Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

- uno mk2, 1.5 plin, cista gradska okruglo 13l.

- letos je to iznosilo 11.5-12, zustrije voznje.

- na otvorenom uz zustriju pije oko 10-ke plina

- najmanju potrosnju sam postig'o na benzin letos, magistrala... =6,3l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letos mi je trosio strogo gradska voznja sa izuzetno kratkim relacijama od 6,5-7,5 l/100km.Sad po zimskim uslovima voznje trosi od 8-10 l/100km.Rezervoar mi je uvek pun do vrha i moj princip je predjem od 100-200km pa opet punim do vrha i uvek znam tacnu potrosnju.Board i ne gledam,samo cinjenice.Otvorena voznja ide od 5,5-6,5 l/100km.Na otvorenu sam testirao magistralni put.Auto put jos uvek nisam.

Auto je Punto 1.9 JTD i gorivo sipam iskljucivo na lukoil pumpi.

Da li negde gresim?Da li je to normalno za moj auto?Da li mogu nekako to da promenim?

Da napomenem da je na autu sve fabricko i nista budzeno i da nema problem sa vucom,radom i sl.Ide ko lud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče ove zime u periodu od 29. novembra do 8. januara mi je prosečna potrošnja bila 5,68 na uzorku od 1386 km. Kad je krenulo malo hladnije vreme skočila je i potrošnja, odnosno u periodu od 8. januara do 18. februara potrošnja je 6.24 na uzorku od 1156 km. Ovi datumi su datumi kad sam sipao pun rezervoar, a pošto svako dosipanje evidentiram tad sam mogao da napravim presek. Bar 80% ove kilometraže (a možda i više, to je više odokativno) je na otvorenom putu. Nije auto mnogo radio u mesto (fazon da se pola sata čisti sneg dok auto radi :) ). Inače je ukupna potrošnja od kad sam počeo da evidentiram tačno 6.09 na uzorku od 9.608 km, a tu ima i gradske vožnje i otvorenog puta a i autoput-a.

Auto je Stilo 1.9 JTD. Možda je bitno da napomenem i da sam uglavnom sam u autu, eventualno je tu i suvozač, tako da verovatno i to igra ulogu.

PS: Kad kažem gradska vožnja tu mislim na Novi Sad, tako da nisu beogradske gužve, ali ponekad se desi zaglavljivanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

10l strogo lokal,tipa 1,2,3 pa opet 1,2,3... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa 13 l plina skočio na 15 ali evo kako je otoplilo vraća se u normalu, ma nije plin problem već mi je na onom minusu gutao benzina to je čudo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muci me ovo pitanje danima. Kolika je potrosnja kod vas koji ga vozite. Recimo dal neko vozi 70% grad 30% otvoreno? Koliko je isplativiji 1.2 sa ugradjenim plinom?

Grande Punto 1.3 Mjet

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cu ti reci koliko trosi 1.2, 16 v pa ti sam uporedi... Ciste gradske voznje po normalnim uslovima (bez snega i voznje drugom brzinom svo vreme) potrosi od 9 do 9.5 litara plina, tj za 1000 dinara predjem od 150 do 160 km, kako kad... sad, ne znam koliko se razlikuje 1.2 motor u bravu od 1.2 motora iz grande punta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni GP sa 1.4 troši max 9.5l plina samo po gradu, tako da mu to dođe oko 1650 din 250km.

Na otvorenom oko 7l, što mu dođe oko 1200 din za 250 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam najblizi postavljenom pitanju.

Vozim GP 1.3 mjt 66kw (sa 6 brzina ako je bitno), otprilike 80-90% gradska voznja prosecna potrosnja 5.7 litara.

Sve cene znas pa izracunaj sta je isplatljivije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ti taj GP sa 6 brzina trosi po onom minusu toliko ili kada je neka normala sa temperaturom,posto meni kako je pocela da raste temperatura,poceo je i da smanjuje potrosnju,pa je sa 10,4 na onom minusa,pocela da spada i sada je na 9,6 i dalje pada,u pitanju je strogo gradska voznja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, kada je bio onaj najdeblji minus nisam ga vozio, sedeo je u garazi. Mislim vozio sam ga zimi na temp. u minusu ali ne bas u periodu kada je islo ispod -10 stepeni.

Naravno da potrosnja skoci na velikom minusu jer motor trosi mnogo vise goriva da bi postigao i odrzao radnu temperaturu, pogotovo ako su krace relacije u pitanju.

Iskreno 10L mi zvuci puno mada ko zna... A kolika ti je potrosnja u normalnim uslovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja sam ga kupio krajem januara malo pre tog velikog minusa,jesam prelazio sve kratke relacije do 10 km,i motor se maltene ni ne ugreje,auto se vozio skoro svaki dan,sada koliko vidim spusta potrosnju svaki dan na relaciji do posla znaci oko 8 km za po 0,1 do 0,2 l,i kao sto napisah bila je 10,4,sada je pala na 9,6,pa cekam dalje,praticemo pojavu,i na onom minusu se auto ni ne ugreje tj temperatura je malo iznad donje pocetne crte,sada je vec druga prica,zagreje se posle 2-3 km i drzi temperaturu,ovaj uzorak merenja je na otprilike 400-500 km...iskljucivo gradske voznje.....ne bas po spicu ali sa dosta semafora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je prosecna potrosnja u gradskoj i na otvorenom putu, Bravo 1.6?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi od dosta parametara,kao sto su stanje vozila,kvalitet goriva i sl. ..bar ja to tako kapiram - kod mene je konkretno po gradu 9.4l a na autoputu trosi ispod 7l pri brzini od 110km/h. Sipam euro bmb...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grad 8.5-11 l u zavisnosti od temperature, guzve.

Magistrala (prosjecna brzina cca 60-70 km/h) 6.5-7l

Auto put(110-120 km/h) 7.5-8 l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po onom paklenom minusu variralo od 10-12 l/100km. Sa ovim lepshim danima se stvar vrac au normalu 8,5-9l/100km. Auto je ovaj iz garaze ispod avatara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta meni pokazuje board na alfi. Kada se meri ručno od čepa do čepa, rezultat je još viši! Tačno je da su to bili minusi, ali opet nije malo.

160220121790.jpg

Sada mi pokazuje na boardu nešto oko 8.5-9 , ali opet kako god okrenem da ne lažem u gradu mi tuče 10 litara, i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi je puno Banjo ovih 10.7,mada je BG u pitanju pa je sve moguce.

Meni je bord pokazivao 8.1-8.2 tokom onih bas hladnih dana,sada kad je otoplilo nisam proveravao,ali pre zime mi je trosio izmedju 6.5 i 7 litara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

grad 13 l i to opusteno . a leti oko 11-12 pod klimom. tng je u pitanju

na otvorenom 8-10 u zavisnosti od voznje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ChobbyNS: Ma brate, nije to isti motor! Taj kod tebe je dosta ekonomičniji, i kod drugih je ista situacija sa ovim JTDm... Najduže što sam išao je bilo je do NS-a, i bilo je malo vožnje kroz grad itd... Od čepa do čepa nešto malo ispod 6 litara, a lagano sam vozio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas cudno,maltene isti motori,5 konja vise i odma' veca potrosnja.

Majku im 'talijansku :rolleyes:

Ne znam da li su konstrukcijski isti motori?

Znas sta,mozda ti se alfa jos nije razradila pa zato vise trosi :thumbup:

Edited by ChobbyNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...