Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

21 minutes ago, vagenovac said:

330d je jos dosta lagana, a I rasterecena, a jtd iz mog iskustva dosta zedan, par puta kada sam se pratio I vozio istu qdeonicu iza superba cr tdi bude makar litru razlika, nekad I koji deci preko, a egal su po tezini, sa tim da je superb I jaci, al ok I noviji.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 

P.s. mozda su bas obicni jtd bili stedljiviji, ali jtdm/mjet pogotovo 16v locu vise sigurno

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 

Pre par god kupio moj komsija 530 d . Pitam ga kako ide, a on sav zajapuren: " ide uzbrdo ko nizbrdo" ☺

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Miroslavjtd said:

Stilo 88kw mjet. Ispada negde oko 4.4 litra.

Lako ostvarljivo racionalnom voznjom na magistrali. Moze to i nize, samo sto se to onde vise ne moze nazvati voznjom :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Lako ostvarljivo racionalnom voznjom na magistrali. Moze to i nize, samo sto se to onde vise ne moze nazvati voznjom :) .

Potpuno si u pravu...ovo je bilo u cilju testa, a nema tu uživancije i svega toga ako non stop gledaš na potrošnju i pogotovo na ograničenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1.5 stvarno upaljac, a i 1.9 koje sam ja imao jako malo trose, e sad imaju neke mane koje jtd npr nema...


Mane kao sto su recimo performanse i pouzdanost :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni 1.3 mjet trosi, grad 8l, autoput 6l, magistrala oko 4l. Prosek po bordu 6.1l. Ja nisam zadovoljan ocekivao sam litar manje mada termostat mi stoji na malo ispod pola.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Vule said:

 


Mane kao sto su recimo performanse i pouzdanost :D

 

 

Za performanse se ne bih slozio, ja sam imao megana koji je isao ispod 8 sek do 100 sto nikako nije lose...naravno lepo nacipovan, ali to za model od 120ks nije preporucljivo mada je mene bas lepo posluzio.

 

A za pouzdanost onaj 1.9 od 130ks je bas dobar nema neke urodjene mane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ti kazem, ide lepo kad se nacipuje, ali nije preporucljivo da se cipuje :D Dok JTD radi na 50% kad izadje iz fabrike, ima lufta i potencijala na izvoz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od OMV Beska do OMV Djacko ostrvo Nis ima 306 km, prosecna brzina je bila 103 km/h, b.c 5.43, 16,6 l je dopunjeno.Iako pegla karoserija potrosnja je fenomenalna, 500 l 1.6 mjet - 105 ks

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pezo 207 1.6 hdi, na 2500km ciste gradske voznje prosecna brzina 29km/h , prosecna potrosnja 5,7l. Cep cep nisam merio ali tu je negde, verovatno bord laze 0.5l. Sve u svemu ja zadovoljan, videcemo kako ce biti po beogradskom paklu i klimom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za poslednjih skoro 1000 km prosek po bordu je 4,67. Stalno sipam Ultra Dizel, voznja je 90% magistrala. Ja prezadovoljan! Voznja bez divljanja ali ne penzionerska.

 

01.thumb.jpg.109c7a87a13546616f3598d223f3353b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/12/2017 at 10:38 PM, electronizer said:

Pezo 207 1.6 hdi, na 2500km ciste gradske voznje prosecna brzina 29km/h , prosecna potrosnja 5,7l. Cep cep nisam merio ali tu je negde, verovatno bord laze 0.5l. Sve u svemu ja zadovoljan, videcemo kako ce biti po beogradskom paklu i klimom

Cista gradska voznja i prosecna brzina 29 ? Meni u cistoj gradskoj voznji prosecna brzina bude 15 ☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

6.1 l/100km

 

Lancia Lybra SW, 1.9 JTD, zavrsni podatak po potrosnji nakon predjenih 45.000km, mereno metodom cep-cep

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cista gradska voznja i prosecna brzina 29 ? Meni u cistoj gradskoj voznji prosecna brzina bude 15

Zavisi, ako ima ukupno 7 semafora, može i 29 da se nabije...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, djunis82 said:

6.1 l/100km

 

Lancia Lybra SW, 1.9 JTD, zavrsni podatak po potrosnji nakon predjenih 45.000km, mereno metodom cep-cep

45 000 sve metoda čep čep, ? Moja metoda čep čep je da moš naftu liznut jezikom pri oba točenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja metoda bila je: "sipaj dok pistolj ne stane sam". Sipanje u 90% slucajeva bilo na 2 pumpe.

Tako da su rezultati merenja pouzdani ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto koliko sve zavisi od ture dobrog goriva tj. nafte.

 

Pre 4-5 dana potrošnja mi je izašla čak na 8.5 l u gradu, da bi od preključe ujutru do sinoć potrošnja bila neverovatnih 5.8 l. Oba podatka važe za urbanu vožnju i kako 5.8 l ne znam ni sam.

Ista pumpa (Lukokl), čak i isti aparat na pumpi, ali je između ovih merenja stigla nova tura nafte (video sam cisternu). 

Kada bi ovako potrajalo bilo bi odlično, ali nema od toga ništa, na ovu potrošnju dizel se čak više isplati od vozila sa TNG koji troše 11-12 litara pa na više.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/14/2017 at 4:12 PM, rocket said:

Cista gradska voznja i prosecna brzina 29 ? Meni u cistoj gradskoj voznji prosecna brzina bude 15 ☺

moras malo jaci gas :D salu na stranu, sve zavisi kako te snadje, meni je glavni potez ada i sajam u prepodnevnim i kasnim vecernjim satima gde su guzve slabije i moze komotno da se vozi 80ak na sat. Dok sam na prethodnom poslu morao po jutanjoj i popdnevnoj guzvi kroz ceo grad, pa mi je prosecna brzina bila oko 20, ne secam se sad tacno :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam isao sa Zvezdare do Zemuna na posao, prosecna brzina mi je bila oko 15 km/h a potrosnja oko 8. Jos kada pada kisa... nikada stici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoda:

Za poslednjih 580km , od zadnjeg sipanja, potrosnja po bordu kaze da je 4,9l. Cekam da je natocim da vidim koliko je racun...obicno bude par deci manje.

oko trecina je grad, ostalo otvoreno. Ovaj petostepeni VW menjac je prilicno razvucen, tako da se pri 90km/h krstari na drc preko 1500o/min, a tu mu je negde i moment. tada se potrosnja vrti oko 3-3,5l. Da nije stalnog obilazenja ovih sto voze ko po jajima, verovatno bi bila i niza....:lol:

Stildza je u ovim uslovima trosio sigurno litar vise, ali je bio i jaci. Skoda perpetum mobile....

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...