Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

kratke relacije od 3,4 kilometra od starta sa hladnim motorom daju obično duplu potrošnju u odnosu na otvoreni put

meni je isti auto u jednom velikom gradu sa mnogo semafora i gužvi za dva litra trošio manje u ukupnoj dužini relacije od 30ak kilometara,nego sad u malom gradu do posla oko 3 km,i vraćanje s posla

obično je za benzinca srednje kubikaže potrošnja oko 10,11,12 litara pa i više u gradu ali mnogi to neće da javno priznaju,tako da se mnogo ne uzbuđuju oni koji izmere takvu potrošnju,povećana potrošnja na otvorenom putu je razlog da se traži uzrok(i majstor)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da budem iskren ni ne gledam potrosnju, dok sam vozao na plin znao sam odprilike, a sada na benzinu ni ne pratim, ali trosi oko 10 12 litara benzina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam tačno meri potrošnju na ovaj način:

kupim tačno 5 litara benzina u kanticu od 5 litara(ne dam da mi zaokružuje u dinarima ionako plaćam karticom)

kupim još jednu kanticu benzina

vozim dok ne crkne i sipam ovu kanticu od 5 litara tačno označenu(prethodno baždarena menzurom),poništim kilometražu i ponovo vozim dok ne crkne

tačnu potrošnju izračunam formulom količina goriva(ovaj put 5 lit) podeli se sa pređenim kilometrima x100

uvek,ali baš uvek sam imao veću potrošnju kad sam sipao direktno u rezervar tako da je očigledan zaključak da pumpadžije kradu redovno zato sipajte u proverene i sa obeleženim nivoom kantice ,imaju neku šemu ,čini mi se na početku istakanja da brojač krene a gorivo ne ide,ili kad kao fol se okrene da vidi šta se dešava,prekine pa nastavi

definitivno neko mora stati na kraj tim lopovima,NIS tu prednjači i dalje,to je bagra lopovska(moram da priznam da mi njihovo gorivo još najbolje odgovara),a privatnici-strašno

šta reći,imao sam prilike da točim, ranije,na dve tek otvorene pumpe-mol i lukoil-potrošnja tad minimalna,nakon sedam dana odem na lukoil vidim majstore otvaraju aparate za točenje-na pitanje šta rade odgovaraju da popravljaju...pa šta imaš popravljati nov tek montiran aparat sem da ga nameštaš da krade...isto sam video na molu mesc dva nakon otvaranja....srašno,strašno.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako kako oni voze i ja mogu da postignem toliko malu potrosnju, jednom prilikom sam uspeo da postignem 3l/100km kad se preracuna... Ali to nije voznja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Stilo jtd 85kw trosi od 4.7-10L u zavisnosti od voznje... Obicno je grad, dnevna guzva plus klima najjaca varijanta i to oko 8L, ako se doda malo gazenja od semafora to skace odmah na 10... Kad vozim ibarskom ubedljivo najmanje cak i sa preticanjima... 4.7.. I naravno autoput 130-160km/h prosek oko 6-6.7L...

Na 180-190 vec kida i sa potrosnjom a i sa zvukom.. Definitivno fali 6 brzina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako kako oni voze i ja mogu da postignem toliko malu potrosnju, jednom prilikom sam uspeo da postignem 3l/100km kad se preracuna... Ali to nije voznja...

Baš me zanima koji je to način (detalji) vožnje da se postigne tako mala potrošnja...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako kako oni voze i ja mogu da postignem toliko malu potrosnju, jednom prilikom sam uspeo da postignem 3l/100km kad se preracuna... Ali to nije voznja...

Baš me zanima koji je to način (detalji) vožnje da se postigne tako mala potrošnja...?

Petom brzinom 50km/h van grada... To sam jednom tako vozio jer je drug imao nekih problema sa svojim autom pa sam se ja zafrkavao i pokusavao da potrosim sto manje... Ti rekordi sa postizanjem minimalne potrosnje su cista glupost posto znaju da voze po autoputu 70-90km/h, ne voze uopste koliko je maksimalno dozvoljeno...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko koliko trosi punto mk2 1.9D u gradu?

Ne varira mnogo, između 6 i 8 litara u zavisnosti od načina vožnje. Može da se spusti na 6 ako se pazi, ali baš mora da se pazi. Vozio sam 2 godine firmin Van sa tim motorom (Mk2) i nikad nisam uspeo da prekucam 8, koliko god ga gazio, a moraš ga gaziti da bi iole normalno išao... U prilog tome (načinu vožnje) govori i činjenica da su se majstori u Stojanovu krstili kad su otvorili motor da urade generalnu posle te dve godine, u neverici šta sam uspeo da mu uradim za ~60.000 pređenih kilometara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc ako je neko imao slicnu situaciju. Naime kupio sam zeni punta 1.2 automatik 16v 2002 nakon 2 dana voznje na bordu pise da je potrosnja prosecna 12,5 litara. Prosto mi deluje nemoguce pa pomagajte ako znate

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znači da 12.5 kilometara (prosječno) pređeš s jednom litrom goriva, a ako je upitanju gradska vožnja u prosjeku si... to znači: 100/12.5 = 8l/100km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo JTD, po bordu, na pređenih 440km prosečna potrošnja 5.4l mešovite vožnje (70% grad). Opadne vikendom, a radnim danima u vožnji kuća-poso, poso-kuća se popne na 5.9l.. ja zadovoljan, samo da čep-čep potvrdi podatke sa borda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

na kanticu ja nemem board...

3.47l 50 km... bezolovni... a tek da ima super obican bilo bi i 60...

Share this post


Link to post
Share on other sites

cca550.jpg

moj Punto 1.2 8v 10 godina i 150 000 star, na 195/50/15 sporting kotacima :) ravan otvoren put

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čačak - BG, 140km magistralom, peta ~110, dovoljno obilaženja, sa 1000 dinara, iliti 6.8 litara.

4.85 l/100km, 1.9 JTD sa Eco mapom, 205/45 R16, 80 kila muzike, dve osobe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Punto abarth

Svaka čast.. Meni kompjuter prrikazuje dosta manje... Ali to je verovatno zato što sam ga skoro kupio, dosta raduckam oko njega, dosta radi u mestu, a vozim ga na kratkim relacijama...

Ali kako god, mislim da mi malčice više troši, nego većini ovde, koji su se hvalili... U svakom slučaju odradiću čišćenje dizni kod majstora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ ovo je minimum ikad izmeren, a da je u pitanju voznja, a ne spustanje nizbrdo ili tako nesto. Moj board ne odstupa vise od 5%, jedino ako NIS ne toci vise nego sto kaze :)

u gradu mi je standardno 15 km/l. Zimi 14. Relacije ispod 10 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 5 na otvorenom, između 7 i 8 u gradu, zavisi... To je realna za stock auto, ne znam šta piše na fabričkom papiru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta da ti kažem...

IMG_4953.jpg

Druze i meni pokazuje 12.8 ili 12.9 km/l po gradu.... Jesi li pokusao da otkrijes u cemu je stvar...?

Edited by sexoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu velike filozofije...

Vidi potrošnju po knjižici, pa izračunaj...

potr.jpg

Mada meni sad pokazuje 14,4... Jer sam počeo da vozim na malo dužim relacijama, a ne samo po gradu...

Ali mi je majstor u svakom slučaju preporučio čišćenje sondi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene sa 1.9JTD u gradu ne ide preko 7L nikada, a vozi se kako sam raspolozen, nekad zurim, jurim, nekad kao penzos.

Otvoreno, ispod 5L provereno, 100km/h, 5om lagano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...