Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Cacak-Nea Vrasna (i dve voznje Vrasna-Stavros, oko 40km, obilazno-magistralom, kao i manja svrckanja po samoj Vrasni), supruga, mali decak i ja.

Ukupno 1410 km sa 78,07L dizela (28,3 litara sipano na Octa pumpi u Gevgeliji, ostatak na Eko pumpama u Srbiji)

Prosek 5,54 L/100km (cep-cep metoda)

Prosecna brzina 81km/h. Na magistralnim putevima vozeno od 60-90km/h, na autoputu vecinom oko 110-130

Klima non-stop ukljucena.

Od ukljucenja na Pojatama pa do Vrasne, pojavila mi se lampica poziva na dijagnostiku. Kada je ona bila ukljucena, Lybra je kilavila, nije bilo turbo ubrzanja. U povratku, nije bilo te lampice, a auto je normalno vukao.

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.3 mjet 69ks

Batajnica-Zemun-Novi Bg-centar-Mirijevo-Zemun-Batajnica, nekih 60ak km.

Gorivo sa MOL pumpe, GY Efficientgrip gume, pola voznje sa klimom, 2-3 osobe, normalna voznja po propisima. Potrosnja 4.3L uz prosecnu brzinu od 30km/h. Zeleni talas uhvatio samo na bulevaru. Sa prosecnim brzinama od 22-27km/h Punto trosi 5L. Eto koliko znaci dobro gorivo i dobre gume, ako se podrazumeva da se vozi istim stilom ...

Sve apsolutno identicno, samo sa upaljenom klimom. Voznja po Batajnici, Zemunu, Dorcolu. Posto sam isao u terminima kad su manje guzve nesto je veca brzina u proseku, tj 30km/h umesto do 25km/h sto je za gradsku voznju. Na kraju, posle nesto manje od 700km po gradu - 4.8L prosecna potrosnja :doubleup: Sve se uklapa, tj klima dodaje 0.5L na 100km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se ponaša gorivo na 5 C, 15 C i 20 C (doduše na nemačkom, možda ga naši obrade u nekom broju)

gorivo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam tablu sa obrtajima i tempreraturom, i tamo kad pritisnem ono dugme da promenim brojke, ako se ne varam treba da postoji i kolika je potrosnja, meni je to non stop 19,2 L jel tu nesto ne valja ili ja ne znam kad da gledam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni pokazuje od pocetka juna 17.6 km/L :scooter: a do tada od 14 - 15 km/L sve gradska voznja . Punto je 2002 1.2 8v 128000 presao .Pokazivanje na displeju mi se i uklapa u sipanje u rezervoar.Benzin sipam u Boban centru ili na Nispetrolu ( kada zurim ) s tim da kada sipam tu onda mi pokazuje potrosnju 15 - 16km/L sto znaci da je losiji benzin.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni moj 1,2 8v 5vrata trosi ispod 6l na auto putu sa upaljenom klimom, s tim da neprelazim nikad 110-15km/h, a po gradu ne znam bas u gram ali mislim da je do 7-7,5l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da ispada po kompu 5,6 mada mi je to nesto malo ali s obzirom da sipam za 2000 to je 13,5 litara predjem 220 km autonomija mi uvek pokazuje 70 km to je onda 6,2 litra ili komp nevidjeno laze.Pa peglica mi je trosila vise po gradu ali ajde opet mozda sam bas ubo malog potrosaca .....Na duzi put nisam jos isao planiram da idem na more pa isplati mi se da sednem u auto i jos zaradim na gorivu :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa proveri, ovi moji podaci su ti prosek potrosnje kod puntica 8v kada je u dobrom stanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zadovoljan sam ja nego mi je to nesto malo.Sada mi je lova za prevoz dovoljna za benzin ceo mesec do posla i nazad.Pre punta sam imao juga uradjena generalna sve cakum pakum al tukao po gradu koliko mu sipam a kad zatvorise gazelu naopako konstantno sija zuta lampica nisam mogao da ga napojim pola pije a pola sagori kroz auspuh.Sad mi ostaje vanredno lova za neke sitne popravke i sitnice u kolima :smoke::welcome:

Ziveo Fiat :heart:

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja to isto pricam, pogotovu sto puno koristim komercijalna vozila, da vidis tek tu razliku u potrosnji...Fiat je po meni best buy zadnjih 15god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.2 8v Punto i nije bas stedljiva masina za svoju konjazu.

Tako bar ja mislim nakon 5 godina voznje istog. Svaki dan, u svim uslovima. Beogradska guzva u spicu i sa zatvorenim mostovima, normalna gradska guzva, magistralni put, auto-put.

Na +40 i na -20, vozen apsolutno uvek.

