Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Potrosnja od Bara do Beograda na 560 km puta - 3.2L! :thumbsup:

Stevo, mislim da je ovo apsolutni rekord, manje ne može ni elektromobil. Ja sam letos od Bara do Beograda imao potrošnju od 6,5 i zadovoljan sam (Stilo 1,6). U gradu je trenutno (zadnjih 200 km) 9,6 i to je dobro obzirom na trenutne gužve oko Gazele.

Edited by Bukira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moz' manje, majke_mi. :)

Jeste da je put trajao 11 sati sa ovakvom voznjom, ali ja sam takav da mi 2 sata brze apsolutno nista ne znace kad je u pitanju sigurnost i bezbednost svih nas u kolima, kao i drugih ucesnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mogu ispod 4,6 nikako, vozeći najpenzionerskije 80km/h u petoj bez ijednog ubzavanja, bez naseljenih mesta, bez vetra, bez klime, nenatovaren auto, mereno nalivanjem do čepa na istom točilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratio sam se iz Hrvatske, nekih 1000km po autoputu uglavnom - 5.5 po boardu.

Al po gradu...uf...ode i na devet. A uopste se ne manijacim s kolima. Jel takva razlika normalna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da je put trajao 11 sati sa ovakvom voznjom, ali ja sam takav da mi 2 sata brze apsolutno nista ne znace kad je u pitanju sigurnost i bezbednost svih nas u kolima, kao i drugih ucesnika.

Stvar je u tome sto i ne bi bilo 2 sata razlike, da si isao brze mozda bi stigao za 30min ranije. Ne traba juriti, mozda ici malo brze da bi tebi bilo zanimljivije :) (mislim na 10-20km/h brze)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.9 JTD, 116ks, 780 km do Paralije, 5.1 prosecna sa 90% vremena upaljenom klimom, vozio otprilike 110-120-130, ja prezadovoljan... :) u povratku 5.3, ali non-stop klima i guzva na Gazeli i naplatnoj rampi pred Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo malo i ja o potrosnji... bravo 1.6 16v... (izvadjen katalizator) :)

od ponedeljka do subote, nedeljom odmaram :) :

u autu ja i kolega, (86+100tinjak kg) 20-25 km auto-puta do grada (do ovih radova prokletih), pri 140-150 km/h + 5 do 10 km radova, obilaska istih, gazele i jos malo vozikanja (u zavisnosti od lokacije gradilista na koje idem (keramicar :rolleyes: )) + 10ak km od/do devojke (uvece, opusteno po selu 60-70-80 km/h), + ne saltam ispod 3k obrtaja...

Gorivo sipam do cepa (svaki put, bez izuzetaka) na Lukoil-u na auto putu, zadnjih 7-8 sipanja pratim potrosnju i niti ide ispod 7 niti ide preko 8 (najvisa izmerena u pomenutom periodu 7.8 l/100km)... Zimus (kad sam uzeo auto) najvisa izmerena bila 8.5 (vozio malo sporije nego sad)... i popa je rekao da trosi +/- 8

citajuci predhodne postove (procitao celu temu, zamisli :) ) vidim, da "mogu da se udaram dogom u dupe i da pevam oslobodilacke" sto se tice potrosnje benzina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brava 1.6 16v, potorsnja je skociola na 12l na 100km gradske voznje sa non stop upaljenom klimom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo bas skoro natocio, presao 800km, natocio 47L znaci 5,875 L/100km. Znaci 70% auto put ostalo lokal, umerena voznja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da je put trajao 11 sati sa ovakvom voznjom, ali ja sam takav da mi 2 sata brze apsolutno nista ne znace kad je u pitanju sigurnost i bezbednost svih nas u kolima, kao i drugih ucesnika.

Stvar je u tome sto i ne bi bilo 2 sata razlike, da si isao brze mozda bi stigao za 30min ranije. Ne traba juriti, mozda ici malo brze da bi tebi bilo zanimljivije :) (mislim na 10-20km/h brze)

Kad sam sam u kolima, ili sa ortakom, vozim ja i brze.

Ovako, kad su sa mnom roditelji, mala deca stvarno nemam zelju ni nameru da vozim [pre]brzo.

Inace, i da sam imao bolja kola koja bi sa lakocom ulazila brze u ostrije i vece krivine, ni to ne bi bilo pametno obzirom koliko autobusi i kamioni seku trake, a o "vozacima koji su ceo zivot u nekoj zurbi" da i ne govorim.

