Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

 

 

Potrošnja od kad sam uzeo auto se vrti oko 7,3~7,6l

 


generalna potrosnja za zadnjih 50 000 km (oko 60% lokal + otvoreno) mi je oko 6,7 l/100 km.

 

Koja vam je prosecna brzina na bordu za navedene vrednosti?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 30-tak km/h mislim.


Evo kad se uhvati neki lepši prosek...

Evo može i Delta dosta niže kad se izađe iz grada i vozi koliko toliko normalno.

 

 

IMG_20140805_190205.jpg  IMG_20140805_190211.jpg  IMG_20140805_190236.jpg

 

loše se vidi zadnja slika - 69kmh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je trenutno na bordu prosek 7.4 na predjenih ~3000Km pri prosecnoj brzini od 31 Km/h.
Pitam za prosecnu brzinu da bih mogao da odredim udeo gradske/otvorene voznje u ukupno predjenoj kilometrazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar vi sto upisujete svako tocenje nemate i te podatke?

Salim se naravno :thumbup:

 

Mislio sam za trip A -Avg Cons. sta pise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko troši?pa potroši sve što joj sipam,još nikad do sad nije vratila ništa :D Bunila se jeste na gorivo sa nekih pumpi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ljudi, kako uspevate ovako male potrošnje. Meni (doduše Vrbas) u gradu Alfa troši oko 10l. Danas sam tenkirao do čepa. 174km, od čega je 100 otvoreno, ovo ostalo grad, sipano 14,97l. To mu dođe oko 8,6l/100km mešovito. Neka bude neka mala tolerancija pri sipanju ~ 0.5l, dakle 8,5l/100km.

Edited by Kosovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

156, 1.9 JTD 16V 103kW. Kad sam išao za Grčku, Crnu Goru, oko 6-6.5l je potrošnja, ali čim krenem po gradu, nema granicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bre ne znam. Mnogo je to cak i kromi treba gas da bi ubila 9-10l po gradu. Mozda su ti kratke relacije, los stil voznje, dizne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa relacije su mi sve (po gradu gledano) 3-4km, pa gašenje. Stalno je 'ladan. Korekcije dizni su u granicama, tako da jedino ostaje da ga kratke relacije zezaju. Mada, kolega sa foruma ima isti motor samo SW 156, kaze po BG grad nikako ispod 9l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje je to dosta. Meni je taj motor u malčice laganijem autu trošio oko litre manje po Beogradu i to "jake" vožnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje je to dosta. Meni je taj motor u malčice laganijem autu trošio oko litre manje po Beogradu i to "cile" vožnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to "cile" vožnja, znaš koliko ja još moram da se trudim da dostignem taj level.

Share this post


Link to post
Share on other sites

'bem li ga. Nije uvek čista 10, ali često se kreće oko toga. Prošli put sam baš računao, samo grad (isto čep metoda) ispalo je 9,2l/100km. Još jedino da probam sam da punim, jer kažem na pumpi "sipaj dokle god može", a da li tako urade, nisam kontrolisao. :) Na otvorenom (bar do sad) je bio uvek korektan. Uvek oko 6l, malo jače ako stisnem malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande Punto 1.3 Mjet 55 KW

 

Sarajevo - Beograd - Sarajevo preko Šamca, auto putevima brzina od 120 do 170, pretezno 140-150 km/h po brzinomjeru, 4 putnika, prosjecna potrosnja tačno 5l nafte

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni forumska diskusija (osim ako se ne salimo) bi trebalo da izgleda ovako:

 

Sad u stilu ata. Najveću grešku su napravili oni što su se zaletili pa kupili dizelaša. Em zimi ne pali, em skuplje gorivo, em se stalno nešto kvari na tim dizelašima, stalno neki ventili, filteri grejači, plivajući ronjeći zamajci. Najbolje su prošli oni koji su kupili 1,4 benzin. JER SU TAKO HTELI. I briga ih što je tebi super tvoj 1,3. Super je i moj 1,4 meni. Na minus 40 ja sednem i upalim i vozim, a ti trči po aditiv.

 

 

Sto ne bi palio? I sto bi trcao po aditiv - za normalna goriva nema nikakvih problema! Osim ako NIS ne napravi debelu gresku kao prosle godine, nece biti nikakvog problema sa dizelasima...  Ako je glavni  razlog sto je benzinac bolji - to sto pali na -40, bolje to ne navoditi kao razlog... jer i nije bas neki razlog... jer ne znam gde ces naci -40 u normalnim uslovima??

 

Najniza temperatura u Beogradu u poslenjih 20 godina je bila -18.2 stepeni, jedino ako zivis ili zimi cesto ides na Pestersku visoravan naci ces na slicne temperature... ako se bas potrudis... ;)

 

------------------

 

Sto se tice citiranja izvora - to se ovako radi:

 

 

temperature.jpg

 

Izvor: Republicki Hidrometeoroloski zavod

http://www.hidmet.gov.rs/ciril/meteorologija/stanica_sr.php?moss_id=13274

 

 

 

"Најнижа температура од  - 39.5оC, измерена је 13.01.1985. године у Карајукића Бунарима на Пештерској висоравни"

izvor: http://www.hidmet.gov.rs/ciril/meteorologija/klimatologija_temp_rezim.php

 

 

--------------------

 

U sustini razlog - "JER SU TAKO HTELI" - je jedini pravi i merodavni... ;)

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj nisam dugo bio na forumu pa sam malo zaboravio ko je ko. Ti si onaj što mu auto troši 2 litre na 1000km. Izvini što sam te uopšte spominjao, nemam nameru da se raspravljam sa tobom. Zaista izvini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bi bilo dezinformacija - nije bas 2... to moze samo nizbrdo... a u stvarnosti moze da ide do 3,4- mada samo kad se bas potrudim... U proseku je 5,2 litara, mereno na oko 15.000 km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...