U gradu mu apsolutno nije strano da prebaci 8. Auto-put ako se malo nagazi preko ogranicenja, trosi ko zna koliko( i ulja i goriva :) )

Jedino mu godi magistrala, 80-100.Jedino tad trosi srazmerno konjazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno pa svi fabricki podaci prikazani su pri voznji u normalnim uslovima ( mislim na voznju do brzine od 120 km/h ) i pri potrosnji kvalitetnog goriva. Sto se tice ulja normalno je da trosi oko 100 grama na 1000 km voznje ( ne beogradskog zastoja u saobracaju jer motor i tada prelazi kilometrazu koja se ne ocitava treba da su postavili merac radnih sati doduse ima merac vremena provedenih u vozilu od resetovanja racunara pa onda uporedite koliko ste stvarno presli a koliko sedeli u beogradskoj guzvi ) sto znaci od zamene do zamene ulja treba da potrosi 1 litar tj od maksimuma do minimuma na meracu ulja.

Nisam ga jos vozio na duzi put nameravam ove godine da odem na more sa njim pa cu videti.

Za sada zadovoljan ( posle juga cista desetka ) mada verovatno ima dosta mana

Ziveo Fiat :heart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Puntic je nekada prelazio 19k/l, a sada 17,5k/l. Verovatno se "malo" rastelovao :huh:

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je potrosnja velika ili ne ali meni je ok kad se vozi brze vise i trosi ali kad se solira zahvalan auto.Ja ovog punta najvise vozim leti i sa ukljucenom klimom merio sam preko 30 puta metodom do cepa na istoj pumpi najveca razlika je bila 0,2 l.veca nego na kompu. U gradu 6,3-6,7 nesecam se prosecne brzine,sto se tice otvorenog puta pola auto put pola magistrala 5-5,1.[put za sabac ko zna auto put 140-150 i magistrala 50-100 ].Gorivo Evro Premijum BMB 95.Malo sam snimao prosecnu potrosnju tokom voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na putu Pancevo -Beograd pri brzini 90 Kmh na kompu pokazivao 25 km/l , kad sipam evro premijum bmb 95 a kad sipam obican bezolovni jedva 23 km/l . Ipak sam se preracunao i ubacio plin i tek sad ne razmisljam o potrosnji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je potrosnja dok nisam promenio ECC bila 13.5km/l po gradu a sada je 11.5 -12km/l sad ne znam da lije to do promene ECC ili do necega drugog.Sipao sam uvek na OMV i sada zadnja dva puta sam sipao na MOL ali eto povecala se potrosnja goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo mi objasnite odakle Vam sad odjednom potrošnja u km/l ?????

Od kad je veka i kola, kod nas se potrošnja računa u l/100km.

Manite se tih engleskih fazona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nema mogućnost kod Punta u podešavanjima da izbacuje podatke u l/100 km. Italijanski fazon km/l ,mogli da probamo galon/milju (čisto neprijatelja da zbunimo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se zbunio jer nisam lepo pogledao, juce kad smo isli za Vrsac, pisalo je 26,3km/L ... tako da je to zadovoljavajuca potrosnja uz dozvoljenu toleranciju jer verujem da ne meri bas tacno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nema mogućnost kod Punta u podešavanjima da izbacuje podatke u l/100 km. Italijanski fazon km/l ,mogli da probamo galon/milju (čisto neprijatelja da zbunimo).

Kod mene tako izbacuje... Svaki drugi nacin je cista nebuloza.

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je potrosnja dok nisam promenio ECC bila 13.5km/l po gradu a sada je 11.5 -12km/l sad ne znam da lije to do promene ECC ili do necega drugog.Sipao sam uvek na OMV i sada zadnja dva puta sam sipao na MOL ali eto povecala se potrosnja goriva.

Menja se racunanje potrosnje sa promenom mapa u kompu, meni se takodje promenilo. Ne toliko u realnosti koliko vizuelno na kompu, pogotovo je razlika primetna kada vozilo stoji u mestu pa se menja prosek potrosnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo mi objasnite odakle Vam sad odjednom potrošnja u km/l ?????

Od kad je veka i kola, kod nas se potrošnja računa u l/100km.

Manite se tih engleskih fazona...

I ja bi voleo da lepo pise koliko trosi 1L/100KM nego ovako kako sada.da lise moze menjati preko racunara ili necega drugog ne znam znam samo da na njegovim podesavanjima ima samo ukupna km,pa kada ga resetujes onda imas casova voznje od tog reseta,predjenih km od tog reseta,i ta potrosnja km/l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je potrosnja dok nisam promenio ECC bila 13.5km/l po gradu a sada je 11.5 -12km/l sad ne znam da lije to do promene ECC ili do necega drugog.Sipao sam uvek na OMV i sada zadnja dva puta sam sipao na MOL ali eto povecala se potrosnja goriva.

Menja se racunanje potrosnje sa promenom mapa u kompu, meni se takodje promenilo. Ne toliko u realnosti koliko vizuelno na kompu, pogotovo je razlika primetna kada vozilo stoji u mestu pa se menja prosek potrosnje.

Kako se kod tebe to promjenilo..., majstor ti promjenio? kolko je koštalo...itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...