Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

brate tog 1.9 jtd ja sam vozio licno,,i u stilu i u puntu..fabricki podataj je da stilo 1.9 jtd 85 kw trosi 7,4 po gradu...a fabrika uvek laze bar 1 litar u njihovu korist..kod mene taj stilo 1.9 nije spustio nikad po gradu ali po gradu pod upaljenom klimom ispod 9...a te bajke od 5 litara izvini ali ja ne mogu da slusam...znaci na pola foruma stilo trosi manje nego sto je fabrika napisala.  a ti automobili koje mi vozimo i presli po 200 000 km najmanje i umesto da trose vise ispada da trose manje..nisam mogao da ne napisem ovo jer sam vozio jtd motore, idu bolje od beznzinca ali da trose 5 litara, to prosto nije istina,,,moja voznja je 99 posto gradska. i stilo 1.9 jtd  nema nikakve sanse da sa upaljenom klimom trosi 5 ....nikako ne moze ispod 8 da trosi ,, to je najmanje sto moze po gradu,, a na otvorenom moze da spusti bas dosta.cak i 4 litara zavisi koliko brzo se vozi.  evo fabrickog podatka http://www.cars-data.com/en/fiat-stilo-1.9-jtd-115-dynamic-specs/12700

Edited by milann

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj ovo sine 

 

Slika1661.jpg  Slika1665.jpg  Slika1659.jpg

 
vidis da moze i manje od fabrickog  da trosi a preso skoro 300 000km  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

,,,znam da moze toliko ali na otvorenom,...u gradu nikada ispod 8 sa upaljenom klimom,.zasto u zemlji srbiji svi pricaju kako im auto trosi malo,,,nikada mi to nece biti jasno,,oteraj ti j auto u italiju da se ljudi cude kako im auto 1800 kilograma sa 1.9 motorom trosi 4 litra u gradu,,pa zar ti verujes stvarno da ti auto toliko trosi..evo ja cu da sednem sad u stila 1.6 16v da krenem bulevarom i da vozim 40 na sat tog momenta resetovacu bord i on ce mi napisati avg consumpt 3.7 i  :lol: a da stavim sad sliku  i da pricam kako mi stilo 1.6 16v trosi 3.7 po gradu,,,ja nisam takav covek..ne mogu sebe da lazem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj moju prosecnu brzinu 13km predjenih 266km  sa potrosnjom 4,2  i sve je slikano u mestu 100%gracka voznja.


i vidim da nemas pojma o automobilima stilo nema 1800kg napravi ga ti na  1udi A8 :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate evo svaka ti cast tvoj auto trosi 4 litara...jel ti sad lakse ,, meni je svejedno  pa najnoviji dizel automobili koji malo trose se hvale potrosnjom u gradu od 5.5 litara,,,i to jedva ..nemam vise komentara..svaka cast tebi i tvom auto sto trosite 4 do 5 litara u gradu ,,pozdrav  :ball:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milance moze jedan savet? Ignorisi Dejicine postove o potrosnji, neces imati snage da se izboris veruj mi, svi smo pokusali:-) Ako mi ne verujes izlistaj temu unazad.

OK njega pokusaj da ignorises ali nemoj mene, ja pisem realne podatke, upravo sam sip'o dizela pojeftinio je, sada je 150,4 na NIS-u i potrosnja mi je i sada izasla ravno 7,5. -grad, bez guzvi i bez klime. Sto dodatno umanjuje konacan iznos na 100 km. A plin je na NIS-u 84,4 sto dodatno povecava malopredjasnju matematiku. I sracunaj mi kolika ti je usteda gas ws diesel ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sasikuse zaboravio si onda da plin leti kosta oko 70 dinara...toliko je kostao i ovog leta. zimi uvek poskupi..a dizel i leti i zimi kosta 150 dinara. pa uzmi obzir i to kad budes pravio matematiku. a uzmi i to da leti prebacuje na plin skoro odmah,,,cak i kad je hladan treba mu najvise 30 sekunde leti,,,a troskove odrzavanja dizela necemo sada...drugi put :)

Edited by milann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvescu matematiku kad budem pored kompa, ali vec vidim neku prosecnu cenu od 77 din. A ti samo nemoj da me slusas pa vodi debatu sa Dejicom a nemoj sa mnom argumentovano da zboris B-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima i Eurodizela po 100 din,znam ljude koji vec dve godine nisu otisli na pumpu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja vozim takav prosecno 50% ali necemo o tome, racunam punu cenu od 150 din :-)

P.S. Seres Dejice seres ali ponekad kazes i nesto pametno:-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar jos uvek postoje krajputasi prodavci benzina na crno ..... gde se nalaze ..... da idem da sipam za 120 dinara litar......

posto se stalno pozivate na fabricku potrosnju i da je prosto nemoguce da auto trosi manje od fabrickih podataka strasno me zanima da li neko od vas zna kako fabrika meri potrosnju koju upisuje u korisnicko uputstvo ....

