Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ne ..

Ako poznajes Beograd isao sam Pop lukinom preko Brankovog mosta na Novi Beograd , bez stajanja do semafora za tc Mercator gde sam i slikao board .... doduse bilo je 10 h pre podne, nema guzve, zeleni talas, brzina oko 55 - 60 km/h kao i ostali ucesnici u saobracaju ... i sada drzi + - 19km/L ...

Inace potrosnja po boardu ( a i po dzepu ) putovanja na more je u proseku 23 km/L ... bilo je epizoda nizbrdo bez gasa ( brzina 120km/h) 25.2 km/L i uzbrdo ( brzina 70 km/h) 20.0 km/L ali ova potrosnja od 29.8 km/L je prevazisla sva moja ocekivanja bez obzira da li je board poludeo ili laze ... u svako slucaju prija za oko  :thumbsup:

da budem iskren primetio sam u poslednje vreme da nesto mnogo manje idem na pumpu ( manje mi zuta lampica bode oko ) ... mislio sam zauzet sam poslom pa ne pratim svako stajanje na pumpu :w00t:  ali evo ovo me razuverilo da nisam pobenavio ;)

kazu stari majstori " oce to tako pre nego sto crkne " .... valjda nisam te srece  :no

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam BG, ali nevažno, to je bila mala zafrkancija. ;)

Ja sam sretan kad mi padne nazad na 16.4 km/l, inače se drži oko 16 po gradu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mog apsolutnog rekorda od kad je Stilo kod mene.

 

Batajnica - skretanje za Divčibare na Ibarskoj:

 

IMG_0048.jpg

 

U nastavku Vrujci preko Divčibara i povratak Ibarskom uz malo gužve i obilažanja:

 

IMG_0055.jpg

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remap je čudo, kad kažeš ljudima da manje troši, reakcije su tipa: "kako da ne", "ma jeeeste", "foliraš" i sl. Moj rekord na Puntu je 3,4 lit, Bgd - Sijarinska banja, sve magistralnim putevima, ali su tih 300-320 km. trajali 6 celih sati (pros. brz. 52kmh).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne znam šta bih rekao da je zalužno za ovaj rezultat.

 

Ali definitivno remap, veliki servis ili gume.

 

Nisam ni ja nešto žurio, gledao sam da vozim 70-100 koliko god je moguće, ali naleti neki šleper, traktor, uspavana žena i tako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vam verujem za te rekorde.Moj rekord sa ovim Stilom je 4.4 tako da me ti vasi rekordi nisu cak ni iznenadili :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, spremaj neki remap za onog 1.3 Multijeta. :laughing:

 

EDIT: Dante i ja sam uspeo da dobijem oko 4.5l kao najnižu potrošnju.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabrika sa 500L i mislim da je to sasvim dovoljno.

 

A i šta će ti remap, taj 1.3 toliko u gradu troši :p:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo na nešto jače ako već može i sme da "nabaci" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi sa kolegama iz Osijeka kako su zadovoljni, priča se da nije pravi način, ali ja i dalje ne mogu da sažvaćem da na dva potpuno ispravna automobila može ista mapa drugačije da reaguje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaćemo da odradimo ono što predložiš pa da vidimo kako se ponaša. ;) Naravno, prozboriću koju sa kolegama Dinom i Draženom da vidimo šta je kod njih odrađeno i kakva su im iskustva. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je proslo od remapa tako da potrosnju jos necu komentirati. Prije koji dan smo nasipali pun spremnik i resetirali board i sad se vrti na 5.5-5.6 prosjek po gradu. Isto kao i prije, a jos je tu 195 guma i nije bas da vodimo brigu o stilu voznje tako da meni je to neka realna brojka.

Na otvorenoj cesti apsolutni rekord s Puntom mi je bila relacija Osijek-Split-Osijek preko Bosne. 3.3-3.4 l/100km po boardu, a pun spremnik mi je izdrzao tamo i nazad. Neki ljudi mi jos ne vjeruju da je to istina :D

Sad jedino ne razumijem na sta se odnosi ovaj dio da nije pravi nacin i da je ista mapa?

Edit: Axicu pitaj slobodno sta god te zanima :)

Edited by DinoG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na vas sam mislio :)

Često vrti priča da za svaki auto mora unikanta mapa da bude. Jeste da mora da se pogodi broj kompjutera, raspored mapa i ostalo, ali najplastičnije rečeno ako kod mene dobro radi recimo 1.3bar prtitiska na 2500rpm mora i na drugom Stilu ako je ispravan. Naravno po mojoj logici, ne kažem da sam u pravu :)

 

Zato smatram da je najbolji način ako vama ta mapa odgovara da Axic ode kod istog tunera i traži apsolutno isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja nesto upucen u to tako da mi ta tvoja logika ima smisla, a sad jel zapravo tako ne znam.

Ovih dana sam se naslusao svakakvih prica o razlicitim chip tunerima s ovih prostora, ali to je vec za neku drugu temu pa necu ici u daljnji off :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam po profesiji programer i veruj mi da barem jednom nedeljno objašnjavam ljudima zašto ista stvar ne može da radi kod mene i kod njih razilčito ako nam je sve isto :) Zato mi je malo i teško to da svarim.

A ja sam kod sebe prepisao mapu od kolege Undergrounda i zadovoljan sam jako. Ali kao što kažeš, to je već za neku drugu temu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi motori se različito ponašaju a neće ovi naši tinedžeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dino i svi ostali:

Da li ste gledali skeč Pervana kada prodaje peglicu, pa objašnjava koliko mu izdrži jedan rezervoar :D Mnogo je jako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

608 km, 32.4 l naravno do cepa. Prosecna potrosnja 5.33 l, oko 60% magistala+malo AP, 40% grad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što bi prodavali kola kada vam smešno troše ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne trose smesno ali u odnosu na jugo koji potrosi sve sto sipas nevezano sa tim kako, gde vozis ....

punto je kralj .... zna se koliko trosi, + - 10% u zavisnosti od saobracaja, stila voznje i ispravnosti motora i to je to... 

punto je vec 4-tu godinu kod mene i nemam nameru jos da ga prodajem ...

ako ga i prodam ciljna marka je jopet Fiat bez obzira na mane ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pokvari se 10 puta za to vreme. Jugiša, nepopravljiv si :D

Šta ti je sada sa jugom, nešto mu malo više fali :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...