Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ljudi,

 

Moja aute: Stilo SW, 88kw, MJTD, 205/55/R16 i trenutna potrosnja 8.7-8.8

 

Kolega: Ford Mondea 2013, dizel,  juce sam gledao, gazi ga ima 140 HP i trosi 7.8-7.9

 

Gde ja gresim????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni mondeo po gradu trosi oko 8 l...zavisi koliko mi je noga teska :) i koliko sam natovaren :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa merim svaki rezervoar od pocetka, i to je otrilike po svakom rezervoaru.

Ture su Karaburma - NBGD, termostat jeste otvoren, jer mu treba mnoooogo da se ugreje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel ti kolega pokazao tu potrošnju i da li 100% znaš da njemu bord ne laže?
Meni na otvorenom smešno troši, ali po gradu lagano može 8l da uhvati kada god resetujem bord.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@batana razlikuju vam se relacije,stil voznje...

@igor moze i 10 opusteno ako je strogo gradska voznja,pitaj Micu :D

Kog Micu? Mene? Pa imao sam zimus po mrazu na relaciji od 2,2km u jednom pravcu nekih 9l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebe naravno ;)

Pa to su te kratke relacije,pluz zima...i odmah skace potrosnja.Cenim da ni na temperaturi kao sto su sad ne bi bila znatno manja potrosnja,jer za 2,2 Km nema sanse da se zagreje motor...


S tim sto si ti tad po bordu,koliko se secam,imao 10 okruglo ali si utvrdio da ti bord povecava potrosnju na tim relacijama i u tim uslovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ne mogu da se setim...u stvari u pravu si. Da, to pricam iz razloga sto mi auto uvek radi u mestu po par minuta bukvalno, evo i sad po 3-4min sigurno pa bord nabija potrosnju kolko mu se svidja :)

Mraz ujutru, -8 , -10c radi 5min u mestu i voznja do posla 2km. U povratku radi u mestu od 5min pa na vise jer me neko zadrzi i zamlati a on cukara napolju i eto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.2 16v natankam punu bocu 27l plina,predjem oko 300 do 350km voznje po lokalu,po beogradu,pola toga je autoput od kaludjerice do Nbgd-a, izadje da trosi oko 9l plina na 100km , mislim.da je to ok potrosnja, kad ga stiskam po gasu zna da ode preko toga,ali je uglavnom normalna voznja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ne mogu da se setim...u stvari u pravu si. Da, to pricam iz razloga sto mi auto uvek radi u mestu po par minuta bukvalno, evo i sad po 3-4min sigurno pa bord nabija potrosnju kolko mu se svidja :)

Mraz ujutru, -8 , -10c radi 5min u mestu i voznja do posla 2km. U povratku radi u mestu od 5min pa na vise jer me neko zadrzi i zamlati a on cukara napolju i eto :)

 

u slucaju da prevozis nesto pa da razumem, ili si uganuo clanak...ili pada kisa... ali ne vidim zasto ne bi protegao noge?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.2 16v natankam punu bocu 27l plina,predjem oko 300 do 350km voznje po lokalu,po beogradu,pola toga je autoput od kaludjerice do Nbgd-a, izadje da trosi oko 9l plina na 100km , mislim.da je to ok potrosnja, kad ga stiskam po gasu zna da ode preko toga,ali je uglavnom normalna voznja

 

Koliko mu treba da prebaci na plin po ovom vremenu?

 

Najstrašnija tajna vožnje na plin, stvarna potrošnja benzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi,cim ga upalim,radi mi obicno 2-3 min u garazi na ben i cim stisnem gas da ga isteram on prebaci,ako je vec zagrejan bio,vozen, onda kad ga upalim posle jednog minuta otprilike prebaci na plin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo apsolutnog rekorda od kad je Sitlo kod mene.

Prethodni rekord je bio 4.2l na 15ak km sa prosečnom brzinom 50ak km/h.

 

Sinoć vožnja 80-130 i 3-4km po lokalu baš lagano pošto je put bio uzbrdo nizbrdo tako da sam tu dosta oborio prosečnu brzinu.

Ostatak je bio Ibarskom. I sve ukupno možda 5 laganih obilaženja kamiona pošto baš nije bilo gužve.

 

IMG_20141207_225238.jpg

 

 

Inače, primetio sam da bord uopšte ne laže kada sipam običan ed, dok sa ultra d uvek slaže ~0.5l manje.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...