 

da li profi vozac sedne u auto sipa pun rezervoar i oplete bez stajanja po fabrickoj stazi i pa kada se ugasi motor racunaju potrosnju ili

da li profi vozac sedne u auto sipa pun rezervoar i oplete bez stajanja u aparat za merenje snage motora i simulira voznju pa kada se ugasi motor meri potrosnju ili

da li profi vozac sedne u auto sipa pun rezervoar i oplete bez stajanja po autoputu pa kad se ugasi motor mere potrosnju ili

da li profi vozac sedne u auto sipa pun rezervoar i oplete bez stajanja po najblizem gradu pa kad se ugasi motor mere potrosnju ili  .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=60306&page=2

 

e Milane Milane, nemoj da nam brukas grad, nisam pratio tvoje pisanije od ranije ali sada vidim da i ne moram, Totti te je provalio jos odavno.

pa ford, pa najbolji, pa ford forum gde su te napljuvali, pa 300 000 pa 500 000 pa potrosnja tvog trenutnog stila od 9 do 13, pa potrosnja multidzeta od 2,2 l...malo sam nabacao cinjenice izvucene iz tvojih postova ali shvatices ti vec o cemu se radi. A taman sam bio spreman da ti izvucem preciznu statisiku i razliku izmedju stila 1.6 16v sa plinom i stila 1.9 jtd, ali apsolutno nema potrebe, jer vec vidim da si isti kao Dejica, citas i pises samo ono sto se tebi svidja ne obracajuci paznju na ono sto drugi pisu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da se umesam samo da stilo sa 5vrata i 115hp u dobrom stanju tj moj nikada u gradu ne trosi preko 7.2l sto se poklapa sa fabrickim i sa jos nekoliko ljudi ovde.

Takodje, ja sam stavio klip da moj stilo trosi 3.5l na uzorku od 70+ km sa 3 odrasle osobe i detetom i prtljagom.
Takodje sam navodio da prosek svega na kraju izadje na 5.5-6l kako god da okrenes.
Toliko o potrosnji jtd-a od 115hp!

A ti prijatelju - jel ti lepo sto vozis na plin? Pa vozi i dalje! Mozda cu i ja jednog dana ali trenutno me neces ubediti, posebno ne ciframa.
Jedini argument za koji mogu reci da je na mestu i sa kojim se i ja slazem je izneo @mijailovic - EKOLOGIJA!

Isto tako sam 100puta rekao da je razlika u parama mizerna na 15ak hiljada godisnje dal vozili plin ili dizel!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta sam ja tu lose rekao..osim sto sam doneo zakljucak da je ford skup za odrzavanje.a na tom sitom ford forumu ljudi plate popravku 1000 evra i ubedjuju sebe da je to ok.i da tako treba..imaju 3 preprodavca koji im uvaljuju kola, i imaju 2 servisra koji ih deru i svi su na ford forumu i samo cekaju da kazes crklo mi nesto, odma ide prica, a brate to ti je normalno kod tog forda , cena tragedija...ja ssam na ovom forumu dugo clan i milsio sam da su ljudi drugaciji nego sto su na ford forumu... evo vec pocinjes da me nerviras stvarno..znaci ne moras da pricas samnom ako mislis da me prozivas. druzi se sa totijem. ali nemoj vise da me diras jer ovo postaje licno. znaci lepo ti kazem , iskuliraj me, ne moras da pricas samnom ako mislis da sam los covek.ali ja ti kazem da gresis..sve sto ti mislis da sam lupetao na ford forumu veruj da nisam..sve je to istina.,..uzmi telefon i potrazi neki deo za forda. i bice ti sve jasno.

Edited by milann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta vam je bre ljudi, kao da nekom drugom sipate gorivo pa se ubedjujete za litar dva...

 

Moj trosi 500 din dnevno! Koliko cu preci zavisi gde i kako vozim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK Mozda sam preterao sa prozivanjem i izvinjavam ti se zbog toga, ali me i dalje nerviras jer ne odgovaras na moja pitanja. A to sto sam se ismejao zbog prozivki na ford forumu ne mozes da mi zameris jer je tema otvorena i svako moze da je procita... Ako ti to smeta zali se tamo da je obrisu ili sta vec (ali tesko).

A sto se tice odrzavanja fokusa i to znam vrlo dobro jer moj otac vozi isti takav kao ti sto si imao, jeste skuplje u odnosu na jtd ali su nijanse u pitanju, i uvek vazi ono najbitnije-na kakav primerak nabasas :-) aj uzdravlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je to istina.,..uzmi telefon i potrazi neki deo za forda. i bice ti sve jasno.

 

Opet ti... Lepo sam ti napisao koliko košta "famozni" plivajući zamajac za Focusa mk1, a za koji toliko kukaš - 22.000 u Kit komercu. Takodje, ceo set kvačila sa zamajcem (sve LUK) i UGRADNJOM kod Dragomira (koji je na Fordovom forumu i kao majstor za Ford isto što i Goran ovde) košta 420-450e, u zavisnosti koliko je u tom trenutku cena kod uvoznika. Malo je i sramota što pljuješ čoveka koji je stotinama ljudi pomogao bez ikakve nadoknade i koristi.

Ajde ti meni objasni šta je tu skuplje u odnosu na konkurenciju, pa čak i na Stila koji važi za izuzetno jeftin auto za održavanje?

 

 druzi se sa totijem. 

Ja sa velikim zadovoljstvom sklapam poznanstva i družim se sa svim normalnim ljudima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali dobro, covek se trudi, bar je na avataru ostavio samo far i sklonio VW znak da nam ne bode oci :) (ako niste primetili) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...