Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Prekjuce sipao, metoda cep- cep

Presao 853 km, sipao 52 litre na Molu. Znaci oko 6 l / 100 km.

Komp pokazuje 5,6 l

Sipao sam obican euro dizel, da vidim da li ce vise da trosi

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rocket, i jel troši više, i koliko, pošto nisam ispratio tvoje predhodne postove u vezi potrošnje?

I to je kombinovana vožnja, ili samo otvoren put?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sad je bila kombinovana voznja. Pancevo- Beograd. Otprilike 40% grad-60% otvoren put. Trudio sam se da ga vozim penzionerski, osim par puta kad sam ga navlacio preko 190. Zimus sam ga mesec dana vozio samo po gradu i islo je preko 8,5 l, a ovo poslednje merenje je cep- cep, tako da mislim da je merodavno

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je otprilike to. Postavljao sam ranije svoje prosecne potrosnje na 50 000 km, naravno od cepa do cepa.

Sto se tice vrednosti koju pominjes, takodje na JTD 8v mi se krece oko 5.6l uz prosecnu brzinu cca 34 km/h (i to ti je parametar koji mozes da ispratis). Sto mu dodje otprilke ta tvoja struktura voznje (grad/otvoreno).

Takodje, nisam primetio neku razliku u potrosnji izmedju MOL obicnog i EvoDiesel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peugeot 308, 1.6 e-hdi, preliminarno:

Potrosio nepunu 1/4 rezervoara za 320 km. (200km magistrala, 40 autoput, 80km Beograd (uglavnom Novi Beograd i 20ak km stari deo grada)

Kad sam ga kupio imao je goriva podeok ispod polovine. Sad je na poslednjoj cetvrtini.

Recimo, neka je potrosio 14-15 litara.

To je nekih 4.4 - 4.7 litara na 100km

Automobil od 1400kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

51 litar, 850km. Ravno 6 litara. Prosečna brzina 35km/h. Po bordu 5.8l/100km. Mislim da je mnogo za 1.3 multijet, ili ja ne znam da vozim dizelaša posle 1.2 benzinca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, DiscoVolante said:

To ti je realna potrošnja za 1.3.

Ubise me riboloVWackim pricama kako 1.9 tdi i 2.0 tdi trose manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ajd molim vas,eto ja pri zadnjem sipanju,sipao 3000 dinara,po ceni od 146 dinara po litru,presao 450km,sto dodje oko 4,7 koliko sam ja izracunao,tako nesto,a 1.3 najvise trose na autoputevima,zbog slabog motora tu je veca potrosnja u odnosu na jaceg i rasterecenijeg bilo kod 1.9 il 2.0 dizel motora

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, volfivan said:

Ubise me riboloVWackim pricama kako 1.9 tdi i 2.0 tdi trose manje.

 

Od 6l kombinovano manje kad hoces :) 

imam malo vecu prosecnu brzinu od tebe i prosek cep-cep 5.1l na 6000km. Bord je na 4.9.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

al zato na magistrali do 100 na sat 1.3,barem u musi,trosi max do 4l,a po gradu 1.3 motori il bilo koji mali dizel trosi drasticno manje nego motori vece kubikaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi 2.0 bio konkurentan i na magistrali. Jedino u gradu nema sta da trazi pored 1.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

na magistralama i po putevima van grada,gde se moze fino krstariti po 90 100,musa moze i do 3 litra po bordu da trosi,bas opustena voznja

u bivsoj firmi vozio sam mercedes vito dizel,kolegi nikad nije isao ispod 12l,bilo autoput il na magistralnim putevima,ja sam uspeo doc do 9l,al dosta manja brzina i  lagana voznja 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.0 TDI CR - 500km od čega pola van grada a pola grad gde je prosečna brzina bila u jednom momentu 10km/h a u proseku 12-14km/h - čep čep metod - 7.19l/100km... vangradske je bilo u nekim momentima do 170km ali većina 120km/h na tempomat.
A usput i pitanje, jel tempomatom više troši ili isti djavo?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno trosi najmanje sa tempomatom, makar neko moje iskustvo, jer ne mozes zakucati nogu, a I umara na duzem putu pa ti stalno osciluje brzina.

Sto se tice 2.0 tdi cr 170 vs 1.9 jtdm 16v 150 razlika je osim na autoputu oko 1-1.5l dizela osim na autoputu gde se razlika smanji na 0.5-1l u zavisnosti od brzine, ali zato po gradu bude I po 2l razlike I to sve kada vozimo paralelno iste deonice u isto vreme u istim uslovima istom brzinom.

Ipak je 2.0tdi cr za klasu savremeniji motor, ali nestvarna potrosnja, pogotovo na magistrali kada izbacuje cifre od 3-3.5l na 80-90, al dobro ipak je jtdm parnjak sa nesrecnim 2.0 pd.



Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio za tempomat, ne zna kad treba da se zaleti- prosto receno :D i po meni zbog toga malo podigne potrosnju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče, do Bijeljine, preko Obrenovca, Skele, Debrca, Šapca, Bogatića, Pavlovića mosta, potrošnja 3,6 lit. prosečna 46kmh. U povratku, AP iz Šapca, potrošnja 4,4 lit, prosečna brz 73kmh. AP 120-150kmh.
ED u Srpskoj 1,79km, u dinarima 117 rsd.

Послато са HUAWEI P7-L10

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, igor0511 said:

Kratak pregled potrosnje kod mene 

 

 

Dobra foto montaža...secka na prikazima...prvo put pa onda kao tabla, a tabla od Stila JTD Mjet

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac Sta god rekli testovi i specifikacije ja sam ubedjen da je 2.0 na otvorenom i pogotovu na autoputu najmanji potrosac od VW dizela. 

Prosto je fascinatno sa kojom lakocom nosi Leona i Octaviu.

 

14 minutes ago, Miroslavjtd said:

Dobra foto montaža...secka na prikazima...prvo put pa onda kao tabla, a tabla od Stila JTD Mjet

:lol:

 

JTD, u Stila mjet su prestali da ubacuju tablu sa led diodama za temperaturu i gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, igor0511 said:

@vagenovac Sta god rekli testovi i specifikacije ja sam ubedjen da je 2.0 na otvorenom i pogotovu na autoputu najmanji potrosac od VW dizela. 

Prosto je fascinatno sa kojom lakocom nosi Leona i Octaviu.

 

 

JTD, u Stila mjet su prestali da ubacuju tablu sa led diodama za temperaturu i gorivo.

Ma vidi se da PLOVI  čoveče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...