Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Menjač daleko kraći i od Punta 1.9jtd i od Stila. Vrlina,živahan po gradu, mana,veća potrošnja pri većoj putnoj brzini!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jok cim opalis po visem broju obrtaja opali te i potrosnja ... nije uopste bitna kojom brzinom ides

nego .. da li neko sme da izbaci potrosnju ovih dana na spoljnoj -18C ..... subjektivni osecaj (kako kazu na tv)  -30C

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mogu da slikam, mrzi me, ali po sipanju mi je oko 8l/100km sigurno, možda i nešto jače. Regularna letnja potrošnja mi je negde oko 7,2 - 7,5l/100km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja smejem, nesto oko 9.5l, sve relacije od po 1-2km i tako oko 40km dnevno, ne znam kad sam do juce video da se kazaljka temperature mrdnula sa nule, juce se malo duze vozio i naravno dosao na radnu temperaturu i potrosnja bila 6l, inace na -18 posle 6-7 sati stajanja na otvorenom okolo kilometrima sve njive, upalio kao i na +20, inace tako pali svako jutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj pali dobro, u garaži je, a moje relacije nisu baš toliko kratke. Negde oko 10km su, ali za to vreme on dođe do nekih 65 stepeni npr, nikad do radne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko sme da izbaci potrosnju ovih dana na spoljnoj -18C ..... subjektivni osecaj (kako kazu na tv)  -30C

 

 

26. decembra resetovan TripB, a ovaj snimak je od 31. decembra.

Sve je gradska voznja, uglavnom u vecernjim satima, ali bilo je par puta i u najvecem spicu, od 15 do 17h, bukvalno sve prva-druga brzina - ludnica

Do 31. decembra 76 predjenih km, prosecna brzina 16km/h, prosecna potrosnja 8.6l

 

Sada ima 142km, prosecna brzina 17km/h a prosecna potrosnja isto 8.6l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još uvek mi je potrošnja ispod 10L/100km sa prosečnom brzinom od 42km/h.

Kao što vidite, ko je pratio, održavam prosečnu brzinu bez obzira na uslove i to što je auto na Tajgerkama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih ledenih dana potrosnja bogami ide i do 9l na kratkim relacijama od po 5-6 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitam se gde je onaj clan mislim da se zove Deja ili tako nesto kome auto uopste ne trosi .... bas me zanima da li ce on postaviti svoju nepotrosnju ovih dana na -18 ....

meni bord pokazuje 8 litara al sam nesto skeptican ... mislim da ce pre biti oko 9 u proseku ....

31 12 sam ga upalio prvi put oko 22 h bord je pokazivao 8,8 km/l ( temp je dosla do pola i ni makac vise i posle je pokazivao 13km/l ) ...

kazem "pokazivao" nisam bas siguran u njega mislim da se i on zaledio ... :thumbdown:

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejica ... njemu auto toliko malo trosi da nema potrebe da trosi drva kuci, sad zivi u kolima, ali je precvikao kabl za internet pa ne moze da dodje na forum :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bimaxa bih voleo da čujem još.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam zadnji put sipao za 3000 dinara po ceni od 143 dinara po litru i presao sa tim gorivom oko 430 km i po debelom minusu sam vozio i dosta je radio na leru zbog problema sa sajlama od menjaca,oko 10 minuta radi u leru da bi popustile sajle i tako mogao da menjam brzine,pisao sam u mojoj temi

danas sam isao do arandjelovca i nazad ,prosecna potrosnja je oko 4.4 litre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pk- Zlatibor, po Zlatiboru, Tornik, Arilje, V.Banja-Pk, potrosnja....... Jtd je najbolji na svetu :)

Pretovaren, 4osobe, koferi i torbe po krilu...5l

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima kožnu garnituru, masažere, grejače za ostarele koske, sad zivi u kolima, ali je precvikao kabl za internet pa ne moze da dodje na forum ... 

cekajte pa Dejica onda nema android telefon ... a zato ga nema  :unworthy: ......

juce se moja potrosnja vratila u normalu 14,5km/l ... nema guzve na ulicama ( osim oko TC USce :thumbdown:  ) zeleni talas .... idealno ... e da je svaki dan tako ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se potrošnja povećala simbolično,sada je 17,0-17,4 km/l (zboga rada od par minuta u mestu), potvrđeno na pumpi jer čim pređem 150-200km, dolijem do vrha (da preliva). Nemojte sad da poredite auta teža po 250-300kg sa Puntom,on tek malo prelazi 1000kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejica ima lap top sa 486 procesorom i vezan je na mrežu preko LAN kabla, kabal je precvikan i nema neta. I njegova 486-ca je brža od svakoga Pentium 2 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...