Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Zavisi koliko slajfuje. Nije isto ako samo u petoj pri potapanju prokliza ili kliza u svakoj brzini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuu kad se setim ko klinac, sa Renoom 4 nismo mogli pevom uz brdo da izadjemo :D

Ooo da, imamo iste uspomene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahahahah svi imaju iste uspomene sa renoom4 :D pricao mi cale kad je isao na sluzbeni put,kaze da je auto video uzbrdicu pre njih :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je na zastavi 101 lamela bila dobra ali kompresija je bila takva da je trosio 1l ulja na  500 din plina... i izbacivao ulje na auspuh na ravnom nije bilo trika da ide preko 60 a uzbrdica uh.... vecinu sam morao da teram u rikverc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se čini da proklizava u drugoj brzini kada više stisnem gas, mada nisam 100% siguran, ali nekad ne osetim da povuče a čini mi se da obrtaji odu gore, dok u trećoj uvek povuče dobro. Vozim najviše po gradu, tj. naseljima gde često menjam brzine (druga, treća), a potrošnja je između 9 i 10 pri laganoj vožnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klizanje je poželjno samo ....... sad će mladoženja.

Sve ostalo je za zamenu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

reno 4 je imao 900 kubika .... peglica 600 ... kod nje je stalno uzbrdica ...

ali zato je trosila ( kada niko o tome nije vodio racuna) ispod 4 na otvorenom u gradu oko 6 mada je isla i do 10 kada nije valjao karburator.....

beograd-istanbul-beograd prosek 3,3L/100, dvoje u kolima, 14 sati u jednom pravcu sa granicama  :laughing: prava pustolovina :unworthy:  ....

usunjas se iza slepera( kada ga stignes ) pustis gas a vazduh iza slepera te vuce kao prikolicu .... potrosnja 1L ....   :smoke:

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji išli Fićom u Solun 4 puta, a Trabantom sigurno bar 5,6 puta i 1 u Istambul.  :laughing: 4 osobe u kolima  :laughing:

Edited by Bogisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

reno 4 je imao 900 kubika .... peglica 600 ... kod nje je stalno uzbrdica ...

ali zato je trosila ( kada niko o tome nije vodio racuna) ispod 4 na otvorenom u gradu oko 6 mada je isla i do 10 kada nije valjao karburator.....

beograd-istanbul-beograd prosek 3,3L/100, dvoje u kolima, 14 sati u jednom pravcu sa granicama :laughing: prava pustolovina :unworthy: ....

usunjas se iza slepera( kada ga stignes ) pustis gas a vazduh iza slepera te vuce kao prikolicu .... potrosnja 1L .... :smoke:

Kaži kad bi mogao da se zalepiš na 15cm iza šlepera potrošnja goriva bi bez malo bila ravna nuli. Otpor vazduha bukvalno da i nepostoji.... al ako takne kočnicu ode sve u q! Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peglicom u Istanbul? Kakva je to pustolovina :)

i to dvaput  :laughing: .....

hteo sam da se zakacim kanapom za branik al nikako da dobro zabacim lenger .... zato sam drzao odstojanje jedno desetak metara ... ako zakoci da mogu da prikocim i podvucem se ispod prikolice  :laughing: i izadjem ispred slepera  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :unworthy:.....

mima je vozio Ficu 750ccm ovo je Fiat 126 p 600ccm

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja majka sa jos cetvoro ficom u pariz. Divim im se do imbecilnosti. Jednom jr nas petoro ortaka selo u drugarovog ficu pre 10-ak godina. Mislio sam da cu umreti od klaustrofobije a ja nisam klaustrofobican

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se puta kvario ?

A i ulje se manjalo na 5000 i manje km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...