ide 11,5 - 12 plina po gradu. Možda u maju skoknem do Kragujevca, pa ću videti za napolje, ranije je bilo 7 - 8, ali van autoputa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprdate vi mene malo a:D. A sta cu kad me ortak nabedjuje da mu stilo jtd karavan trosi 4 na otvorenom, na 120. Naplasio me covek da su mi lose dizne :D. Elem, meni je po bordu pokazivao da mi je potrošnja 4.5, jel normalno da bord laze za 1.5l? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/21/2017 at 2:17 AM, bebaneSine said:

Potrosnja 5.5 - 6l/100km, autoput, brzina 110-120 uz par preticanja do 140, upaljena klima,  auto natovaren. Stilo jtd 116ks. Sta mislite, jel ovo ok? 

 

Jeste, a bez klime bi trebao da bude ispod 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sprdam te uopste . Samo sto sam sipao gorivo i resetovao trip B i odmah ima nizbrdo jedno 2km :D
Na 120 trosi nekih 5l, na 140 moj sam proveravao cep-cep i 6l je bilo. 4-4.x litra trosi jtd ali na magistrali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, ko je za maltene 10 godina od svih ljudi ovde imao priliku da vozi pun Stilo :) .

@bebaneSine

JTD opusteno drzi 4l na 120 km/h, pa jos karavan... Ali u lovackoj prici ili ako se gleda u neki netacan board.

Za tu cifru i na praznom autu moras da se potrudis i kao sto rece Mica na manjoj brzini (tj. u realnim uslovima magistralom). Pisao sam i ranije, iz zezanja i testa sam spustao i na 3.6l, ali u idealnim uslovima i ja to ne mogu nazvati voznjom nego patnjom :) . Naravno, sve dokumentovano iskljucivo potrosnjom od cepa do cepa (sto je za mene jedino validno), pa tek onda board podacima. JTD na otvorenom trosi od 4.3-4.5l u idealnim uslovima magistralom, normalnom voznjom (bez gnjavaze, sa preticanjima), pa navise kako se putne brzine i zahtevnost puta povecavaju. Na 140km/h srce blizu sestice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvih crnih 110 na autoputu :) . A oduvek sam pisao da je JTD 8v kao stvoren za magistralu, malo trosi a uzivancija u voznji i preticanjima. Steta samo sto jos nema i 6. brzinu za cruise, bile bi onda i za nijansu manje potrosnje na autoputu.

Ako pitas za prosecnu potrosnju - apsolutno je normalno, vidjao sam da ljudima to ide i do 1.5l, kao sto vidimo i na novijim modelima Fiat nastavlja sa tradicijom pa zna da da laze i do litar. Sto ne znaci da ne moze da bude i apsolutno tacno kod nekih. Ako si usao u stos sa potrosnjom i znas tacno koliko trosi od cepa do cepa, a sta pokazuje board, jednostavno dodas/oduzmes toliko i otprilike si na tacnoj vrednosti i u voznji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tih 110 - 120 mi je neka minimalna brzina za auto put sa kolko tolko optimalnom potrosnjom. Al sto jes jes, magistrala je stvorena za njega a i vece je uzivanje voziti magistralom, barem meni :). Da da, za prosecnu potrosnju pitam, meni je prikazivao 4.5 Ca a realno je potrosio 6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uredno u fuel log programu unosim svako sipanje goriva. Za sad prešao 1.400 i nešto više km i programčić kaže 5.59l na 100 km, prosečna brzina 32km/h. Nasuprot njega TRIP u automobilu pokazuje 5.4l prosecnu potrosnju.  Sa 1.500 dinara predjem između 160 do 170 km.

Punto 1.3 multijet

 

 

Screenshot_2017-04-22-22-36-31.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha super program,jel ima taj za windows telefone

ja zadnje sipanje od 3000 dinara presao sam 420km

koliko sam vise prelazio dok je gorivo bilo jeftinije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi da ne znam, ovaj program su mi preporucili par ljudi sa foruma i extra je.Koristim ga za oba automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...