Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Evo sinoć išao do Ns i reko daj da poništim potrošnju pa da vidim šta i kako. I rezultati su sledeći: 120km pretežno otvorenog puta (išao sam starim putem) strogo penzionerske vožnje u cilju postizanja što niže potrošnje i prosečna potrošnja mi je ispala 3,9 l. Iskreno koliko sam se vukao mislio sam da će biti i manje al eto toliko je. I ubeđen sam da manje od toga ovaj auto ne može. Sulude su one priče da ovaj motor troši ispod tri litre itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se u subotu po onoj kisi vracao iz BG-a, u autu 3 osobe pored mene i gepek pun stvari i u jednom trenutku sam prebacio na trenutnu potrosnju i bas se zabrinuo...Pri brzini od 105, 110km/h trenutna potrosnja je isla od 5.7 pa do 6.5 l

 

Letos sam isto tako, da kazem, natovaren isao i bas gledao potrosnju...na 100, 110km/h nije isla preko 5.5... Secam se bas da je bila 4.8 pri brzini od 100km/h...

 

E sad, da li je na potrosnju vreme imalo neki uticaj (letos sam se vracao po suncanom i suvom vremenu) + zimske gume ili se nesto iskundacilo, ne znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jasno mi je to :)
Pogotovo posto je voda bila po autoputu, po kolotrazima...

 

Ali opet, na kraju kada sam pogledao generalnu prosecnu potrosnju bila je 5.5 :/
E sad, neko tu debelo laze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni prosecna u zadnjih 286km mereno i po bordu i po pistolju 8,85, a inace se vrti tako oko 8l, i ispravan mi je auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel vam se čini da vam auta idu bolje kad je niža spoljna temp,?

Inače potrošnja mi je nepromenjena,oko 6lit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancia Lybra 1.9 JTD, 115ks

na predjenih 25.017 km, prosecna potrosnja 6.02 l/100km. Poslednjih godinu dana, potrosnja se pogorsala zbog porasta udela gradske voznje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vicent, Mali off. Cuveni Sumi je jos davno rekao da se idealan rad motora i potrosnja stvaraju na temp izmedju 10 i 15 stepeni. I nije nista omasio :D

A meni inace trosi 7.9 litara, ali mi ne radi termostat kako treba :)

Stilo 1.9 mjtd 120ks

Edited by Multijet forever

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pitao sam oprezno,da neko ne pomisli da bulaznim. Na ovom jtd-u je baš primetna razlika (na prethodnim mnogo manja)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel vam se čini da vam auta idu bolje kad je niža spoljna temp,?

 

Pa ne znam da l' idu bolje, ali je meni svakako bolje kad vidim one sto se mrznu napolju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim punto mk2b ... pocetkom zime kao da mi vise trosi... letnje i zimske gume su mi iste ... jedino su celicne na zimskim a alu na letnjim... pred zimu radio je radjen i mali servis... sam sam to radio.. nisam menjao svecice ... mislim da je vec vreme po predjenim kilometrima.. ali ne osecam to na kolima.. predhodne zime nije toliko trosio... zato se bunim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svećice mogu prilčno da povećaju potrošnju,a da motor radi normalno. Nemoj da se iznenadiš ako im je zazor 1,5-2 mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti mnogo faktora, los benzin, neispravan termostat... Ne mora da znaci da je do neke mehanike.

A i sto vicent kaze, svecice znaju bas da povecaju potrosnju ako su lose...

Edited by Multijet forever

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vicent: Ne grešiš ni malo. Sigurno i lepše poteže verovatno i za nijansu manje troši.

 

Nevezano za to ima li još ko trip da je auto extra tih kad ga teraš po snegu....prosto ti dođe da otvoriš prozor i slušaš. Koliko priguši zvuk... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nevezano za to ima li još ko trip da je auto extra tih kad ga teraš po snegu....prosto ti dođe da otvoriš prozor i slušaš. Koliko priguši zvuk... :D

A jesi provalio kako auto bolje ubrzava kad je podignut na stubnu dizalicu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...