Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Promeni majstora. Računar ne može da "crkava". Il' je crk'o il' nije crk'o. Ovako na prvu loptu meni deluje kao da su svećice ili dizne, ali u svakom slučaju idi kod nekog krštenog majstora koji zna šta radi i ima normalnu dijagnostiku i spasi sebe muka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1,2 8v, mi trosi po gradu BG u rasponu od 8,5l - 9.5l u ovim hladnijim danima. Krace voznje do 3-4km, i povremeno duze od 12 km...

Nikad nije prebacio preko 9,5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest gall

Od pre 10-ak dana unazad po bordu 8.1l,iskljucivo gradske (BG) voznje.pre toga prosecna pot. bila 7.1l-7.5l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.2, 2003.: Otvorena cesta 5-6 l/100km (provjereno, ne manje), a gradska 6, 7, pa čini mi se kad je veća uzbrdica ide i do 8l, al ne više.

I jedno potpitanje: kolko je dovoljno ujutro pustit da odradi motor prije pokretanja auta???

Edited by gazija2011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da vam ja napisem moju potrosnju za 1.4 16v (ne smem odmah da napisem da je u pitanju Astra classic :ouch: ).

Pošto živim u Batajnici i 90% vožnje mi je novosadski autoput na kome je ograničenje 60km/h,dešava mi se da izmerim nekad i jako niske potrošnje-minimum je bio oko 4,6l ali sam ga držao konstantno na 70 u petoj. Sad od kad je zahladnelo na otvorenom troši 5,5-6,a u gradskoj vožnji 8-9 je minimum.

Ovo sve je lagana vožnja,kada se malo pritisne lagano pređe 10 litara,a na autoputu pri brzinama preko 150 ne ide ispod 9 :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to ti je super potrosnja, svi podaci koje si naveo..meni je punto na 130 autoputem stukao 10l gasa..inace, mesovite voznje (vise gradske) trosi oko 8l gasa i to smatram za super potrosnju.. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene ;)

Fiat Doblo 1.9JTD

Otvoreno 5.2 l/100km

Grad 8.0 l/100km

Ovo su uopšteni podaci, potrošnja na otvorenom je DO brzine od 100km/h, preko toga skače...

U gradu može i niže ali je to mučenje...

ED je u pitanjuj naravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

lancia lybra 1.8 16v kombinovana voznja 13 lit gasa,van grada 10 lit gasa. najmanja potrosnja auto put bg-nis voznja 130-140 km/h potrosnja 8,6 sa klimom. ja sam malo zustriji na gasu ali ko kaze da trosi po gradu manje od 13 gasa nema sanse ni leti sa klimom a ni zimi sa losijim gasom

Share this post


Link to post
Share on other sites

potr.jpg

ovo me fascinira.. :unworthy:

samo ne znam zasto je kod svakog stila kojeg sam gledao (a da nije resetovan trip) prosečna potrosnja bila oko 8l.. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

potr.jpg

ovo me fascinira.. :unworthy:

samo ne znam zasto je kod svakog stila kojeg sam gledao (a da nije resetovan trip) prosečna potrosnja bila oko 8l.. <_<

Zato sto je to realna potrosnja ako se vozi po gradu.Koletu je prosecna brzina 64km/h,zato je i potrosnja manja,vozeno je i van grada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaNS

Za odrzavan JTD, umerenom voznjom na otvorenom putu apsolutno normalno. Doduse, Koletov je 16v (+ dopingovan), ali cini mi se da taj motor sa originalnom mapom po fabrickim podacima trosi za zilet manje na otvorenom nego standardni 8v, ako se ne varam?

Mene je cak iznenadilo kada sam letos isao do Dubrovnika (preko Cacka, Visegrada, Cemernog, Trebinja) i nazad. Uglavnom racionalnijom voznjom zbog murije, gazenjem gde je to bilo moguce, preko Cemernog i neke planinske obilaznice, potrosnja je bila tacno 4,63l po cepu, to se dobro secam. Doduse u autu sam bio samo sa lepsom polovinom i stvarima.

Najmanja potrosnja na otvorenom mi je bila jednom prilikom na relaciji BG-Perucac (Cacak, Uzice, B. Basta) i nazad. Tu sam ga svukao na 4,4l, takodje po cepu. Ali je to bila bas izletnicka voznja, za kuliranje.

Ovo su cisto neki minimalni rezultati kojih se secam (kad vec pricamo o otvorenom putu), posto sam daleko od toga da mi je potrosnja prioritet (ono, lepo je kad te na pumpi obraduje, da se ne lazemo). Ipak mnogo vise volim da ga stisnem i koristim druge prednosti JTD-a.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakva su vam iskustva po ovom minusu i snegu?

Meni do pre 10 dana potrošnja 6,8-7,2 prosečna brzina 38-40 :thumbsup:

Zadnja dva dana potrošnja 9,2 prosečna brzina 25 :crybaby:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kolika je prosecna brzina, ali jesam vozio danas max brzinom od 74km/h kroz grad :whistle: No neverujem da je nesto preterano manja nego pre, vozim odprilike jednako kao i kad je suvo sem ako ne naletim na nekog ko se vuce... Istina vise se slajfuje kad se krece. A potrosnja je sigurno preko 10...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošnju nisam lepo ni uspeo da izmerim ali je sigurno veća zbog mog načina vožnje. Vozim dosta manjim brzinama,npr prolazio sam pre neko veče kroz kružni kod arene dok nije bilo oćišćeno i brzina mi je bila 15km/h :wallbash: i što je najgore i tada malo klize zadnje gume jer su baš ćelave i još letnje :D a na otvorenom mi je brzina manje-više ista,uglavnom 60-75km/h kada nema gužve pa mogu da vozim tako bez straha da će se nešto desiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja sa ovim dizelom je dosta mala kada se vozi na otvorenom. Medjutim kada se voze svakodnevne kratke gradske relacije ona drasticno raste. Ne znam kakva su iskustva ostalih clanova sa ovim automobilom. U zimskim uslovima eksploatacije potrosnja ide prosek oko 12 l/100km. Leto ona za kratke gradske relacije iznosi oko 9 litara prosek. Ako neko ima druga iskustva voleo bih da cujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja imam istu situaciju kao "kolega",znaci GP 1.3 mjet 90 ks,6 brzina,

sa mol gorivom prosek za zadnjih 300 km je 10,4,mozda dodje do 10,2 i ni makac nize,

napolju od -10 do -15,grejanje 10-15 min,dok se ocisti sneg i to je to,

i naravno iskljucivo gradska voznja,bulevar i centar....

ne znam sa kojim gorivom i u kom gradu se po specifikaciji trosi oko 6 l u gradskoj voznji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je potrošnja skočila na 7,3 litara ED...prelažene su distance od 4-5 km i kraj. Sa pola rezervoara pređem oko 500 km (onda sipam pun i računam prosek) - od tih 500 km samo 200 pređem po otvorenom putu. Ostalo je sve po gradu...al dobro, proćiće i ova zima. :welcome:

bas50.jpg

http://www.spritmonitor.de/en/detail/486978.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zimi se krece od 12 do 17 litara plina, prednje zimske gume zadnje letnje celicne felne 14 coli. termostat koji je non stop otvoren ( treba da se zameni ) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć sam sipao gorivo i potrošnja u poslednjih 300km je 12l. K'o da vozim Q7, a ne 1,9TD :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...