Inace, istu ovu turu do CG i nazad, tih 550km puta prelazim i sa Yugoarom 1.1 Koral In, i tada trosi 7.2L tng.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, istu ovu turu do CG i nazad, tih 550km puta prelazim i sa Yugoarom 1.1 Koral In, i tada trosi 7.2L tng.

Ja sam ranije sa Yugom 60 od Beograda do Bara imao potrošnju 5,5 litara. I takođe sam stizao za isto vreme kao i sada sa Stilom (oko 10 sati).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbte, ja kad bih išao 10h do Bara meni bi auto trošio -3l, tj. morao bih svakih 100km da stajem i da izvlačim iz rezervoara po 3l da se ne bi prepunio :rofl: :rofl: :rofl:

Šalu na stranu, meni je jedne majske noći do Čanja (možda svega par km manje nego do Bara) trebalo 7:40 i oko 7,5l na svakih 100km... ne pamtim kada sam sišao ispod 7l... zato sam odlučio da preduzmem mere :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo novog testa - vožnja do 2000 obrtaja, eventualno do 2200 prilikom ''jačeg'' ubrzavanja, na putu gde se zna da će se više od par kilometara moći voziti brže maksimalna brzina 100km/h... maksimalno kočenje motorom... rezultat sledeći:

- 50l ED

- pređeno 600km

- stajao 3h u mestu sa uključenom klimom

Ako se uzme dosadašnji prosek od 7,5l i ako se uzme u obzir da je vožnja bila maksimalno štedljiva tj. da je potrošnja verovatno bila ispod proseka dolazi se do podatka da auto u mestu troši oko 2-3l goriva na sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vec par puta ponistavao prosecnu na bordu i nijednom mi ne predje 6,5l.

Trenutno je na bordu 6,0l,sve je gradska voznja. . .

Ne znam koja mi je prosecna brzina,a i gume su mi 225/45/17 i ovo mi je nerealno mala potrosnja,ali tesicu se jos malo,dok ne naspem do cepa pa po starom receptu merenje :thumbsup:

A da,zimi je isto po bordu 7,5l-8,0l :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Subotice do Splita 590 km, tri osobe, tri kofera, klima radila cca nekih 200km potrošnja 3.7 l na 100km. U povratku ista potrošnja. Prezadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E. ovako, situacija se kod mene drastično promenila. Kad god dođem u Beograd na tih 4-5 dana mesečno sipam pun rezervoar i sa njim pređem plafon 100km... To se zove potrošnja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E. ovako, situacija se kod mene drastično promenila. Kad god dođem u Beograd na tih 4-5 dana mesečno sipam pun rezervoar i sa njim pređem plafon 100km... To se zove potrošnja. ;)

100km sa rezervoarom? Pa koliki je taj rezervoar? :question: I gde to toliko potroši?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da je nidža hteo da kaže da samo toliko on stigne da pređe za tih 4, 5 dana...a, onda ostavi auto...i sestra potroši većinu rezeorvara, a on kada dođe...opet sipa pun za tih 4, 5 dana... :D;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vec par puta ponistavao prosecnu na bordu i nijednom mi ne predje 6,5l.

Trenutno je na bordu 6,0l,sve je gradska voznja. . .

Ne znam koja mi je prosecna brzina,a i gume su mi 225/45/17 i ovo mi je nerealno mala potrosnja,ali tesicu se jos malo,dok ne naspem do cepa pa po starom receptu merenje :thumbsup:

A da,zimi je isto po bordu 7,5l-8,0l :rolleyes:

Kako to uspevas "komso"? Iz istog smo dela grada a ja ne mogu nikako da ga spustim ispod 8L po gradu (podvlacim saamo i iskljucivo po gradu bez kilometra vangradske voznje)!!??! Na otvorenom sam jako zadovoljan kako mi trosi ali po gradu .. nikako ali nikako ispod 8 (i ne preko 8,5, to je neka granica donja/gornja). E sad, definitivno ima veze i sa stilom voznje .. probao sam i varijantu 50km/h u trecoj (1750 o/min) i 60km/h u cetvrtoj (1500 o/min) i 55-60 u trecoj (2000 o/min) i uvek ali uvek se vrtim oko 8... kao da se zakucao board ;) Ali nije merio sam i cep varijantom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...